Fleddy Melculy
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2026 werd uitgebracht?

Accept - Teutonic Titans 1976-2026
Anthrax - Cursum Perficio
Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
Audrey Horne - Achilles
Chat Pile - Who Loves The Sun
De Staat - De Staat
Europe - Come This Madness
Fluisteraars - Jacht Der Mysteriën
Godflesh - Decay
Green Carnation - A Dark Poem, Part III
Green Lung - Necropolitan
Hansen - Born With A Hammer
Lacrimas Profundere - Lay Me Down O Silent Fear
Nonpoint - The Last Word
President - Blood Of Your Empire
Sigh - Goh-Ka
Sleep - Hemispheres
Stryper - Throne Of Thorns
The Ocean - Solaris
Tom Morello - Everyone Gets Everything They Want
Triggerfinger - Tarmac
Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Uncle Acid And The Deadbeats - Shapes Of Midnight
Vanaheim - Roede Voor De Borst
een ander album uit september 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 oktober:
  • Hällas en Earth Tongue
  • 8 oktober:
  • Holystone en Hidden Since The Foundation Of The World
  • Monolord en Dopelord
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
  • 9 oktober:
  • Alpha Wolf, Fox Lake en Diamond Construct
  • Ancient Rites, Pentacle en Asgrauw
  • Bokkeryers
  • Elithium, Pacemaker en Maanvlinder
  • Mork, Soulburn en Arroganz
  • Onslaught, Prophecy 23 en Toranaga UK
  • Plan Nine
  • Rapalje
  • Shadow Of Intent, Aborted, Disembodied Tyrant en Soreption
  • Soulcrusher
  • Sylvan en Blind Ego
  • Waxing crescent
  • 10 oktober:
  • Eleine
  • Insurrection, Narcolepsy en Sayas
  • Metal Experience Fest
  • Soulcrusher
  • The Devil Wears Prada, Novelists, 156/Silence en Oversize
  • 11 oktober:
  • Baest en Deadnate
  • Eleine
  • Khemmis en Celestial Sanctuary
  • Metal yoga
  • The Narrator en Accvsed
  • 12 oktober:
  • Tarja Turunen
    6 november:
  • Brainstorm festival
  • Electric Eel Shock en De Stekkers
  • Grindpad en Razorblade Messiah
  • O.R.k.
  • Weekend Nachos, Seein' Red, Pressure Pact, Abusive Forms en Opstand
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Iezzi (Tystnaden) - 46
  • Anders Iwers (Tiamat) - 54
  • Caleb Scofield (Cave In)† - 48
  • Chris Birx (Motorjesus) - 48
  • Daniel Cavanagh (Anathema) - 54
  • David Van Landing (Michael Schenker Group)† - 62
  • Donnie Steele (Slipknot) - 55
  • Glenn Branca† - 78
  • Henny Wolter (Primal Fear) - 60
  • Jamie "Jonny 5" Laurie (Flobots) - 49
  • Jared Dines - 37
  • John Waterhouse (Demon)† - 76
  • Kevin Cronin (REO Speedwagon) - 75
  • Lisa Lasch (Coronatus) - 36
  • Matthew Sweet - 62
  • Mattias IA Eklundh (Freak Kitchen) - 57
  • Meg Myers - 40
  • Mikko Uusimaa (Reflexion) - 46
  • Nick "Yngve" Samios (Flames) - 46
  • Nicke Olsson (One Day In Pain) - 59
  • Paavo Laapotti (Before The Dawn) - 31
  • Pekka Kainulainen (Amorphis) - 70
  • Peter Pichl (Running Wild) - 66
  • Rahzel (The Roots) - 62
  • Richard Jobson (Skids) - 66
  • Rick Altzi (Masterplan) - 54
  • Russ Steffens (striptekenaar)† - 72
  • Sarban Grimminck (Witte Wieven) - 45
  • Thorsten "Toto" Hain (Wortmord) - 54
  • Tommy Stinson (Guns N' Roses) - 60
  • Vince den Breejen (Sepiroth) - 32
  • Will Butler (Arcade Fire) - 44

Vandaag overleden:
  • Alfred Tennyson (dichter) - 1892
  • Eddie Van Halen (Van Halen) - 2020
  • Ginger Baker (Cream) - 2019
  • Johnny O'Keefe - 1978
  • Nick Curran (The Fabulous Thunderbirds) - 2012
  • Rip Taylor (komiek) - 2019
Interview

Cryptosis
Met Laurens Houvast
Door Jeroen
Geplaatst in september 2020
Het is een tijd van grote veranderingen voor bassist Frank te Riet, gitarist/zanger Laurens Houvast en drummer Marco Prij. De mannen vierden de afgelopen jaren flink wat successen onder de vlag van Distillator, maar kozen er onlangs voor om onder de nieuwe naam Cryptosis verder te gaan. Tegelijkertijd tekende het gezelschap een contract bij het grote Century Media Records, tegenwoordig onderdeel van Sony. Reden genoeg om snarenplukker Houvast even aan de tand te voelen.

