Bibelot, Dordrecht
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
  • 1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • 5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alessandro "Algol" Comerio (Forgotten Tomb) - 47
  • Alex Skolnick (Testament) - 58
  • Brett Anderson (Suede) - 59
  • Chris Notaro (Crumbsuckers) - 62
  • Christoffer Bråthen (Flight) - 33
  • Dallas Green (Alexisonfire) - 46
  • Doug Spangenberg (regisseur) - 51
  • Falk Maria Schlegel (Powerwolf) - 51
  • Felipe Plaza Kutzbach (Deströyer 666) - 43
  • Halsey - 32
  • Henrik Ohlsson (Scar Symmetry) - 51
  • Ian Wallace (King Crimson)† - 80
  • Jack Blackburn (Inferi) - 39
  • Jerry Lee Lewis† - 91
  • Josh Farro (Paramore) - 39
  • Les Claypool (Primus) - 63
  • Marcus Sunesson (The Crown) - 49
  • Mark Farner (Grand Funk Railroad) - 78
  • Marquis Marky (Coroner) - 62
  • Mike Pinera (Blues Image)† - 78
  • Scott "Wino" Weinrich (The Obsessed) - 66
  • Taime Downe (Faster Pussycat) - 62
  • Toby Driver (Maudlin Of The Well) - 48

Vandaag overleden:
  • Otis Rush - 2018
Concertreview

Moonsorrow, Týr en Crimfall
Op 11 november 2011 in The Rock Temple, Kerkrade
Tekst door Rik
Foto's door Lieke Schroijen
Terwijl de rest van de provincie zich opmaakt voor de opening van het nieuwe ‘Vasteloavend’-jaar (de traditionele ‘elfde van de elfde’), weet een kleine groep de weg naar de Kerkraadse Rock Temple te vinden, die vanavond in het teken van de folkmetal staat. Weliswaar niet de Carnavaleske variant zoals Korpiklaani en Trollfest laten horen, maar dat mag de pret zeker niet drukken. Vanavond staan namelijk drie bands op het programma die hun sporen in meer of mindere mate al ruimschoots hebben verdiend.

Om klokslag acht uur mag de Finse relatieve nieuwkomer Crimfall het aanwezige publiek proberen te overtuigen van zijn kwaliteiten. Deze band heeft met As The Path Unfolds en The Writ Of Sword al twee zeer sterke platen afgeleverd, dus de verwachtingen zijn hoog. Gelukkig worden die verwachtingen ingelost, want Crimfall ontpopt zich al snel tot een volwassen klinkende, gevarieerde band die de status van openingsact nu al ontgroeid is. Met veel enthousiasme en overtuiging vuurt Crimfall sterk in elkaar zittende nummers als Frost Upon Their Graves, Storm Before The Calm en Shackles Of The Moirai op ons af. Zangeres Helena Haaparanta weet zich live bovendien prima staande te houden tussen het instrumentale geweld van haar collega’s. De nadruk ligt op het nieuwe album The Writ Of Sword, maar als van het debuutalbum het ‘hitje’ Wildfire Season voorbij komt, gaat het grootste deel van het publiek uit zijn dak. Absoluut een geslaagd optreden en wat mij betreft het bewijs dat folk metal veel gevarieerder kan zijn dan veel critici denken.

Crimfall @ The Rock Temple, Kerkrade,  11-11-2011
Crimfall @ The Rock Temple, Kerkrade,  11-11-2011
Crimfall @ The Rock Temple, Kerkrade,  11-11-2011

Het hierop volgende optreden van de van de Faeröer Eilanden afkomstige band Týr is helaas een flinke terugval. Deze band wordt wel eens al progressief omschreven, maar klinkt wat mij betreft simpelweg enorm saai. De vorige keer dat ik deze band zag, wisten de heren de stemming al aardig te doen kelderen – op een folkmetalfestival nota bene – en ook vanavond kon ik helemaal niets met simplistische nummers als Take Your Tyrant, By The Light Of The Northern Star en Hold The Heathen Hammer High (met een oervervelend refrein dat tot in den treuren herhaald wordt). Bovendien werkt de monotone, nasale stem van zanger Heri Joensen me al na een paar nummers danig op de zenuwen. Nee, wat mij betreft klinkt Týr als een stelletje zwakbegaafden met een folkfetish die Manowar proberen te imiteren en daarin jammerlijk falen. Desondanks slikt een groot deel van het aanwezige publiek de nummers als zoete koek. Waarschijnlijk doet de band dus toch wel iets goed. Laten we het er maar op houden dat deze band niet echt aan mij besteed is.

Týr @ The Rock Temple, Kerkrade,  11-11-2011
Týr @ The Rock Temple, Kerkrade,  11-11-2011

Het contrast is dan ook behoorlijk groot met de epische, duistere en zeer sfeervolle epossen die Moonsorrow op het publiek afvuurt. Tijdens de opener Tähdetön, tevens het eerste nummer van het zeer sterke laatste album Varjoina Kuljemme Kuolleiden Maassa, is het geluid nog wat aan de matige kant (waardoor de keyboards verzuipen in het gitaargeluid), maar gaandeweg wordt dat bijgetrokken. Helaas blijven de keyboards een beetje achter in het gitaargeweld, maar dat is eigenlijk alleen storend bij de oudere nummers (zoals Köyliönjärven Jäällä van het Suden Uni-album). Verder weet Moonsorrow absoluut te overtuigen. Hoewel de nummers meer dan regelmatig de grens van het kwartier passeren, worden ze nergens langdradig. De nadruk ligt vanavond logischerwijs op materiaal van het nieuwe album. Naast Tähdetön komen ook Muinaiset en als afsluiter Kuoleiden Maa voorbij. Vooral bij het laatstgenoemde nummer komt de dreigende en desolate sfeer van de plaat ook live uitstekend uit de verf. Al met al kan Moonsorrow dan ook terugblikken op een uiterst geslaagd optreden. Weliswaar niet voor een volle zaal, maar dat lijkt zowel band als publiek weinig te deren.

Moonsorrow @ The Rock Temple, Kerkrade,  11-11-2011
Moonsorrow @ The Rock Temple, Kerkrade,  11-11-2011
Moonsorrow @ The Rock Temple, Kerkrade,  11-11-2011
Moonsorrow @ The Rock Temple, Kerkrade,  11-11-2011

Klik op de foto's voor grotere versies

Bibelot, Dordrecht

Zoeken
    29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.