Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amber de Buijzer (Asagraum) - 34
  • C.C. DeVille (Poison) - 64
  • Eric Peterson (Testament) - 62
  • Helen Vogt (Flowing Tears) - 44
  • Ian Astbury (The Cult) - 64
  • Jack Bruce (Cream)† - 83
  • Jay Beckenstein (Spyro Gyra) - 75
  • Jon Landau (producent) - 79
  • Maurice Swinkels (Legion Of The Damned) - 53
  • Mike Inez (Alice In Chains) - 60
  • Øystein Garnes Brun (Borknagar) - 51
  • Randy Shawver (Iced Earth) - 61
  • Sammy Sayed (Scarab) - 41
  • Steve Hogarth (Marillion) - 70

Vandaag overleden:
  • B.B. King - 2015
Review

Svvamp - Svvamp
Jaar van release: 2016
Label: RidingEasy Records

Svvamp - Svvamp

Svvamp is een bluesrockband uit Jönköping, opgericht door de drie vrienden Adam Johansson, Erik Ståhlgren en Henrik Björklund. Het trio uit Zweden heeft zich op het debuut laten inspireren door de bluesrock uit de jaren zestig en zeventig. Wederom een retro-groep dus. Zijn er daar nog niet genoeg van? Misschien wel, maar het gegeven dat Svvamp zich wat minder richt op de bombastische kant van de sixties- en seventiesrock, maakt dit eerste, zelfgetitelde album in ieder geval het uitproberen waard.

De liedjes van Svvamp moeten het overduidelijk niet hebben van pompeus gitaarwerk of krachtpatserij van de ritmesectie. Nee, de Zweden maken ingetogen bluesrock in de lijn van het rustigere werk van Led Zeppelin, Cream en Jimi Hendrix. Het plaatje kabbelt rustig door, zonder ergens de bocht uit te vliegen. Wanneer de band in Set My Foot And Leave en Down By The River dan ook nog eens de mandoline tevoorschijn haalt, lijkt het wel een kampvuur-jamsessie van Creedence Clearwater Revival en Led Zeppelin. Big Rest is dan weer een nummer dat erg doet denken aan The Band, vooral vanwege de vocale harmonieën.

Het album is met zesendertig minuten behoorlijk kort en is voorbij voor je het doorhebt. De liedjes op Svvamp luisteren dan ook allemaal prima weg. Toch moet er geconcludeerd worden dat de Zweden hier te weinig eigen ingrediënten toevoegen. Als dit album bedoeld is als ode aan de bluesrock van vroeger, dan is dit gelukt, maar ik kan me voorstellen dat Svvamp meer wil zijn dan een veredelde tribute-act. Svvamp is een aardig plaatje, maar de Zweden slagen er niet in om hun eigen stempel op de songs te zetten. Al met al is er nog genoeg werk aan de winkel voor dit Zweedse drietal.

Tracklist:
1. Serpent In The Sky
2. Fresh Cream
3. Burning Down
4. Free At Last
5. Time
6. Set My Foot And Leave
7. Big Rest
8. Golden Crown
9. Blue In The Face
10. Oh, Girl
11. Down By The River

Score: 70 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 17 augustus 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.