Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • The Exploited en Skroetbalg
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Wrighton (Tokyo Blade) - 63
  • Antti Laurén (Manitou) - 47
  • Arno (T.C. Matic)† - 77
  • Charles "Sexecutioner" Varga (Gwar) - 68
  • Greg Smith (Ted Nugent) - 63
  • Herbie Langhans (Seventh Avenue) - 51
  • John Dalton (The Kinks) - 83
  • Kevin Talley (Dååth) - 47
  • Kevin Valentine (Kiss) - 70
  • Michael Kruit (Chaos Divine) - 42
  • Pete Sandoval (Morbid Angel) - 62
  • Raul "Yuyi" M. (Dark Embrace) - 44
  • Rudy Jan van de Bergh (Phantom Mask) - 48
  • Viram Jasani (Led Zeppelin) - 81
  • Yves Huts (Epica) - 47

Vandaag overleden:
  • Larry Carroll (illustrator) - 2019
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue) - 2008
  • Nick Menza (Megadeth) - 2016
Concertreview

Napalm Death, Diecast en Liar
Op 19 juni 2005 in Mezz, Breda
Tekst door Kristof
Foto's door Thom
Napalm Death beleeft zijn tweede jeugd als kwartet. Het nieuwe album 'The Code Is Red…Long Live The Code', dat ze voor de tweede keer presenteerden in Nederland, is misschien wel het meest complete album dat de Britten in hun lange carrière afleverden. De verwachtingen waren dan ook hoog gespannen in de gezellige Bredase Mezz, maar eerst kregen we nog twee opwarmers te verwerken.

De Belgische metalcoreband Do Or Die was enkele dagen voor dit concert van de tour geschopt en als vervanger kregen we de Belgische metalcore act Liar. Deze straightedge groep is afkomstig uit de H8000-scène en timmert al meer dan tien jaar lang in Europa aan een sociaal project. De nadruk ligt op metal en de band moet het hebben van goede afgewerkte songs omdat de podiumpresentatie tegenwoordig niet erg wild is. Laten we hopen dat ze met het nieuwe sterke en progressieve materiaal nieuwe zieltjes winnen want dit optreden was weer overtuigend. De heren hadden trouwens een uitstekend geluid, iets wat van alle bands deze avond gezegd kan worden. Hulde voor de geluidsman en de Mezz!

Liar

Diecast is al vrij populair in Amerika en hun videoclip passeert ook wel eens oponze televisiekanalen. Er klinken op schijf nog wel wat hardcore-invloeden door maar live is het (zowel visueel als muzikaal) gewoon een scherpe metalband. De nadruk van de setlist lag op de laatste twee albums 'Tearing Down Your Blue Skies' en 'Day Of Reckoning' en er werd zowaar afgesloten met de Slayer klassieker 'Raining Blood'. Deze versie klonk eigenlijk beter als de versie die Slayer de dag ervoor op Fields Of Rock neerzette.

Diecast

Na deze twee vermakelijke warm-up bands (die overigens niet door iedereen werden gesmaakt, de helft van de zaal had liever deathmetalbands zien aantreden) was het tijd voor de keizers van de grindcore. Napalm Death kwam, zag en overwon met een overbluffende set. Mark 'Barney' Greenway was zijn Rilatine-pilletje weer eens vergeten en met het vuur aan de schoenen fokte hij zichzelf en het publiek op. Naast meer toegankelijke toontjes als 'Silence Is Deafening', 'Breed to Breathe' en de covers 'Lowlife' en 'Nazi Punks Fuck Off' was het vooral heel erg beuken geblazen. Je moet een waar genie zijn om hun gehele Napalm Death setlist te kunnen opsommen maar ik heb nog 'Instinct Of Survival', 'Suffer The Children', 'The Great And The Good' (Barney in duet met zichzelf), 'Scum', 'The Kill' en afsluiter 'Siege Of Hate' uit de brok perfect gestuurde herrie kunnen ontwarren. Eén van de beste prestaties die ik Napalm Death ooit zag verrichten en het bewijs dat de heren het best presteren in een kleine zaal. Een tweede gitarist werd helemaal niet gemist en Barney's keelklanken klonken een keertje perfect. Een memorabele avond en de programmeur van de Mezz mag wel weer van dit soort avondjes organiseren.

Napalm Death
Napalm Death

Into The Grave 2026

Reactie van Dennis op 23-06-2005 om 09:57u


Napalm Death was VET!! De Mezz mag inderdaad vaker van dergelijke avonden organiseren, wat een heerlijke bak herrie was dat! Iemand nog gemerkt dat ze 'Dead' hebben gespeeld (ja, die hebben ze gespeeld)?

Reactie van Narrative op 24-06-2005 om 17:29u


Toffe spector bas!! Was er niet bij dus kan niks zinnigs toevoegen.

Reactie van J. op 27-06-2005 om 22:22u


Liar op tour met Napalm Death? Supercool twordt tijd dat één van de grootste invloeden voor bands zoals HeavenShallBurn ook eens in de kijker komt.... Beste Vlaanderen: stop eens met melken over futbands zoals Sengir en wees trots op metalcorepioniers zoals Liar (straightedge of nie: just fucking listen to it!) Trouwens! Check Stygian van Chimaera uit Limburg, ja diegenen die Graspop geopend hebben in de Metaldome, jawel diegenen die gans de tent uit haar dak deden gaan..... VEEEEEEEEET

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.