Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
Kalender
Vandaag jarig:
  • Asis Nasseri (Haggard) - 55
  • Beatriz Albert (Ebony Ark) - 44
  • Billy Howerdel (A Perfect Circle) - 56
  • Christopher Hall (Stabbing Westward) - 61
  • Colin Goldring (Gnidrolog) - 76
  • Courtney Cox (Burning Witches) - 37
  • Dean Pleasants (Suicidal Tendencies) - 61
  • Edu Falaschi (Angra) - 54
  • Ingo Schwichtenberg (Helloween)† - 61
  • Mike Bridge (Season's End) - 39
  • Page Hamilton (Helmet) - 66
  • Rick Wakeman (Yes) - 77
  • Samppa Hirvonen (Nightwish) - 48
  • Stig Pedersen (D-A-D) - 61

Vandaag overleden:
  • Chris Cornell (Soundgarden) - 2017
Review

Skiltron - Legacy Of Blood
Jaar van release: 2016
Label: Trollzorn Records
Skiltron - Legacy Of Blood
Doedelzakken, kilts en teksten over Schotse clans en de Hooglanden. Je raadt het al: Skiltron is een folkmetalband uit Buenos Aires. Hoe deze Argentijnen, op maar liefst elfduizend kilometer van de Schotse grens, op het idee zijn gekomen om dergelijke muziek te spelen, is mij een raadsel. Maar ze doen het toch al gauw ruim twaalf jaar en zijn met Legacy Of Blood toe aan hun vijfde langspeler.

Nu wordt de band vooral als Keltische folkmetalband gepromoot, maar zonder de alom aanwezige doedelzakken is de basis gewoon traditionele heavy metal. En eerlijk is eerlijk, heel interessant is het allemaal niet. Zoals verwacht bestaat de kern van de muziek uit aanstekelijke melodieën en meezingbare refreinen. Hoewel dat lukt met het nummer Committed To The Call, kan de rest van het materiaal maar amper overtuigen. Aangezien de doedelzak dominant aanwezig is, dienen de gitaarstukken bijna alleen als ondersteuning voor de melodieuze stukken. Hierdoor wordt teveel op veilig gespeeld en ontbreken er spannende riffs of echt spetterende solo’s.

De vocalen worden verzorgd door Martin McManus, die - in tegenstelling tot de rest van de band - uit het Verenigd Koninkrijk komt. Legacy Of Blood is zijn eerste album met Skiltron. Eerder was hij in Noord-Engeland actief in een Judas Priest-coverband. Hoewel de lyrics vaak kinderlijk eenvoudig zijn, is het een degelijke zanger die toch een redelijk bereik heeft. Desalniettemin beschikt hij vooralsnog niet over de kwaliteiten om het algehele niveau omhoog te tillen en klinkt het vooral erg geforceerd.

Zowel als folkmetal- als heavymetalband schiet Skiltron tekort. Legacy Of Blood is niet per definitie een slecht album, maar goed is het eigenlijk ook niet. De verstokte liefhebber zou zowaar nog wel uit de voeten kunnen met deze plaat, maar ook hij of zij zal moeten erkennen dat dit materiaal weinig om handen heeft. Hoewel folk metal al geruime tijd in de lift zit, verwacht ik niet dat de Argentijnen zich op korte termijn kunnen meten met de grotere namen binnen het genre. Daarvoor is het te middelmatig.

Tracklist:
1. Highland Blood
2. Hate Of My Life
3. Committed To The Call
4. Sailing Under False Flags
5. The Taste Of Victory
6. Rise From Any Grave
7. Sawney Bean Clan
8. All Men Die
9. I’m Coming Home (Bonustrack)

Score: 58 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 3 november 2016

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.