Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

Old Blood - Old Blood
Jaar van release: 2016
Label: Eigen beheer

Old Blood - Old Blood

De occulte rockgroep Ghost heeft de laatste jaren veel kritiek gekregen op de theatrale aspecten en mystiek die er bewust gecreëerd is rond de band. De uit Los Angeles afkomstige acid-doomformatie Old Blood is van mening dat de stoner- en doomscene ook wel wat meer mysterie kan gebruiken. De hoes van de zelfgetitelde debuutplaat trekt in ieder geval de aandacht en het gegeven dat de bandleden worden geïntroduceerd met de namen Feathers, Diesel, Gunner, Octopus en Stone houdt het raadselachtige karakter in stand. Zeker geen nieuw recept, maar gelukkig biedt Old Blood net zoals Ghost muzikaal genoeg leuks om je als luisteraar te vermaken.

Hierbij is vermaak het sleutelwoord, want de songs zelf zijn weinig origineel. Denk aan de sound van andere doomformaties zoals Blood Ceremony, Windhand en Ruby The Hatchet en je bent aardig in de buurt. Toch is er bij Old Blood geen sprake van volg- of kopieergedrag. De tracks zijn lekker eigenzinnig en luchtig opgezet. Verder is de aanpak geduldig. Zo kiezen gitarist Gunner en toetsenist Stone afwachtend hun momenten uit om te soleren. De kracht van Old Blood zit hem grotendeels in de vocalen. Zangeres Feathers blinkt uit met haar uiterst heldere en zuivere stem. Vooral in Wolves en Flesh brengt ze de vocalen speels, sensueel en soulvol.

In Glowplug vormen de zware, slepende gitaariffs een mooi contrast met de melodieus gezongen stukken in het sterke refrein en laat de groep in Silk Road Rash horen dat doom best swingend kan zijn. Tegenover vier sterke composities staan er echter ook twee minder gedenkwaardige. Zo ontbreekt het Taking Refuge With Strangers aan een spanningsboog en doet het weinig opzienbarende Some Songs Sound The Same zijn naam eer aan. Een foutloos debuut is Old Blood dus niet. Mocht je wat kunnen met female fronted doom dan is Old Blood zeker het uitproberen waard.

Tracklist:
1. Wolves
2. Growplug
3. Silk Road Rash
4. Taking Refuge With Strangers
5. Flesh
6. Some Songs Sound The Same

Score: 75 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 23 januari 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.