Fleddy Melculy
Enquête

Volgens gitarist Slash neemt Guns N' Roses in 2027 een pauze van het touren, om aan een nieuw album te kunnen werken. Kijk jij uit naar een kersverse studioplaat?

Ja, laat maar komen
Ach, ik zal er wel naar luisteren, maar met lage verwachtingen
Eerst zien, dan geloven, die geplande cd komt er wellicht nooit
Nee, het oude werk is gaaf, maar nieuw materiaal hoeft van mij niet
Nee, Guns N' Roses heeft mij nooit geïnteresseerd
Nee, laat Slash zich concentreren op zijn werk met Myles Kennedy
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
  • 29 oktober:
  • Geoff Tate
  • 30 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Floor Jansen
  • Focus
  • Kamelot, Xandria, Leaves Eyes' en Elegy
  • Marko Hietala
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • 31 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Funeraria, Veenlijk, Gogmagore én Anapoda
  • Kamelot, Blackbriar, Exit Eden en Temperance
  • MagnaCult en Terradown
  • Man As Plague en Loyalty Ends Here
  • Marko Hietala (DE)
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Timo Tolkki plays Stratovarius
  • Vengeance en Sin City Rebels
  • 1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • Hippotraktor en Hypno5e
  • Ignite en Cancer Bats
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
  • 2 november:
  • Erra, Currents, Caskets en Aviana
    27 november:
  • Mental Cruelty, Ov Sulfer, Extermination Dismemberment en Sun Eater
  • The Crimson Ghosts en We'rewolf
  • TPS 10 year Preparty: Kristoffer Gildenlöw, Art Against Agony, Atlantis Chronicles
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Erlandsson (At The Gates) - 56
  • Attila Dorn (Powerwolf) - 56
  • Barry van Esbroek (Vanderbuyst) - 45
  • Floyd Cramer (Elvis Presley)† - 93
  • Gabriel Pignata (Destrage) - 44
  • Jason Finn (The Presidents Of The United States Of America) - 59
  • K.K. Downing (Judas Priest) - 75
  • Lisa Johansson (Draconian) - 45
  • Manu Katché (Joe Satriani) - 68
  • Max Lilja (Apocalyptica) - 51
  • Mike Appel (producent) - 84
  • Pål Mozart Bjørke (Madder Mortem)† - 46
  • Scott Weiland (Stone Temple Pilots)† - 59
  • Tim Baker (Cirith Ungol) - 70

Vandaag overleden:
  • Tom Dowd (producent) - 2002
Concertreview

Carach Angren, Scarred en Warshell
Op 28 februari 2015 in P3, Purmerend
Een review door Wessel

Na op vele grote metalfestivals te hebben gestaan, toers in binnen- en buitenland als support van bands als Marduk, Deicide en Septic Flesh en drie lovend ontvangen albums, kunnen we Carach Angren veilig tot een van de meest succesvolle extreme metalbands van Nederland rekenen. Vanavond presenteert de symfonische blackmetalband album nummer vier, This Is No Fairytale. Waarom de drie Limburgers de releaseparty van This Is No Fairytale in het Noord-Hollandse Purmerend houden, is mij een raadsel, maar Carach Angren maakte er een geslaagde avond van. Support kwam van het Luxemburgse Scarred en het Purmerendse Warshell.

Bij deze noteer ik Warshell als dé nieuwe metalbelofte uit Purmerend. Oké, wellicht is dat geen al te veelzeggende titel, maar de jongelui maken zeker een positieve indruk met hun moderne, thrashy metal. Warshell is in de basis zeer riffgericht, waarbij de blastbeats van drummer Robert Muts en gevarieerde vocalen van Melvin Boekhoff de muziek net dat beetje extra geven. Als referenties zou ik Lamb Of God, The Black Dahlia Murder en The Haunted noemen. Lekker bandje dat ik zeker weer zou bekijken als ze in de buurt zijn!

Carach Angren deelde toen ze hun debuut Lammendam in 2008 opnamen, de studio met de heren van Scarred. Dat verklaart de aanwezigheid van de mij onbekende Luxemburgse band, die muzikaal ook niet echt bij de hoofdact past. Wel bekend was mij overigens gitarist Diogo Bastos, die live speelt bij Satyricon. We hebben hier dan ook te maken met goede muzikanten en hoogstaande technische muziek. De polytitmische fratsen van drummer Laurent Kessel rieken naar Meshuggah. Een nog lompere versie van Gojira is wellicht ook een aardige omschrijving, want Scarred leunt ook zwaar op groove. Ook de vocalen van zanger Sascha Breuer, die tussen zuiver en ruig inzitten, doen aan die van Gojira denken. Het past niet bij de headliner van de avond maar het is wel gaaf. Jammer dat onze paden niet eerder gekruist zijn!

