Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Kisser (Sepultura) - 58
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet)† - 75
  • Håkan Åkesson (technicus) - 58
  • John Bush (Armored Saint) - 63
  • Ken Hensley (Uriah Heep)† - 81
  • Orson Scott Card (auteur) - 75
  • Terry Jones (Pagan Altar)† - 81

Vandaag overleden:
  • Bernie Marsden (Whitesnake) - 2023
  • Carlos Denogean (Weedeater) - 2018
  • Charlie Watts (The Rolling Stones) - 2021
  • Larrie Londin (Journey) - 1992
  • Riley Gale (Power Trip) - 2020
Review

Khaos-Dei - Opus II: Catechism
Jaar van release: 2016
Label: Osmose Productions
Khaos-Dei - Opus II: Catechism
Inmiddels weten we bijna allemaal dat Frankrijk veel goede blackmetalbands voortbrengt. Zo heeft Osmose Productions sinds 2015 ook weer een loodzware band uit dit land in de pocket. Khaos-Dei is een driekoppige band die in 2013 is ontstaan en sindsdien twee langspelers heeft uitgebracht. Opus II: Catechism is de tweede op deze lijst.

Wat direct opvalt is dat de heren Franse teksten gebruiken. Dit vind ik altijd goed passen bij het genre. Het album gaat pittig van start met beukende tracks vol death- blackmetalgeweld, waarbij het gas regelmatig stevig wordt ingetrapt. De zang klinkt furieus en heeft met name tijdens À l'Enfant Du Diable zo nu en dan wat weg van Niklas Kvarforth. De nummers laten zich herkennen door een ijzersterke en heldere sound met zo nu en dan metalcore-achtige breaks en doomy melodieën. De drums klinken lekker machinaal waardoor het geheel een industrialvibe krijgt zoals op Dictator van Ad Hominem.

De thematiek is ouderwets Duivels, maar de melodieën klinken zo nu en dan wat Arabisch. Dit past de sound ontzettend goed. Wat tevens goed uitpakt zijn de dubbele vocalen die regelmatig te horen zijn. Hoge en lage screams dragen bijvoorbeeld tijdens Sous La Bannière Noire prachtig bij aan het venijnig geheel. De gitaarpartijen klinken regelmatig dissonant en onheilspellend, maar er is ook ruimte voor catchy melodieën die mij doen vermoeden dat deze band live ontzettend goed zal aanslaan. De invloeden van deze band zijn makkelijk te raden, maar ondanks dit gegeven heeft deze band steengoede en pakkende tracks op dit schijfje gezet.

De liefhebber van black metal met een deathmetalrandje en veel herkenbaarheid, maar toch ontzettend pakkende nummers is bij dit schijfje zeker aan het juiste adres. Een absolute aanrader voor liefhebbers van (de latere) Shining, Belphegor en Behemoth.

Tracklist:
1. Prélude
2. À L'Enfant Du Diable
3. Au Fond
4. Le Noyau Du Chaos
5. Où Vous Tomberez
6. Dans Nos Abîmes
7. Sous La Bannière Noire
8. Une Armée Entière
9. Prête Á Servir
10. Là Où Les Mots Ne Parlent Plus
11. Allégeance

Score: 85 / 100

Reviewer: Sander
Toegevoegd: 13 december 2016

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.