Black metal is wederom allesbehalve dood. Naast een fikse stroom aan post-blackmetalbands, is er nu ook in de obscure en naargeestige hoek van het genre weer van alles gaande. Denk bijvoorbeeld aan het Franse Throane dat met Derrière-Nous, La Lumière menig teer zieltje naar de verdommenis helpt. Maar ook ons koude kikkerlandje draagt bij aan dit genre. Bodemloos is het debuut van het Utrechtse Verwoed en ziet in de vorm van een drie tracks tellende ep het wereldlicht. Erik B. is de man achter dit helse project en hij kreeg bij het opnameproces hulp van John Bart Van Der Wal (Herder, Aborted).
De heer B. injecteert de luisteraar bij de eerste seconde al gelijk een dodelijke dosis black metal in de aderen. De productie klinkt opvallend helder, waardoor alle chaotische en onheilspellende klanken duidelijk hoorbaar zijn. De gitaarpartijen hebben iets weg van traditionele black metal uit de jaren 90. Dit komt door de open en dissonante gitaarakkoorden, maar met de psychedelische inslag genereert Verwoed wel degelijk een eigen smoel. Het chronische gebrek aan songstructuur slingert de luisteraar van hot naar her, waardoor je op het puntje van je stoel blijft zitten luisteren.
De zang op Bodemloos klinkt furieus en demonisch, maar is niet té prominent aanwezig in de mix. Hierdoor klinkt de zang als gefluister en dit draagt wederom bij aan de dreigende en naargeestige sfeer van dit plaatje. Tijdens de tracks is er altijd een vorm van dark-ambient op de achtergrond hoorbaar. Dit element blijft vaak doorgalmen wanneer de instrumentatie tot stilstand komt. Dit is tijdens Leegte duidelijk het geval en zorgt ervoor dat je tijdens deze track even op adem komt, totdat je het geluid weer aan hoort zwellen.
Conclusie: dit is een ep waarbij je je vingers af kunt likken en al snel smacht naar meer. Een aanrader voor liefhebbers van intense en dreigende metal zoals Throane, Blut Aus Nord en Deathspell Omega.
Tracklist:
1. Bodemloos
2. Een Leven Aan De Oppervlakte
3. Leegte
Hoofdmenu
-
24 september:
- Beyond The Black en Setyoursails
- Harlott en Struck A Nerve
- Poets Of The Fall en Rabbit Cult 25 september:
- Harlott en Struck A Nerve
- Revester en R.A.T.
- Warrant en Burning
- Wyatt. E en Hemelbestormer 26 september:
- Apocalypse North Fest
- Fenris & Ghazghkull
- Into The Void
- IQ
- Solarcycles, Arluna en Elithium 27 september:
- Black Stone Cherry
- Fluisteraars en Invunche
-
23 oktober:
- The HU en SKÁLD
- Tiffany Kills en Seven Thirty
- Unholy Craft, Cirith Gorgor en Reinkaos
Kalender
Vandaag jarig:
- Aubrey Powell (illustrator) - 80
- Bruce Springsteen - 77
- Dennis "D-Roc" Miles (Body Count)† - 67
- Frank Manier (Syrens Call) - 45
- Glaurung (Enthroned) - 46
- Jay Dublee (producent)† - 78
- John Coltrane† - 100
- Lucia Cifarelli (KMFDM) - 56
- Neal Smith (Alice Cooper) - 79
- Ron Bushy (Iron Butterfly) - 81
- Russ Anderson (Forbidden) - 64
- Ryan Seaman (Falling In Reverse) - 43
- Sam Bettens (K’s Choice) - 54
- Sean R. Jenkins (Divinity) - 45
- Thomas "TT" (AnachroniA) - 43
- Zoran Djorem (Seven Tears) - 41
Vandaag overleden:
- Donna Lee Parsons (Rat Cage Records) - 2003
Review
Verwoed - Bodemloos

Score: 85 / 100
Reviewer: Sander
Toegevoegd: 8 juli 2016
Meer Verwoed:
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
20 september:
- James Legendforge - The Witchfinder's Flame 23 september:
- Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis 24 september:
- Massteron - Second in the Spheres
- Slaughtercult - Devoured By Perversion 25 september:
- Banks Arcade - Second Place Superstar
- Barren - Verderf
- Bloodstain - Bloodstain
- Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
- Dråpslag - Krigets hundar
- Equisetum - Cor Ex Putredine
- Europe - Come This Madness
- Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
- Funeral - Funeral
- Gallus - Life Is A Bliss
- Kongh - Dissolved in Time
- Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
- Lord Gryphus - Summoning the King of Death
- Lost Relics - Monuments to the Useless
- Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
- Mason - Edge Of Destruction
- Metalite - Discovery
- Mindvile - Old Continent
- Moloken - Moloken
- Nail By Nail - Internal Inferno
- Night Laser - Rats In The Cradle
- Nuclearhammer - Xaos 333
- Ølyp - I(m)MORTAL
- Paul Laine - The Long Road Back
- Profanation - Ultra-Noise Warfare
- Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
- Rorcal - Mahre
- Sacreligious - Brutality Incarnated
- Sicksense - Funerals
- Skáld - Ørlǫg
- Spiders - Crystal Eyes
- Sweat - In Dreams
- The Ocean - Solaris
- Till Lindemann - Live In Kraków
- Tombstalker - Chaos Monolith
- Überchriist - Dæmonic Apotheosis
- Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof 29 september:
- Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.