This Is No Fairytale. Inderdaad: de muziek van Carach Angren klinkt als de soundtrack van een horrorfilm die nooit gemaakt zal worden. De verhalende muziek komt het best tot zijn recht wanneer je hun cd's als geheel luistert, meelezend met de teksten. Ook live werkt hun symfonische black metal echter bijzonder meeslepend. Vocalist en gitarist Seregor is daar de hoofdverantwoordelijke voor, met zijn bezielde voordracht. Ook drummer Namtar, die sinds kort ook de gelederen van het Griekse Septicflesh versterkt, weet van wanten: hij mept strak en bijzonder hard. Toetsenist Ardek voltooit het pikzwarte powertrio. Met bas had het misschien voller geklonken, maar voordeel van deze bezetting is dat de drukke muziek overzichtelijk blijft.

Carach Angren speelt vanavond materiaal van alle vier full-lenghts en daarbij valt het op dat de band steeds beter wordt. De leden vervullen hun rol in de band met verve, geven elkaar de ruimte, weten wanneer ze wat wel en niet moeten doen. Zo zijn de weelderige orkestraties en de vette riffs perfect in balans en krijgt geen van beiden de overhand. Het plafond is nog lang niet bereikt.

Fleddy Melculy

Reactie van Rens op 11-03-2015 om 10:27u


Op GMM 2014 waren ze ool erg goed!!

Reactie van D.J. op 11-03-2015 om 17:05u


Ik kon er zelf niet bij zijn want ik was in Eindhoven voor D.T.A. maar het klinkt alsof het erg leuk was :P Namtar speelt niet bij Septicflesh, hij heeft een paar shows met ze gespeeld, maar Krimh ( voormalig drummer van Decapitated, Voormalig live drummer van Behemoth) is nu drummer bij Septicflesh.

Zoeken
    26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
  • 30 oktober:
  • Acherontas - Praxis I – XXX Years Anniversary of Magick and Metamorphosis
  • Avaland - Chemical Poetry
  • Carmeria - Ex Cathedra
  • Cirith Ungol - All The Shadows
  • Cryptorium - Through the Bowels of Ceaseless Dissonance
  • Deathwards - Realms Of Sin
  • Dream Unending - Certain Uncertainties
  • Electric Guitars - What Are We Waiting For
  • Embrace of Thorns / Invocation (Chile) - Invoking the Noumenon / Crushing the Feeble Messianic Embrace (split)
  • Enslaved - Mið
  • Exhumed / Nunslaughter / Molder / Traffic Death - 4 Way Split
  • Fleddy Melculy - L'Avocat Du Diable
  • GABRIEL LEJEUNE - Pyrmamids
  • Gammacide - Toxic Mercenaries
  • Grotesqueries - Nightmare Delirium
  • Korrupt - The Weight We Carry
  • Laser Dracul - Hin Håle Blues
  • Lumsk - Einsemda
  • MASTER BOOT RECORD - COMPUTER METAL
  • Moonwraith - To The Woods
  • Noothgrush - Man is His Own Tormentor
  • Radbraker - When the mist falls...
  • Rattlesnakes - Shadows In The Night
  • Sarcator - The Ones We Follow
  • Somnent - Heirloom
  • Temple Nightside - Cenotaph Severance LP/CD
  • The Astral Prophets - Invasion
  • The Curse Made Flesh - To Each Their Hell
  • Traumatomy - Ascension Of The Ineffable
  • TROLLDOM - Tronen
  • Velnias - Substrate Haruspex
  • Vermianaevus - Vermianaevus
  • Vigil - Primordial Rites
  • VIGIL (Virginia) - Primordial Rites
  • Within The Realm - ...Of Systemic Decay
  • Xentrix - Allied With The Enemy
  • 31 oktober:
  • Arckanum - Beswärjelsin
  • Arckanum - Beswörilsin
  • Dread Witch - Cult
  • Necroseminal Spatter - Sick Ways to Sodomy
  • Powermönger - Powermönger
  • 1 november:
  • Dantalion - Dantalion
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.