Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna (Operatika) - 46
  • Davide La Rosa (Daedalus) - 47
  • Dick Dale† - 89
  • Gary Holt (Exodus) - 62
  • Juppe Sutela (To/Die/For) - 49
  • Kenichiro Fukui (The Black Mages) - 66
  • Mick Mars (Mötley Crüe) - 75
  • Oskar Montelius (Sabaton) - 46
  • Will Mecum (Karma To Burn)† - 54

Vandaag overleden:
  • Adam "MCA" Yauch (Beastie Boys) - 2012
  • Robbie Whelan (technicus) - 1983
Review

Feared - Reborn
Jaar van release: 2016
Label: Eigen Beheer
Feared - Reborn
Feared bestaat in 2016 tien jaar, een periode waarin de death/groove/thrashmetalband al zes platen uitbracht. Daarbij moet opgemerkt worden dat Refeared een heropgenomen en geremixte versie is van het zelfgetitelde debuut. Aangezien de eerste platen van een matige productie zijn voorzien en er een drumcomputer in plaats van een echte drummer te horen is, vond oprichter Ola Englund het jubileumjaar een uitgelezen moment om de beste tracks van Rejects (2011) en Refeared (2012) opnieuw op te nemen, te remixen, remasteren en produceren onder de naam Reborn.

Vier van de tien nummers (de intro en het overbodige intermezzo van vijftien seconden niet meegeteld) zijn afkomstig van Refeared. Wat opvalt, is dat ze veel zwaarder en groovier klinken dan de originele versies. De warmere productie pakt in de heavy passages goed uit. Het beukt steviger, maar zodra het tempo omhoog gaat, zoals in het At The Gates-achtige Fall Of Man of Our Dying World (denk aan Dismember) zullen de fans van het eerste uur het thrashende geluid van de gitaren wellicht missen. Breaking The Cycle klinkt bijvoorbeeld erg ‘droog’.

Rejects is al een zwaardere plaat dan Refeared, maar de nieuwe versies leggen er nog meer gewicht in. In Lords Resistance Army pakt dat bijvoorbeeld erg goed uit tijdens de vette riffs, maar ook hier geldt op andere momenten dat het agressieve, felle gitaarspel onder het basgeluid lijdt, dat in volume is gestegen. Bijna vanzelfsprekend is het drumwerk van Kevin Talley (Suffocation) een verbetering ten opzichte van de drumcomputer en ook de zang van Mario Santos Ramos (Demonoid) is in niveau gestegen.

Naast de productie valt ook op dat sommige passages gearrangeerd zijn. De aanpassingen zijn bijna overal een aanwinst. Zo zijn er tijdens Fall Of Man cleane vocalen ingepast, waar ze in Our Dying World juist plaats hebben gemaakt voor extreme zang. Zo zijn er nog wel meer variaties, zonder dat de structuur van de songs is aangepast. Lords Resistance Army is een uitschieter, maar ook Our Dying World, Breaking The Cycle, Changes en het donkere, Crowbar-achtige Ocd zijn het beluisteren meer dan waard.

De herboren versies van de sterkste oude tracks pakken zwaar en bruut uit. De oneffenheden van de eerste jaren zijn niet meer aanwezig. De aanpassingen in de songwriting zijn wat dat betreft een aanwinst. Toch zijn er fans van het eerste uur die het jammer vinden dat het scheurende geluid van de gitaren plaats heeft gemaakt voor een groovier sound. Degenen die die mening niet zijn toegedaan, hebben met Reborn niets te klagen. Het is namelijk specifiek voor liefhebbers van bands als Lamb Of God, Pantera en The Haunted een heerlijk beukende metalplaat van meestergitarist Ola England en co.

Tracklist:
1. Opening Scene
2. Fall Of Man
3. World Eater
4. Lords Resistance Army
5. Our Dying World
6. The Morgue
7. The Turn
8. Breaking The Cycle
9. My Last Line
10. Changes
11. Ocd
12. The Bridge

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 18 juni 2016

Zoeken
    1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 3 mei:
  • Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.