Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
    17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barry van Trigt (Whispering Gallery) - 51
  • Ed Colver (fotograaf) - 77
  • Jello Biafra (Dead Kennedys) - 68
  • Jose Ojeda (Darksun) - 45
  • Michael Monroe (Hanoi Rocks) - 64
  • Mick (Destinity) - 48
  • Nakao Kentarō (Number Girl) - 52
  • Philip Chevron (The Pogues)† - 69
  • Tim Goatham (Season's End) - 39
Review

In My Embrace - Black Waters Deep
Jaar van release: 2016
Label: Sliptrick Records

In My Embrace - Black Waters Deep

In My Embrace begon in 2004 als een studioproject van gitarist/bassist/grunter Johan Sjöblom (Well Of Tears, ex-Dii Minores) en gitarist/grunter Bosse Öhman (ex-Planet Rain). Het kwam niet echt van de grond, maar het duo pakte in 2010 de draad weer op. Ze begonnen nieuwe nummers te schrijven en oud materiaal te herschrijven. In 2012 benaderden ze sessiedrummer Tommy Holmer (Rimthurs, Planet Rain), waarna ze de studio ingingen. Een jaar later kwamen ze in contact met Sliptrick Records en in 2014 zag de ep Dead To Dust Descend het levenslicht.

De ep werd goed werd ontvangen en ze besloten een volledige band te formeren. Als frontman werd Kenneth Larsson benaderd, gevolgd door Jon Brundin als bassist. Johan speelde met beiden in Dii Minores en Well Of Tears. Live speelt Bosse niet mee, want hij heeft tinnitus, ofwel oorsuizen. Zijn plek wordt dan ingenomen door Jonas Lindh (Apocalypse Orchestra). In november vorig jaar bracht In My Embrace de eerste full-length Black Waters Deep uit. De muziek van de Zweden kan omschreven worden als een mix van melodieuze death en black metal. Melancholische leads, atmosferische samples en cleane gitaarpartijen worden afgewisseld met grunts, screams, blastbeats en tremoloriffs.

Het album opent met The Coming Storm, een sfeervolle interlude voor de midtempo titeltrack. Daarna wordt het tempo flink opgevoerd in Into Oblivion – Dead To Dust Descend Part II, een vervolg op de titeltrack van de ep uit 2014. Je zou verwachten dat de sterke nummers aan het begin staan, maar in dit geval is dat niet zo. The Road Of Hanging On en Voyage Of Thoughts hebben een epischer karakter. Daartussen staat Next Chapter, mede door het pianospel van Kenneth een hoogtepunt. Killing Spree springt er bovenuit door het opzwepende karakter. Er wordt instrumentaal afgesloten met het sfeervolle, akoestische Autumn Storm Despair.

In My Embrace heeft gekozen voor een old school benadering en Black Waters Deep is allesbehalve vernieuwend. Jonas Lindström (Ereb Altor) heeft in Studio Apocalypse goed werk verricht en de muziek ligt prettig in het gehoor. Na meerdere luisterbeurten valt op dat de nummers weliswaar goed zijn, maar veel beter tot hun recht komen in een gemengde playlist. Er zit voldoende afwisseling in de nummers, maar de structuren zijn relatief eenvoudig en de melodielijnen vrij eentonig. Het album als geheel heeft daarom na een aantal luisterbeurten de neiging te gaan vervelen. De speelduur van 36 minuten is daarom ruim voldoende.

Tracklist:
1. The Coming Storm
2. Black Waters Deep
3. Into Oblivion – Dead To Dust Descend Part II
4. Of Ache And Sorrow
5. Thy Abhorrence
6. The Road Of Hanging On
7. Next Chapter
8. Voyage Of Thoughts
9. Killing Spree
10. Autumn Storm Despair

Score: 75 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 18 januari 2017

Meer In My Embrace:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.