Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
    4 september:
  • Angelic Forces, Iron Savior en Helstar
  • Jazz Sabbath
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arto Tunçboyacıyan (Night Ark) - 69
  • Dylan Howe (The Blockheads) - 57
  • Max Cavalera (Soulfly) - 57
  • Max Middleton (Jeff Beck Group) - 80
  • Robbin Crosby (Ratt)† - 67
  • Stefan Kaufmann (Accept) - 66

Vandaag overleden:
  • Tony Costanza (Crowbar) - 2020
Review

Hamferð - Támsins Iikam
Jaar van release: 2018
Label: Metal Blade Records
Hamferð  - Támsins Iikam
In 2013 maakte Hamferð al veel indruk met het debuutalbum Evst. Met name het memorabele titelnummer en Við Teimum Kvirru Gráu toonden de doomdeathband op zijn sterkst. Ook live wist het gezelschap van de Faeröer, een eilandengroep gelegen in de noordelijke Atlantische Oceaan in de driehoek Schotland-Noorwegen-IJsland, te imponeren. Zo bleek onder meer uit het optreden op Summer Breeze 2014. Met name de dramatiek in de operavocalen van Jón Aldará is één van de sterkste punten.

Dat is ook zo op de tweede full-length Támsins Ilkam, die gebouwd is als een klassiek werk en een dynamischer, mistiger en grimmiger geluid laat horen dan zijn voorganger. Zo zijn er veel rustige passages (met helder getokkel) ingebouwd om de hardere stukken meer impact te laten hebben. Door de ingetogenheid van de gepolijste productie (mix door Daniel Bergstrand) komt dat laatste helaas niet volledig tot zijn recht. Diezelfde productie geeft wel ruimte aan de plechtige tragiek. Dat blijkt tot in detail: de orgelmelodie in Fylgisflog, de bijdrage van een koor in Stygd en de intrigerende stilte tussen de noten in de reflectieve afsluiter Vápn Í Anda.

Juist die sfeer is het sterkste punt van deze release. Je ziet zo de ruige schoonheid van de natuur van de Faeröer voor je. De nummers zijn zeker de eerste luisterbeurten veel minder memorabel (met uitzondering van Frosthvarv) dan de vorige collectie songs, al zijn er beslist ideeën die na een paar luisterbeurten blijven hangen, zoals de fraaie zanglijn in Stygd. Het is slechts één van de vele momenten waarop de emotie in de zang van Jón Aldará van ongekende en karaktervolle schoonheid is. Hij tilt met zijn grunts en bovenal zijn cleane operazang de nummers naar een hoger niveau. Jón zingt over verlies. Tekstueel sluit het verhaal aan op de ep Vilst Er Siðsta Fet (2010) en de eerste full-length Evst. Met Támsins Ilkam is het driedelige concept compleet. Het bijzondere daarbij is dat de saga chronologisch in omgekeerde volgorde plaatsvindt.

Deze tweede full-length is er een die veel luisterbeurten nodig heeft. Pas na verloop van tijd openbaart de conceptplaat zijn geheimen en wordt deze steeds sterker. Het is een volwassen, episch werk met veel dramatiek dat meer dan zijn voorganger op sfeer is gericht. Productioneel had het wat minder gepolijst mogen zijn en wellicht zijn er fans van het eerste uur die na een paar luisterbeurten afhaken vanwege het missen van het catchy aspect, maar die doen zichzelf dan tekort. De aanhouder wint en ontdekt steeds meer. Op 14 februari staat Hamferð samen met Downfall Of Gaia en Treurwilg in Little Devil te Tilburg.

Tracklist:
1. Fylgisflog
2. Stygd
3. Tvístevndur Meldur
4. Frosthvarv
5. Hon Syndrast
6. Vápn Í Anda

Score: 81 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 14 januari 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.