Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
Geen concerten bekend voor 05-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achim Kirschning (Scorpions) - 74
  • Dave Allison (Anvil)† - 70
  • Fredrik Nordström (Dream Evil) - 59
  • Maartin Allcock (Jethro Tull) - 69
  • Marilyn Manson - 57
  • Michael Stapf (Haggard) - 52
  • Niklas Isfeldt (Dream Evil) - 60
  • Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age) - 56

Vandaag overleden:
  • Fredrik Lindgren (Unleashed) - 2025
  • Rob Lumbre (Severed Savior) - 2002
Review

Old Blood - Old Blood
Jaar van release: 2016
Label: Eigen beheer

Old Blood - Old Blood

De occulte rockgroep Ghost heeft de laatste jaren veel kritiek gekregen op de theatrale aspecten en mystiek die er bewust gecreëerd is rond de band. De uit Los Angeles afkomstige acid-doomformatie Old Blood is van mening dat de stoner- en doomscene ook wel wat meer mysterie kan gebruiken. De hoes van de zelfgetitelde debuutplaat trekt in ieder geval de aandacht en het gegeven dat de bandleden worden geïntroduceerd met de namen Feathers, Diesel, Gunner, Octopus en Stone houdt het raadselachtige karakter in stand. Zeker geen nieuw recept, maar gelukkig biedt Old Blood net zoals Ghost muzikaal genoeg leuks om je als luisteraar te vermaken.

Hierbij is vermaak het sleutelwoord, want de songs zelf zijn weinig origineel. Denk aan de sound van andere doomformaties zoals Blood Ceremony, Windhand en Ruby The Hatchet en je bent aardig in de buurt. Toch is er bij Old Blood geen sprake van volg- of kopieergedrag. De tracks zijn lekker eigenzinnig en luchtig opgezet. Verder is de aanpak geduldig. Zo kiezen gitarist Gunner en toetsenist Stone afwachtend hun momenten uit om te soleren. De kracht van Old Blood zit hem grotendeels in de vocalen. Zangeres Feathers blinkt uit met haar uiterst heldere en zuivere stem. Vooral in Wolves en Flesh brengt ze de vocalen speels, sensueel en soulvol.

In Glowplug vormen de zware, slepende gitaariffs een mooi contrast met de melodieus gezongen stukken in het sterke refrein en laat de groep in Silk Road Rash horen dat doom best swingend kan zijn. Tegenover vier sterke composities staan er echter ook twee minder gedenkwaardige. Zo ontbreekt het Taking Refuge With Strangers aan een spanningsboog en doet het weinig opzienbarende Some Songs Sound The Same zijn naam eer aan. Een foutloos debuut is Old Blood dus niet. Mocht je wat kunnen met female fronted doom dan is Old Blood zeker het uitproberen waard.

Tracklist:
1. Wolves
2. Growplug
3. Silk Road Rash
4. Taking Refuge With Strangers
5. Flesh
6. Some Songs Sound The Same

Score: 75 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 23 januari 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.