Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 43
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 66
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 84
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 52
  • Les Paul† - 110
  • Matt Bellamy (Muse) - 47
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 50
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 43
  • Paul Chapman (UFO) - 71
  • Pete Gill (Saxon) - 74
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 46
  • Ramón Lage (Avalanch) - 52
  • Randy Burns (producent) - 71
  • Skip James† - 123
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 51
  • Trevor Bolder (Uriah Heep) - 75
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 53
Review

Primordial - Gods To The Godless (Live At Bang Your Head Festival Germany 2015)
Jaar van release: 2016
Label: Metal Blade Records
Primordial - Gods To The Godless (Live At Bang Your Head Festival Germany 2015)
De eer voor het meest memorabele optreden van 2016 in Nederland gaat wellicht uit naar Testament op Dokk'em Open Air, maar stel dat de Amerikanen niet op de Party Stage hadden opgetreden, dan was het hoogtepunt van het Friese festival (dat in 2017 helaas niet zal plaatsvinden) toch zeker Primordial. Geen enkele andere band zette een zodanig gepassioneerde performance neer als de Ieren en kreeg daarmee iedereen mee. Ook elders doet Primordial dat, zoals op het Duitse Bang Your Head-festival in 2015.

Het bijzondere van dit live-album is dat het vooraf helemaal niet de bedoeling was om de opnamen uit te brengen. Pas achteraf bleek dat de opnamen van de mobiele desk van het festival kwalitatief zo goed waren dat de formatie rond vocalist AA Nemtheanga (Alan Averill) besloot ze toch uit te brengen zonder overdubs. Lekker rouw derhalve. Met schoonheidsfoutjes dus, maar het draagt bij aan het eerlijke karakter van deze release, die een vol en krachtig geluid bevat. Het is van begin tot het ijzersterke einde met Empire Falls genieten.

Deze registratie belichaamt precies de sterke punten van elke heroïsche en intense Primordial-performance. De trots middels Where Greater Men Have Fallen, de bezieling die terugkomt in As Rome Burns en de grimmigheid in The Alchemists Head. Alan vuurt zijn troepen aan en dicteert de toeschouwers om te headbangen en hun vuist in de lucht te gooien. Af en toe hoor je het publiek tussendoor, maar het is toch vooral het vijftal op het podium dat een prachtige dwarsdoorsnee van zijn oeuvre ten gehore brengt.

Gods To The Godless is eerlijk, gepassioneerd en toont Primordial op zijn sterkst. Enerzijds is het jammer dat er geen beelden bij de songs zijn, maar zoals reeds aangegeven was het vooraf niet gepland om deze opnamen uit te brengen. Ook zonder dvd is deze release het aanschaffen meer dan waard, voor zowel fans als mensen die met de Ieren kennis willen maken. Aanrader!

Tracklist:
1. Gods To The Godless
2. Babels Tower
3. Where Greater Men Have Fallen
4. No Grave Deep Enough
5. As Rome Burns
6. The Alchemists Head
7. Bloodied Yet Unbowed
8. The Coffin Ships
9. Heathen Tribes
10. Wield Lightning To Split The Sun
11. Empire Falls

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 28 december 2016

Meer Primordial:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.