Cryptosis

De Enschedese gitarist zit net op de klok te kijken. Over enkele uren maakt het gezelschap de nieuwe platenmaatschappij bekend. Niet in stilte, maar met de videoclip van het gloednieuwe Decypher, één van de songs waarmee de band het grote Duitse platenlabel over de streep wist te trekken. Bij beluistering blijkt snel dat het vuur en de energie van Distillator niet verdwenen zijn. Drummer Prij hakt als een bezetene op zijn slagwerk, Houvast geselt zijn snaren en Te Riet zorgt voor een lekker vette onderlaag.

Flink wat veranderd
"Er is absoluut flink wat veranderd in de afgelopen periode", geeft Houvast aan. "Maar ik kan nu wel zeggen dat alles met elkaar samenhangt. Dat we de naam veranderden, hing al langer in de lucht."

Distillator maakte sinds de release van de eerste plaat Revolutionary Cells in 2015 een stormachtige ontwikkeling door. "We begonnen natuurlijk als een pure thrashmetalband. Bij zulke muziek horen kettingen, leer en kogelhulzen. Een naam als Distillator paste daar goed bij."

Tegenwoordig ligt dat anders. "Muzikaal zijn we inmiddels mijlenver van ons debuut verwijderd. Er zitten zeker nog elementen uit de speed en thrash metal in onze sound, maar we klinken tegelijkertijd progressiever. We staren ons niet langer blind op wat bij thrash past, maar pakken alle invloeden aan. Dat kan dus ook net zo goed black of death metal zijn. Dat hoorde je al op onze laatste split-cd met Space Chaser. Met de naam Cryptosis kunnen we veel meer kanten op."

Nieuwe plaat
Het nieuwe album met al die invloeden is inmiddels opgenomen. De titel van de plaat wil de gitarist nog niet prijsgeven. "Alles op z'n tijd. Onze naamsverandering en de ondertekening van het contract bij Century Media zijn voor deze maand wel even voldoende." Wel verklapt Houvast dat het songmateriaal gevarieerder dan ooit klinkt. "Het nieuwe Decypher dient eigenlijk een beetje als een soepele overgang voor de fans. Ik denk dat dit nummer nog het dichtst bij onze oude stijl ligt."

De progressieve invloeden zijn niet alleen terug te vinden in de songstructuren. Zo is 'synthesizer' niet langer een vies woord voor de thrashfanaat. "Dan heb ik het niet over keyboards. Onze bassist Frank heeft daar een mooi pedaaltje voor, waarmee je een soort gitaar- of bassynth-effect krijgt. Heel tof en erg sfeervol. Solo's en riffs krijgen er echt een gave extra lading door."

Century Media
De snarenplukker geeft toe dat ook Century Media Records goed past bij de verregaande ambities van de muzikanten. "We gingen er altijd al voor, maar willen nu helemaal alles op alles zetten voor succes. Een wereldwijde deal helpt daar zeker bij. Er gaan een hoop deuren open. Dat zie je wel bij een andere Nederlandse band als Asphyx, die ook bij Century Media zit."

Daarmee wil Houvast voormalig label Empire Records niet afvallen. "Zij hebben echt geweldig werk geleverd, maar het is en blijft een kleine platenmaatschappij. Century Media kan ons wel het extra zetje geven."

Cryptosis

Dromen over Wacken
Met Distillator speelde de gitarist al op flink wat festivals. Zo reisde het gezelschap enkele jaren geleden af naar Miami om op de 70.000 Tons Of Metal-cruise te spelen. "Wie weet wat er in het verschiet ligt. Helaas is er nu veel onduidelijk door de coronacrisis. Het is koffiedik kijken." Houvast durft echter wel te dromen. "Alles schuift nu gewoon een jaar door, hoop ik. Man, misschien staan we in 2022 wel op Wacken Open Air ofzo. Ik kan niet wachten."

Meer:

Bibelot, Dordrecht

Zoeken
    7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
  • 9 oktober:
  • Callous Master - Callous Master
  • Cordyceps Corpse - Perverse Craving For Rotting Corpses
  • Crimson Coven - I - The Forge
  • Cultus Sanguine - Tears Painted Sky
  • Dawn Of Demise - Feed My Absurdity
  • Détresse - Misères
  • Esoctrilihum - Annochiül Xar Sorthïlazur
  • Feldspar - Soft Side
  • Graveyard - Fever
  • HateSphere - Guillotine
  • Heavy Temple - Live from the Inner Sanctum
  • Hell-Born - VII
  • Hellucination - Penumbral
  • In This Hell - Bliss
  • Kid Bookie - Cheaper Than Therapy II
  • Leach - Psychosomatic
  • Leper Colony - Back to Primal Sludge
  • Margarita - Abysses of Melancholia
  • Mutation - Esoteric Order of Debauchery
  • Orbita - Farewell to All We've Lost
  • Ram - Against
  • Sickmind - Babel Tower
  • Smoulder - Witch Wife in an Alien World
  • Steak - Steak
  • Thomas Giustini - COMPOSITIO
  • Tungsten - Ashes
  • Werewolves - You're Weak And You Know You're Weak
  • Wolfbrigade - Howl from Underground
  • 12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.