Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Denis "Snake" Bélanger (Voivod) - 62
  • Filippa Nässil (Thundermother) - 40
  • Jean Beauvoir (Plasmatics) - 66
  • Rinus Gerritsen (Golden Earring) - 80

Vandaag overleden:
  • Hermann Hesse (auteur) - 1962
  • Martin Birch (producent) - 2020
  • Paul Samson (Samson) - 2002
Concertreview

Christian Mistress en Magister Templi
Op 2 oktober 2015 in Little Devil, Tilburg
Tekst door Ruud
Foto's door Ruud
Het is natuurlijk altijd gaaf wanneer een van je favoriete bands een optreden komt geven in de buurt, maar dan is het nog maar de vraag of er een voorprogramma is, en zo ja, wie dat dan verzorgt. Hoezeer je het lokaal talent ook gunt, het zijn vaak bands die er genretechnisch niet passen of kwalitatief niet opkunnen tegen de headliner. Vanavond mogen we in onze handjes wrijven, want Christian Mistress en Magister Templi zijn twee acts die veel in huis hebben en aan elkaar gewaagd zijn. Als diezelfde avond ook nog in de lokale afdeling van platenzaak Sounds de voorverkoop begint van het fameuze festival Roadburn, dan is er natuurlijk een mooi feestje in de maak.

Het Noorse Magister Templi stapt figuurlijkerwijs met een gloednieuwe plaat onder de armen het podium op. Into Duat is de naam van het beestje en het mag geen verrassing zijn dat de heren aftrappen met diens opener Creation. Zoals wel vaker in Little Devil het geval is, is het geluid in het begin nog niet heel erg best, maar dat herstelt zich snel. Onder leiding van de imposante Abraxas komen de voorste rijen mooi in beweging. Dit soort energieke heavy/doom metal gaat er goed in bij het volk, waarvan de meeste inmiddels een Roadburn-kaartje op zak hebben. Magister Templi gaat verder en laat horen niet alleen into Egyptische mythologieën te zijn, maar ook Westers occultisme. Met name Master Of The Temple gaat erin als koek. Van het nieuwe werk worden Osiris, Horus The Avenger en Slaying Apophis ten gehore gebracht. Zo te zien maakt Magister Templi nieuwe vrienden op deze avond en dat is niet meer dan terecht. De grote vriendelijke frontman stormt tijdens de groots opgezette afsluiter het publiek in om willekeurige mensen te bezweren, maar het wordt niet echt begrepen. Na afloop pik ik hier en daar positieve reacties op en lijkt de aftrap van deze Europese tour geslaagd te zijn.

Magister Templi @ Little Devil, Tilburg, 02-10-2015

Christian Mistress keert na drie jaar terug in Tilburg. In en rond Little Devil wordt de band als een oude vriend onthaald en dat kunnen Christine Davis en haar mannen goed gebruiken. De sporen van een jetlag zijn nog goed zichtbaar. Voor hen is er tijd om op adem te komen, maar nadat Magister Templi van het podium stapt, moeten ze vol aan de bak. Wie het verzonnen heeft, weet ik niet, maar de hoofdact van vanavond begint ruim een kwartier later al te spelen. Het snelle inpluggen heeft ook nu weer als gevolg dat tijdens het optreden driftige aanwijzingen volgen over hoe het geluid geregeld moet zijn. Christine heeft goed gekeken naar Magister Templi, want ook zij betrekt het publiek op nogal directe wijze bij het optreden. Verschillende personen worden hardhandig naar voren gesleurd om mee te headbangen. Gelukkig gaat het er verder gemoedelijk aan toe.

De setlist bestaat uit een heel keurige verdeling van de drie platen die Christian Mistress inmiddels uitgebracht heeft. Van het recent verschenen To Your Death worden onder andere Neon, Open Road en Walkin’ Around gespeeld. Het publiek reageert erg enthousiast en ontvangt het nieuwe album beter dan ik dat doe. Zelf word ik nog het vrolijkst wanneer Christine Davis en haar mannen nummers van het fenomenale Possession inzetten. Pentagram And Crucifix, Black To Gold, en Haunted Haunted getuigen van grote klasse. Ook de titeltrack van Possession mag er wezen, al vraag ik me nog steeds af of de grote stoere zangeres of de gitaristen hier de mist ingingen. Ondanks wat geluidsmankementen in het begin doet Christian Mistress niet onder voor Magister Templi. Vanavond hebben we mogen genieten van twee geweldige bands en een winnaar durf ik eigenlijk niet uit te roepen. Later deze maand staan ze in Leeuwarden en Amsterdam. Vergeet niet een kijkje te nemen!

Christian Mistress @ Little Devil, Tilburg, 02-10-2015

Christian Mistress @ Little Devil, Tilburg, 02-10-2015

Dynamo Metalfest 2026

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.