Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • "Dixie" Dave Collins (Weedeater) - 54
  • Alan Averill "Nemtheanga" (Primordial) - 51
  • Fernando Ribeiro (Moonspell) - 52
  • Julio Cortázar (auteur)† - 112
  • Mark Craney (Jethro Tull)† - 74
  • Samuli "Skrymer" Ponsimaa (Finntroll) - 49
  • Shirley Manson (Garbage) - 60

Vandaag overleden:
  • Allen Woody (The Allman Brothers Band) - 2000
  • Denis "Piggy" D'Amour (Voivod) - 2005
  • Robert Lelièvre (Pan) - 1973
Review

Insane Vesper - Layil
Jaar van release: 2016
Label: Art Of Propaganda
Insane Vesper - Layil
Frankrijk is altijd rijk aan blackmetalbands geweest. Insane Vesper is ook zo'n Franse topper en brengt ons met Layil een tweede langspeler. De John Baizley-achtige albumhoes deed mij vermoeden dat ik met een of andere crossoverband te maken had, maar niets blijkt minder waar, want het is smerige black metal wat de klok slaat.

Het album gaat van start met het schitterende en opbouwende Blood Of The Moon. Alle componenten die deze schijf groots maken, zijn aanwezig in dit ene nummer. Er is sprake van een pakkende groove, Deathspell Omega-achtige dissonantie, zo nu en dan een superstrakke thrashriff en bovenal een intense en brute raspstem. Er is ook ruimte voor prachtige melodieën. Zo sluit Seed of Inanna af met een virtuoze en melodieuze thrashriff die de haren op de arm doet rijzen. Dit alles zorgt ervoor dat dit een zeer puike en afwisselende plaat is geworden. Een riff komt niet regelmatig voor de tweede keer terug en dit zorgt ervoor dat iedere track verassend en fris uit de hoek komt.

Naast de De Mysetiis Dom Sathanas gerelateerde sfeer, is er op dit album ontzettend veel sprake van virtuositeit in de gitaarklanken en de pakkende drumpartijen. De zang speelt een grote rol in het geheel, maar door de constante toon past dit ontzettend goed bij de instrumentatie. De baspartijen golven soms netjes mee met de gitaarriffs, maar zo nu en dan lijken er jazzinvloeden door te sijpelen in de vingers van bassist (en tevens gitarist) Arggon.

Layil is een absolute must-have voor de fan van de Franse blackmetalscene. Net als van Deathspell Omega en Glorior Belli heeft deze formatie een eigen smoel. Liefhebbers van deze bands kunnen deze plaat dan ook zonder aarzelen aanschaffen.

Tracklist:
1. Blood Of The Moon
2. Of Serpent's Embrace
3. Seed Of Inanna
4. Scorned Ascension
5. Sink The Ark Of Knowledge
6. The Circle

Score: 90 / 100

Reviewer: Sander
Toegevoegd: 18 juli 2016

Zoeken
    24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.