Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
  • 27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
  • 28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
Geen concerten bekend voor 22-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cédric "Cede" Dupont (Symphorce) - 47
  • Cornelius "Wombo" Heck (Finsterforst) - 36
  • Damien Sisson (Death Angel) - 45
  • Dimitri Keiski (Insania) - 47
  • Gunnar Sigurður Valdímarsson (Nevolution) - 41
  • Harri Pikka (Omnium Gatherum) - 45
  • John Otto (Limp Bizkit) - 49
  • Luis Mariutti (Angra) - 55
  • Nicole Bogner (Visions Of Atlantis)† - 42
  • Øystein "Euronymous" Aarseth (Mayhem)† - 58
  • Pernille Rosendahl (The Storm) - 54
Concertreview

De Effenaar barst uit zijn voegen tijdens Lemmy Lives
Op 30 december 2016 in Effenaar, Eindhoven
Tekst door Jos M. Skeleton
Foto's door Jos M. Skeleton
Vrijdag 30 december jongstleden streken Death Alley & Friends neer in een bomvolle en uitverkochte Effenaar. Onder de naam Lemmy Lives werd er een ode gebracht aan de in 2015 overleden Lemmy Kilmister. Deze korte tour omvat een achttal shows. De avonden staan allemaal in het teken van een van de belangrijkste muzikale invloeden van de band Death Alley.

Men heeft een aantal collegamuzikanten opgetrommeld om een eenentwintigtal Motörheadnummers te vertolken, al dan niet in een aangepaste versie. Ryanne van Dorst (Elle Bandita, Dool), Janneke Nijhuijs (The Deaf), Charlotte Wessels (Delain), Marco Roelofs (Heideroosjes, Stavast), Peter van Elderen (Peter Pan Speedrock) en Dave Vermeulen (Voltage) geven acte de présence als gastzanger(es). Dikke Dennis praat de avond aan elkaar, tevens zie je hem meerdere malen opduiken als stagemanager. Ook schroomt hij niet bij het laatste nummer (Schoppenaas) nog even als zanger het podium onveilig te maken.

Lemmy Lives @ Effenaar, Eindhoven, 30-12-2016

Als support fungeert Metal Factory Eindhoven. Deze groep brengt een akoestische set ten gehore van een aantal Motörheadnummers. Door omstandigheden is ondergetekende te laat en kan ik slechts afgaan op reacties van andere aanwezigen. Men is verdeeld. De een vindt het namelijk geweldig en de ander trotseert de moeizame gang richting de bar, in afwachting van de hoofdact.

Afgetrapt wordt er door Death Alley met, hoe kan het ook anders; Motörhead. Lekker energiek zijn de vertolkingen van Iron Fist en Ramones met een springende en beweeglijke Marco Roelofs. Ryanne van Dorst neemt (weliswaar zonder gitaar) drie nummers voor haar rekening. Zeker Bomber knalt en haar duet met Douwe (Please Don't Touch) wordt strak en swingend met bijbehorende danspasjes neergezet. Dave Vermeulen samen met Peter van Elderen brengen Whorehouse Blues op een waardige manier.

Lemmy Lives @ Effenaar, Eindhoven, 30-12-2016

Charlotte Wessels en Janneke Nijhuis zetten, ieder op geheel eigen wijze, een gedreven optreden neer. Zeker Charlotte laat hiermee een andere kant van zichzelf zien. De afwisseling met verschillende bezettingen en steeds wisselende vocalen werkt zeer goed en ook de mix van hits en minder bekende songs pakt goed uit. Verrassend is de akoestische bluesy versie door Peter van Elderen van Ace Of Spades.

Lemmy Lives @ Effenaar, Eindhoven, 30-12-2016

Na dit rustpuntje komen er nog knallende vertolkingen langs van een aantal van de grootste hits: Killed By Death, (We Are) The Road Crew en Overkill. Ook wordt Hawkwind niet overgeslagen en men zet een ronkende versie van Silver Machine neer. Zoals al eerder vermeld, is het laatste nummer voorbehouden aan Dikke Dennis. Alle muzikanten tezamen brengen een allesvernietigende Schoppenaas ten gehore en met dit nummer maakt men een einde aan deze memorabele avond.

Lemmy Lives @ Effenaar, Eindhoven, 30-12-2016

Er staan nog vier shows gepland. Twee zijn inmiddels geweest, op 6 januari in Metropool te Hengelo en 7 januari in Volt te Sittard. Maar Lemmy Lives is op 20 januari in Fluor te Amersfoort en 21 januari in Victorie te Alkmaar nog te zien. De eerste vier shows waren uitverkocht en achteraf volkomen terecht, want dit is niet zo maar een coverbandje, maar een gedreven groep mensen die hun inzet en vakmanschap moeiteloos overbrengt op alle aanwezigen. Petje af voor de zieke Oeds Beydals, die zich niet liet weerhouden door de griep. Gaat dat zien, allen! Niet vergeten: #volhouwe.

Lemmy Lives @ Effenaar, Eindhoven, 30-12-2016

Lemmy Lives @ Effenaar, Eindhoven, 30-12-2016

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven

Zoeken
    20 maart:
  • Axel Rudi Pell - Ghost Town
  • Bong-Ra - Esoterik
  • Calvana - Sub Janus
  • Decipher - ΘΕΛΗΜΑ
  • Evermore - Mournbraid
  • Exodus - Goliath
  • Gaerea - Loss
  • Mystfall - Embers Of A Dying World
  • Poison The Well - Peace In Place
  • Tyketto - Closer To The Sun
  • 21 maart:
  • Aerdryk - Onzuiver
  • 27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.