Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Izegrim, The Heritance en F.T.O.M.
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Marsden (Whitesnake)† - 75
  • Helena Kotina (Nervosa) - 32
  • Hoyas (Galadriel) - 42
  • Hubert ter Meulen (Whispering Gallery) - 51
  • Johnny Lee Middleton (Savatage) - 63
  • Kii Arens (regisseur) - 59
  • Lex Icon (The Kovenant) - 48
  • Mike Khalilov (Revolution Renaissance) - 40
  • Phil Campbell (Motörhead)† - 65
  • Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (componist)† - 186
  • Reidar "Horgh" Horghagen (Immortal) - 55
  • Rodrigo Contreras (Criminal) - 54
  • Steven Banx (Angel Dust) - 49
  • Sven Deckers (Axamenta) - 45
  • Wolfgang Hasche (Running Wild) - 65

Vandaag overleden:
  • Romanthony (Daft Punk) - 2013
  • Steve Albini (Big Black) - 2024
Review

Pesta - Bring Out Your Dead
Jaar van release: 2016
Label: Eigen beheer

Pesta - Bring Out Your Dead

Pesta is een vijfkoppige doomformatie uit Belo Horizonte. Na in 2015 de ep Here She Comes te hebben uitgebracht, volgde eerder dit jaar de eerste full-length Bring Out Your Dead. De Brazilianen hebben de ‘Zwarte Dood’ gekozen als terugkomend thema in zowel de bandnaam, albumtitel, artwork als enkele enkele songtitels. Pesta richt zich op deze eerste release vooral op doom zoals we die kennen van Black Sabbath, met daarnaast wat lichte, moderne invloeden uit de stonerhoek.

Voor een in eigen beheer uitgebracht album is de productie opvallend sterk. Het geluid van Pesta is lekker zwaar aangezet, waarbij vooral de gitaarriffs en het baswerk extra goed bij de luisteraar binnenkomen. Bassist Anderson Vaca vervult sowieso een prominente rol, want dit album bevat met The Butler Did It (een overduidelijke referentie aan Sabbaths Geezer Butler) en The End Is Near twee bas-instrumentals.

Black Death, Intimate en The 4th Horseman zijn prima songs, maar de genoemde invloeden van Black Sabbath liggen er hier te dik bovenop. Met Words Of A Madman is al wat meer eigen inbreng hoorbaar. Het nummer zit goed in elkaar en is gestoeld op een beklijvende melodie. Helaas wordt deze melodie weer net iets te vaak herhaald. Een van de minpunten van deze plaat is de niet bepaald accentloze zang van Thiago Cruz. Zijn cleane vocalen zijn zeker niet slecht, maar zijn accent is toch een smet op de muziek, vooral in de gesproken stukken in het verder uitstekende Possession.

Bring Out Your Dead kenmerkt zich in positieve zin vooral door een lekkere sound. De songs zelf zijn erg Black Sabbath-gericht. Wat dat betreft kan de band zijn horizon nog wel wat verder verbreden. Al met al is dit album geen slechte start voor Pesta, maar desondanks liggen er nog genoeg verbeterpunten.

Tracklist:
1. Black Death
2. Words Of A Madman
3. The Butler Did It
4. Intimate
5. March Of Death
6. The End Is Near
7. The 4th Horseman
8. Possession

Score: 65 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 21 juli 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.