Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Exit Eden - Rhapsodies In Black
Jaar van release: 2017
Label: Napalm Records
Exit Eden - Rhapsodies In Black
Girls just want to have fun! De girls zijn in dit geval Amanda Somerville, Clémentine Delauney, Marina La Torraca en Anna Brunner. Amanda (Kiske/Somerville, Trillium, HDK) en Clémentine (Visions Of Atlantis, ex-Serenity) zijn de bekendste zangeressen van de vier. De Braziliaanse Marina zingt net als Amanda live bij Avantasia en ze is de frontvrouw van het Limburgse Phantom Elite (dat ontstaan is uit HDK van Sander Gommans, ex-gitarist/grunter van After Forever). Anna staat te boek als aanstormend talent. Samen vormen ze Exit Eden.

Op dit debuutalbum brengen ze elf covers ten gehore op een frisse, elegante en pittige manier. Opmerkelijk is dat de heren musici, te zien in beide vrijgegeven clips, nergens bij naam genoemd worden. Ze zorgen voor een prima muzikale symfonische metalbasis waarop de dames zich uit kunnen leven. Het geheel klinkt strak, energiek, hard gemasterd en bombastisch, soms industrieel met een strakke mechanische beat (Unfaithful). De popmetalsound van de instrumentatie doet af en toe denk aan die van Beyond The Black.

Het viertal zangeressen is in elk nummer te horen. Tussen elk couplet is er wel een wisseling van microfoon of een ander duo te horen, soms zelfs binnen een couplet. Dat is een keuze die zeer aardig werkt, al zal een aantal luisteraars een bepaalde zangeres liever langer aaneengesloten horen zingen. Elk van de vier presteert in ieder geval prima. Amanda maakt direct indruk tijdens het openingsnummer en de rockende stem van de relatief onbekende Anna valt het meest op.

De dames krijgen hulp van gastzanger Rick Altzi (onder meer At Vance, Masterplan) in Total Eclipse From The Heart en Simone Simons van Epica is zelfs in twee nummers te horen, in Frozen en Skyfall. Unfaithful, Impossible, Frozen en Skyfall behoren tot de hoogtepunten. Geen enkel nummer valt echter uit de toon, of het moet Fade To Grey al zijn. Ieder zal zijn eigen favorieten hebben.

Is dit niet makkelijk scoren, hoor ik u denken. Ja, dat zou je kunnen stellen. De nummers zijn veelal bekend. Het biedt echter zijn voordelen. De release luistert namelijk lekker weg. Tegelijkertijd zitten de nummers goed in elkaar en bieden ze genoeg variatie ten opzichte van het origineel. De release brengt metal en pop dichter bij elkaar. De zanglijnen van de initiële versies zijn behouden, dus ze zijn direct herkenbaar. De muzikale begeleiding is een stuk steviger. De popsongs in een symfonisch metaljasje hebben pit en klinken zeer modern. Ze nodigen uit tot meezingen. Hier is beslist een doelgroep warm voor te krijgen.

Tracklist:
1. Question Of Time (Depeche Mode-cover)
2. Unfaithful (Rihanna-cover)
3. Incomplete (Backstreet Boys-cover)
4. Impossible (Shontelle-cover)
5. Frozen (Madonna-cover)
6. Heaven (Bryan Adams-cover)
7. Firework (Katy Perry-cover)
8. Skyfall (Adele-cover)
9. Total Eclipse Of The Heart (Bonnie Tyler-cover)
10. Paparazzi (Lady Gaga-cover)
11. Fade To Grey (Visage-cover)

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 31 juli 2017

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.