Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
Geen concerten bekend voor 04-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Dutkiewicz (Killswitch Engage) - 49
  • Gary Moore† - 74
  • Jari Kuokkanen (Teräsbetoni) - 49
  • Joakim "Jocke" Malmborg (Crimson Moonlight) - 41
  • Jorge Salán (Mägo De Oz) - 44
  • Jürgen Wannenwetsch (Stormwitch) - 62
  • Karel Repecký (Salamandra) - 54
  • Lars Eric Si (Age Of Silence) - 52
  • Maco H (Tarot) - 58
  • Marco Angioni (Chaoswave) - 53
  • Marco Sfogli (James LaBrie) - 46
  • Mike Starr (Alice In Chains)† - 60
  • Muddy Waters† - 113
  • Nigel Preston (The Cult)† - 63
  • Peter Baltes (Accept) - 68

Vandaag overleden:
  • Carlo Mastrangelo (Pulse) - 2016
  • Scott Columbus (Manowar) - 2011
Review

Fleddy Melculy - Helgië
Jaar van release: 2016
Label: Eigen beheer
Fleddy Melculy - Helgië
Fleddy Melculy heeft het de afgelopen maanden maar druk gehad met zijn kruistocht tegen allerhande modebewuste figuren die bandshirts kopen bij de H&M. Festival na festival werd aangedaan om de massa te bereiken en het goede woord te verspreiden. Het is niet makkelijk om 'El Salvador'- de verlosser - te zijn, maar iemand moet het doen.

Hoewel het festivalseizoen nu afgelopen is, gaan de werkzaamheden van Fleddy onverminderd door. Een dik half jaar na zijn debuut-ep Wat De Fok? is het nu tijd voor de release van zijn eerste langspeler: Helgië. Deze productiviteit toont aan dat Fleddy Melculy op oorlogspad is en niks en niemand gespaard zal worden.

Helgië ligt volledig in het verlengde van Wat De Fok? Sterker nog: alle nummers van deze ep, met uitzondering van de intro, komen terug op deze plaat. Daarom ligt het netto aantal nieuwe nummers wat lager, maar de lol is er eigenlijk niet minder om. De combinatie van thrash, hardcore en ontzettend geestige teksten werkt uitstekend. Muzikaal is het een tikkeltje eentonig, maar een kniesoor die daar om maalt.

Wat wil je dan ook met parels van nummers als Pinker en Geen Vlees Wel Vis, waar een frontale aanval wordt geopend op respectievelijk asociale BMW-rijders en pescotariërs. Maar Helgië bevat veel meer dan alleen oorlogsverklaringen. Zo krijgt de nachtwinkel een lofzang in Apu Van De Nightshop en wordt met Feestje In Uw Huisje een Project X-veldslag bezongen. Een geschiedenislesje waar Sabaton een puntje aan kan zuigen.

Fleddy Melculy durft zelfs paden van andere genres te betreden. Het nummer Max is mogelijk een ode aan de dog-fronted deathgrindband Caninus en met het deprimerende Dik Meisje zoekt hij juist de grenzen op van doom metal. Als je de redder van de metal wilt zijn, dan moet je immers van alle markten thuis zijn.

Objectief bekeken is Fleddy Melculy natuurlijk een eendagsvlieg. Maar dat zei men tweeduizend jaar geleden ook over Jezus Christus en zie hoe ver dat uiteindelijk uit de hand is gelopen. Voor nu is Helgië in ieder geval een album dat zeker het beluisteren waard is. Het is geestig, luchtig en muzikaal gewoon dik in orde. Soms heb je niet meer nodig om te kunnen dansen in de moshpit.

Tracklist:
1. Welkom In Helgië
2. Fuck You Fleddy!
3. Feestje In Uw Huisje
4. Ik Haat Jazz
5. Apu Van De Nightshop
6. Het Is Wat Het Is
7. Geen Vlees, Wel Vis
8. Pinker
9. 1 Noot
10. Brood
11. Fuck Dees Fucking Kut Kak Machien
12. T-Shirt van Metallica
13. Max
14. Ik Ben Mijn Sleutels Kwijt
15. Dik Meisje
16. Stank Voor Dank...
17. Gangvocals

Score: 78 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 22 september 2016

Meer Fleddy Melculy:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.