Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • The Exploited en Skroetbalg
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Wrighton (Tokyo Blade) - 63
  • Antti Laurén (Manitou) - 47
  • Arno (T.C. Matic)† - 77
  • Charles "Sexecutioner" Varga (Gwar) - 68
  • Greg Smith (Ted Nugent) - 63
  • Herbie Langhans (Seventh Avenue) - 51
  • John Dalton (The Kinks) - 83
  • Kevin Talley (Dååth) - 47
  • Kevin Valentine (Kiss) - 70
  • Michael Kruit (Chaos Divine) - 42
  • Pete Sandoval (Morbid Angel) - 62
  • Raul "Yuyi" M. (Dark Embrace) - 44
  • Rudy Jan van de Bergh (Phantom Mask) - 48
  • Viram Jasani (Led Zeppelin) - 81
  • Yves Huts (Epica) - 47

Vandaag overleden:
  • Larry Carroll (illustrator) - 2019
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue) - 2008
  • Nick Menza (Megadeth) - 2016
Review

Old Blood - Old Blood
Jaar van release: 2016
Label: Eigen beheer

Old Blood - Old Blood

De occulte rockgroep Ghost heeft de laatste jaren veel kritiek gekregen op de theatrale aspecten en mystiek die er bewust gecreëerd is rond de band. De uit Los Angeles afkomstige acid-doomformatie Old Blood is van mening dat de stoner- en doomscene ook wel wat meer mysterie kan gebruiken. De hoes van de zelfgetitelde debuutplaat trekt in ieder geval de aandacht en het gegeven dat de bandleden worden geïntroduceerd met de namen Feathers, Diesel, Gunner, Octopus en Stone houdt het raadselachtige karakter in stand. Zeker geen nieuw recept, maar gelukkig biedt Old Blood net zoals Ghost muzikaal genoeg leuks om je als luisteraar te vermaken.

Hierbij is vermaak het sleutelwoord, want de songs zelf zijn weinig origineel. Denk aan de sound van andere doomformaties zoals Blood Ceremony, Windhand en Ruby The Hatchet en je bent aardig in de buurt. Toch is er bij Old Blood geen sprake van volg- of kopieergedrag. De tracks zijn lekker eigenzinnig en luchtig opgezet. Verder is de aanpak geduldig. Zo kiezen gitarist Gunner en toetsenist Stone afwachtend hun momenten uit om te soleren. De kracht van Old Blood zit hem grotendeels in de vocalen. Zangeres Feathers blinkt uit met haar uiterst heldere en zuivere stem. Vooral in Wolves en Flesh brengt ze de vocalen speels, sensueel en soulvol.

In Glowplug vormen de zware, slepende gitaariffs een mooi contrast met de melodieus gezongen stukken in het sterke refrein en laat de groep in Silk Road Rash horen dat doom best swingend kan zijn. Tegenover vier sterke composities staan er echter ook twee minder gedenkwaardige. Zo ontbreekt het Taking Refuge With Strangers aan een spanningsboog en doet het weinig opzienbarende Some Songs Sound The Same zijn naam eer aan. Een foutloos debuut is Old Blood dus niet. Mocht je wat kunnen met female fronted doom dan is Old Blood zeker het uitproberen waard.

Tracklist:
1. Wolves
2. Growplug
3. Silk Road Rash
4. Taking Refuge With Strangers
5. Flesh
6. Some Songs Sound The Same

Score: 75 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 23 januari 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.