Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Concertreview

The Cult en Lys Morke
Op 5 augustus 2024 in Poppodium 013, Tilburg
Tekst door Dirk
Foto's door Dirk
Denk je aan The Cult, dan denk je aan Ian Astbury op zang en Billy Duffy op gitaar. Na Nederland elf jaar gemeden te hebben, spelen de mannen twee uitverkochte concerten: op 5 augustus in Poppodium 013 te Tilburg en op 6 augustus in Paradiso in Amsterdam. De band is nostalgisch en blijft populair. De 8424 40th Anniversary European Tour markeert het veertigjarig bestaan van de band.

De avond begint vreemd. De opener is het Spaanse Lys Morke. Geen band, maar een kunstenares uit Barcelona die met elektronisch gereutel en vage klanken sfeer probeert te maken. Een complete mismatch waar niemand iets van begrijpt. Als er een ding wel mee wordt bereikt, is dat de ramvolle zaal nog meer naar The Cult verlangt.

Lys Morke @ Poppodium 013, Tilburg, 5-8-2024. Foto door Dirk van den Heuvel.

Om kwart over negen begint The Cult eindelijk en om maar gelijk met de deur in huis te vallen: het is mat. Het geluid is dof maar dat kan zijn omdat er geen toetsen zijn of je hoort ze niet. Het karakteristieke gitaargeluid van gitarist Billy Duffy is er gelukkig wel. Door het vele licht aan weerskanten van het drumstel zie je John Tempesta vrijwel niet. De voormalig drummer van Rob Zombie, Testament en Exodus zit er alweer sinds 2006 bij. De andere 'hired gun' is bassist Charlie Jones. Een uitstekend muzikant maar voegt niets aan de show toe.

The Cult @ Poppodium 013, Tilburg, 5-8-2024. Foto door Dirk van den Heuvel.

Gelukkig hebben we de liedjes nog en daar mankeert werkelijk niets aan. Uiteraard zal iedereen wel een persoonlijke favoriet missen. Maar ga er maar aanstaan om uit elf studioalbums - waar heel veel mooie liedjes opstaan - een setlist samen te stellen. Opvallend is de akoestische versie van Edie (Ciao Baby), die Ian en Billy gebroederlijk naast elkaar uitvoeren. In het aansluitende Sweet Soul Sister mis je eigenlijk de windmill-pose van Billy Duffy (of heb ik die gemist doordat het zo druk is?), maar goed, de gewrichten zullen ook ouder worden. Wat ook ouder wordt, is de stem van Ian Astbury. In het refrein komt hij bij lange na niet in de buurt van de zanglijnen die hij zou moeten zingen. Het valt bij andere nummers minder op door de vele echo die hij gebruikt.

The Cult @ Poppodium 013, Tilburg, 5-8-2024. Foto door Dirk van den Heuvel.

De set wordt afgesloten met het geweldige Love Removal Machine. Hierin kunnen de Billy Duffy-adepten zich nog een keer vergapen aan zijn kunnen. De toegift was redelijk te raden met Brother Wolf, Sister Moon en de grootste hit She Sells Sanctuary.

The Cult @ Poppodium 013, Tilburg, 5-8-2024. Foto door Dirk van den Heuvel.

Setlist The Cult:
1. In The Clouds
2. Rise
3. Wild Flower
4. Star
5. Mirror
6. The Witch
7. The Phoenix
8. Resurrection Joe
9. Edie (Ciao Baby) (akoestisch)
10. Sweet Soul Sister
11. Lucifer
12. Fire Woman
13. Rain
14. Spiritwalker
15. Love Removal Machine

Toegift
16. Brother Wolf, Sister Moon
17. She Sells Sanctuary

The Cult @ Poppodium 013, Tilburg, 5-8-2024. Foto door Dirk van den Heuvel.

Into The Grave 2026

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.