Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
  • 7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Moore (Judas Priest) - 76
  • Chris "The Machine" Widmann (Emergency Gate) - 45
  • Country Joe McDonald (Country Joe And The Fish) - 84
  • Dave G. Halliday (Hell)† - 69
  • David Wayne (Metal Church)† - 68
  • Flemming Rasmussen (producent) - 68
  • Frank Sawade (Human Fortress) - 51
  • Giacomo Mercaldo (Heimdall) - 48
  • Hanka Šlachtová (Salamandra) - 61
  • Johannes Schleiermacher (Haggard) - 38
  • Magnus Sahlgren (Lake Of Tears) - 53
  • Mikko Antero Mattila (Dreamtale) - 44
  • Moriah "Poppy" Pereira (Poppy) - 31
  • Richie Faulkner (Judas Priest) - 46
  • Tom Barman (Deus) - 54
  • Tom McDyne (Jon Oliva's Pain) - 49
  • Vincent Danhier (The Old Dead Tree) - 50

Vandaag overleden:
  • Dave "Holocaust" Iannica (Destructor) - 1988
  • Grellmund (Ulver) - 1998
  • Hank Williams - 1953
  • Sebastian Marino (Overkill) - 2023
Review

Lamb Of God - The Duke
Jaar van release: 2016
Label: Nuclear Blast Records

Lamb Of God - The Duke

Nieuw werk van Lamb Of God, de boegbeelden van de New Wave Of American Heavy Metal, is altijd welkom. Het betreft dit keer geen volledig album, maar een ep. Deze release is opgedragen aan Wayne Ford, een grote Lamb Of God-fan die overleed aan leukemie. In de jaren voorafgaand aan deze tragedie, bouwde frontman Randy Blythe een bijzondere band op met Ford .

Het heengaan van dit bijzondere contact is de directe inspiratie voor de titeltrack van deze ep. Op de vorige full-length VII: Sturm Und Drang (2015) was Overlord de grote verrassing vanwege de introductie van zuivere zang. We kunnen dit in de toekomst waarschijnlijk vaker verwachten, want ook de titeltrack van deze ep is grotendeels gezongen in plaats van gebruld en Blythe doet dat helemaal niet verkeerd. Een interessante ontwikkeling van een band die altijd vooral om zijn brute kracht bekend stond!

Naar die brute kracht wordt met volle kracht vooruit teruggekeerd in Culling. Wat heet, wanneer je er een brakkere productie bij denkt, had dit zelfs op As The Palaces Burn (2003) kunnen staan. Een typische track voor Lamb Of God, met zoals altijd een perfect gevoel voor riffs die de hoofden aan het bangen en de vuisten in de lucht krijgen.

Verder staan er nog drie livetracks op The Duke. Still Echoes, 512 en Engage The Fear Machine behoren inmiddels tot de ‘hits’ en passen ook naadloos tussen de rest van de discografie van het Lam Gods. Al met al geen essentiële toevoeging aan de discografie, maar een prima release van een van de meest bepalende metalbands die in de eenentwintigste eeuw opgekomen zijn.

Tracklist:
1. The Duke
2. Culling
3. Still Echoes
4. 512
5. Engage The Fear Machine

Score: 80 / 100

Reviewer: Wessel
Toegevoegd: 4 december 2016

Meer Lamb Of God:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.