Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete Alestorm-song?

1741 (The Battle Of Cartagena)
Alestorm
Captain Morgan's Revenge
Drink
Fucked With An Anchor
Hangover
Keelhauled
Killed To Death By Piracy
Magnetic North
Mexico
Nancy The Tavern Wench
No Grave But The Sea
P.A.R.T.Y.
Pirate Song
Rum
Shipwrecked
Shit Boat (No Fans)
The Sunk'n Norwegian
Treasure Chest Party Quest
Voyage Of The Dead Marauder
Walk The Plank
Wenches And Mead
Wolves Of The Sea
Zombies Ate My Pirate Ship
een andere Alestorm-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 20-08-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Stockdale (Wolfmother) - 50
  • Chris Cornell (Soundgarden)† - 62
  • Howard Jones (Killswitch Engage) - 56
  • Jay Jay French (Twisted Sister) - 74
  • John Lodge (The Moody Blues)† - 83
  • Shorty Medlocke (Blackfoot)† - 114
  • Stone Gossard (Pearl Jam) - 60

Vandaag overleden:
  • Chester Bennington (Linkin Park) - 2017
  • Gary Kellgren (producent) - 1977
Review

Cynic - Humanoid
Jaar van release: 2018
Label: Season Of Mist
Cynic - Humanoid
Zo, daar is opeens een nieuwe single van Cynic. Zonder aankondiging staat ie online. Het is een "portret van contrasten" over bewustzijn en hoe we in het oneindige sterrenstelsel zweven. Bijzonder en bovenal prettig om te vernemen dat er nog leven is na het laatst uitgebrachte album Kindly Bent To Free Us uit 2014. Minder aangenaam is het vertrek van Sean Reinert. De drummer verliet vorige maand de progressieve band en trof een regeling met Paul Masvidal zodat hij de band voort kan zetten.

Humanoid is melodieus, levendig en komt nog het meest in de buurt van het songmateriaal op Traced In Air (2008). Toch zijn er ook wel wat verschillen. Allereerst valt op dat het drumwerk van Matt Lynch, die sinds 2015 al een aantal malen optrad met de groep, wat ‘veiliger’ is dan dat van zijn voorganger. Daarnaast is opmerkelijk dat er geen vocoder aanwezig is. En voor degene die op grunts hoopt: die zijn er niet. De gitaarpartijen zijn niet zo avontuurlijk, maar zorgen wel voor de nodige hooks. Het interessantste onderdeel is het basspel van Sean Malone. Dat staat terecht prominent in de mix.

Het resulteert in een energiek, rockend en swingend nummer dat tot gedeeltelijke tevredenheid stemt. Er had meer ingezeten, met name qua drums en zang, maar tegelijkertijd zal de toepassing van elementen die op de eerdere albums te horen zijn, de fans van het oudere werk tevreden stemmen. Het is een aangename, compacte track die benieuwd maakt naar een nieuw album. Een aangename verrassing zo aan het begin van het jaar.

Tracklist:
1. Humanoid

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 2 februari 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.