Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brendt Allman (Shadow Gallery) - 56
  • Craig Setari (Sick Of It All) - 57
  • Dimitri Minakakis (The Dillinger Escape Plan) - 49
  • Doane Perry (Jethro Tull) - 72
  • Ian Mosley (Marillion) - 73
  • Jen Majura (Evanescence) - 43
  • Justin Foley (Killswitch Engage) - 50
  • Kiko Loureiro (Megadeth) - 54
  • Maarten "Ploegbaas" Luysterburg (Brutus)† - 45
  • Reinis Melbardis (Heaven Grey) - 35
  • Remy Dieteren (Callenish Circle) - 48

Vandaag overleden:
  • Nicko Andrieu (Killers) - 2001
Review

Red Fang - Only Ghosts
Jaar van release: 2016
Label: Relapse Records

Red Fang - Only Ghosts

Het gaat snel met sludge-/stonergroep Red Fang. De bierliefhebbers uit Portland hebben de laatste jaren een aardige fanbase gecreëerd. Mede door de airplay op YouTube, waarop enkele, humorvolle videoclips van de band te vinden zijn. Grootste pluspunt van Red Fang is echter de uitstekende liveperformance. Hier komen de energieke songs het beste uit de verf. Niet zo gek dat de groep de laatste jaren als een bezetene heeft getoerd. Tussendoor heeft Red Fang een (extended)-ep uitgebracht en is het dit jaar alweer tijd voor de derde full-length Only Ghosts.

Waar Whales & Leeches al meer tekenen van volwassenheid vertoonde, lijkt Red Fang met hun nieuwe langspeler Only Ghosts een definitieve stap te hebben gezet richting adolescentie. De songs hebben een duidelijke kop en staart en zitten degelijk in elkaar. Het opzwepende Flies en Shadows zijn typisch Red Fang. Hoe lekker beide songs ook wegluisteren, het oogt toch wat safe en te doordacht. Prima tracks, maar ze missen de dynamiek, zoals we die van Red Fang verwachten. Het eerste deel van de plaat is vooral erg herkenbaar. Toch zijn de liedjes net allemaal wat laagdrempeliger. Ook Cut It Short en Not For You zijn geen dramatisch slechte aanwezigheden op dit album, maar klinken iets te veel als Queens Of The Stone Age in een brave bui.

Het gebrek aan dynamiek en vernieuwing van de eerste helft van dit plaatwerk wordt in de tweede helft enigszins goedgemaakt. The Smell Of The Sound is een heerlijk traag en slepend nummer, waarin de heren eindelijk hun experimentele driften benutten, wat een boeiend, duister en atmosferisch nummer tot gevolg heeft. Het venijn zit hem bij Only Ghosts in de staart, want met de laatste drie songs bijt Red Fang pas echt van zich af. The Deep, I Am A Ghost en Living In Lye laten eindelijk wat rauwheid en onvoorspelbaarheid horen. Met name het ongepolijste en onconventionele I Am A Ghost springt er in positieve zin uit en zal voor Melvins-liefhebbers een verademing zijn.

Only Ghosts is een songtechnisch sterke en volwassen plaat. Deze volwassenheid gaat helaas te veel ten koste van de onvoorspelbaarheid en experimentele insteek van de band. De songs zijn bij vlagen te braaf, te doordacht en missen een bepaalde dynamiek waar Red Fang bekend om staat. Ondanks het sterke tweede deel is Only Ghosts een tegenvallende release. De laatste paar tracks laten gelukkig wel horen dat Red Fang het nog wel kan. Volgende keer beter dan maar.

Tracklist:
1. Flies
2. Cut It Short
3. Flames
4. No Air
5. Shadows
6. Not For You
7. The Smell Of The Sound
8. The Deep
9. I Am A Ghost
10. Living In Lye

Score: 72 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 18 november 2016

Meer Red Fang:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.