Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 september:
  • Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
  • Wyatt E.
  • 2 september:
  • Wyatt E. en prophets Of Thwaites
  • 4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
  • 6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cass Lewis (Skunk Anansie) - 66
  • Dirk Sauer (Edguy) - 49
  • Jani Koskela (Saattue) - 52
  • Michael "Miron" Chirva (Tvangeste) - 51
  • Omar Rodríguez-López (The Mars Volta) - 51
  • Sarp Keski (Heretic Soul) - 40
Review

Neal Morse - Morsefest 2015
Jaar van release: 2017
Label: Radiant Records
Neal Morse - Morsefest 2015
"Welcome to the show my friends, the show that never ends", zegt drummer Mike Portnoy over Morsefest 2015. De twee optredens van bij elkaar maar liefst bijna vijf uur zijn nu vastgelegd op de gelijknamige dubbel-dvd/4-cd/dubbele blu-ray en dan is er ook nog een 'behind the scenes' van een uur. Een marathonrelease dus, in een speciale setting en bezetting. Neal Morse verwelkomt naast de vaste bandleden maar liefst 33 muzikanten (waaronder een zestienkoppig koor inclusief dirigent), in de New Life Fellowship Church in Cross Plains (Tennessee). Ze spelen nummers van The Grand Experiment, nooit eerder gespeelde songs, verrassende tracks en de albums ? (Question Mark) (2005) en Sola Scriptura (2007) in zijn geheel.

De eerste dvd bevat allereerst prima uitvoeringen van The Call en het titelnummer van The Grand Experiment (2015), destijds nieuwe tracks. Go The Way You Go van Spock’s Beard uit 1995 doet er nog een schepje bovenop en de sterke fase houdt aan met MacArthur Park, waarin zanger/toetsenist Bill Hubauer, die het in 1968 door Jimmy Webb geschreven nummer arrangeerde, een hoofdrol heeft.

Het is niet het enige nummer dat voor het eerst ooit op de setlist staat. Ook het erop volgende A Whole Nother Trip (van het eerste solo-album van Morse) van bijna 25 minuten (“almost everything is an epic”) is nooit eerder live ten gehore gebracht. Daarin vallen tijdens het sterke tweede deel dankzij het goede geluid de cuíca en het achtergrondkoor op. Elk detail komt goed aan het licht dankzij het nagenoeg perfecte geluid, waardoor de variaties op de studioversies goed waarneembaar zijn.

Het beeld op met name de eerste dag van het feest is wat wisselend. Er wordt veelal gewerkt met vaste cameraposities wat het geheel soms iets statisch maakt. Ook zijn de beelden niet altijd heel scherp, maar gelukkig treedt dit euvel niet vaak op, waardoor er toch voldoende te genieten valt. Alle vaste muzikanten komen goed in beeld. Af en toe is er een blik de zaal in waar de toeschouwers eerbiedig zitten te kijken en luisteren. Zitten, want de show is seated.

Af en toe staan de mensen op om mee te zingen. Dat is het geval tijdens bijvoorbeeld New Jerusalem (“Yes, I know, freedom is coming for us all”). Ook zie je hier en daar fans opgaan in de muziek. Recht voor het podium is een loper waar de bandleden enkele keren gebruik van maken. Als achtergrond zijn er drie schermen. Tijdens de intro van ? staan de beelden daarop even centraal en nadien is er een andere lichtshow dan bij de eerdere nummers.

Muzikaal valt er enorm veel te genieten van deze release. Niet alleen is het razend knap dat de bandleden bijna vijf uur aan muziek hebben ingestudeerd, maar de uitvoering is ook nog eens prachtig (In The Fire en 12, om maar een paar voorbeelden te noemen). Ook alle gastmuzikanten brengen kwaliteit. Zo is de bijdrage van het koor in The Glory Of The Lord vermeldenswaardig, komt de solo van gastgitarist Phil Keaggy goed uit de verf en staan de achtergrondzangeressen en de blazerssectie (The Door, met Neals dochter en haar vriendin als op het podium en een fantastische solo van Eric Gillette op de catwalk die daarvoor terecht een staande ovatie krijgt) goed in de uitstekende mix van Rich Mouser.

De integrale uitvoering van Sola Scriptura is lekker krachtig. Neal laat zich niet van de wijs brengen als tijdens The Conclusion zijn keyboard dienst weigert. Hij speelt de solo verder op gitaar. Na heel Sola Scriptura en de recentere track Waterfall volgt een fantastisch slot met At The End Of Day (met Nick D’Virgilio op drums), de Spock’s Beard-klassieker Wind At My Back (Nick zingt mee) en een Whirlwind-medley (Transatlantic).

Zodoende is de dubbel-dvd weliswaar aan de lange kant, maar bepaald geen straf om uit te zitten. Integendeel, deze is een lust voor het oor, een zegen voor de fans die hiermee een prachtig document in handen hebben. Een productie van enorme proporties, behoorlijk in beeld gebracht en muzikaal uitstekend uitgevoerd. Neal Morse komt trouwens op korte termijn naar Nederland. Op 2 april staat hij in 013 te Tilburg. Net als Morsefest 2015 een aanrader.

DVD 1:
1. Intro
2. The Call
3. The Grand Experiment
4. Go The Way You Go
5. MacArthur Park
6. A Whole Nother Trip
7. New Jerusalem
8. Question Mark Intro
9. Temple Of The Living God
10. Another World
11. The Outsider
12. Sweet Elation
13. In The Fire
14. Solid As The Sun
15. The Glory Of The Lord
16. Outside Looking In
17. 12
18. Entrance
19. Inside His Presence
20. The Temple Of The Living God Reprise

DVD 2:
21. Intro
22. The Door
23. The Conflict
24. Heaven In My Heart
25. The Conclusion
26. Waterfall
27. At The End Of The Day
28. Wind At My Back
29. Whirlwind Medley
30. Thank You’s
31. Making Of… Documentary

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 30 maart 2017

Meer Neal Morse:

Zoeken
    1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.