Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalcover van A-Ha’s jarentachtighit Take On Me?

A Hero For The World [2024]
Cipher [2017]
Déhà [2020]
Emil Bulls [2001]
Fueled By Fear [2026]
Incursed [2017]
Iron Savior [2026]
Jonathan Young & SixteenInMono [2019]
Leo [2014]
Leprous [2025]
Mägo De Oz [2006]
Mortemia & Marcela Bovio [2026]
MxPx [1995]
Northern Kings [2008]
Otu [in Rammstein-stijl, 2025]
Otu [in System Of A Down-stijl, 2022]
PelleK & ERock [2014]
Posehn & guests [2019]
Reel Big Fish [1996]
Thy Sanatorium [2026]
Triphon [2014]
Vision Divine [2002]
Weezer [2019]
Worgohm [2025]
een andere coverversie

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 juli:
  • The Black Crowes
  • 2 juli:
  • Masacre en Dauthuz
  • 3 juli:
  • Boneripper, Trickstate en Bot Mes
  • Sea of Consciousness, Dance With Dragons en Mosaic
  • 4 juli:
  • Bold, Contention en Clique
  • PPTA en Plusminus
  • Regressive Hypnosis, Seventh Dimension en Incidense
  • 5 juli:
  • Nunslaughter en The Black Moriah
  • 7 juli:
  • Uada
Kalender
Vandaag jarig:
  • Buddy Lackey (Psychotic Waltz) - 60
  • Ralf Gyllenhammar (Mustasch) - 60
  • Rick Hunolt (Exodus) - 63
  • Roddy Bottum (Faith No More) - 63
  • Rolf "Rock 'N' Rolf" Kasparek (Running Wild) - 65
  • Stephen Stickler (fotograaf)† - 61
  • Tommy Newton (Victory) - 69
  • Vito Bratta (White Lion) - 65
  • Willie Dixon† - 111

Vandaag overleden:
  • Cub Koda (Brownsville Station) - 2000
Review

The Foreshadowing - Seven Heads Ten Horns
Jaar van release: 2016
Label: Cyclone Empire

The Foreshadowing - Seven Heads Ten Horns

The Foreshadowing is geen onbekende voor liefhebbers van melancholische, sfeervolle doom. Het handelsmerk is de donkere, uitsluitend cleane, Depeche Mode-achtige zang van Marco Benevento, waardoor je even zou vergeten dat doom een extreme stroming is. Seven Heads Ten Horns is de vierde full-length van deze Italiaanse meesters en de eerste met drummer Giuseppe Orlando. Hij is de producer van het debuut Days Of Nothing (2007) en de opvolger Oionos (2010)en ook drummer bij stijlgenoot Novembre. Een jaar na het uitbrengen van Second World (2012) nam Giuseppe de plaats in van Jonah Padella.

Of deze wijziging in de line-up heeft bijgedragen aan het toch wat steviger karakter van de plaat durf ik niet te beweren, maar de wissel heeft zeker niet slecht uitgepakt. Ishtar is een instrumentale interlude voor Fall Of Heroes. De eerste sterke track is Two Horizons. De melancholische melodielijnen zitten als gegoten bij zanger Marco. Wat betreft opbouw is Lost Soldiers een erg goed nummer. Seven Heads Ten Horns is opnieuw een semiconceptalbum en New Babylon duidt de kern van de verhaallijn aan. De Bijbelse verstelling rond de toren van Babel speelt op dit album een belangrijke rol. Zo is Nimrod de leider van de nakomelingen van Noach, die de stad bouwden.

De toren die tot aan de hemel zou rijken, vertoont veel overeenkomsten met de gebeurtenissen van de afgelopen jaren. De apocalyptische sfeer doet soms wat spookachtig aan en dat past goed bij het thema, hoe een verenigd Europa zich langzaam beweegt richting de afgrond. Een nummer waarin de kracht van The Foreshadowing het best tot uiting komt is 17, waar in het refrein ook de albumtitel verwerkt is. De afsluiter Nimrod is opgedeeld in vier hoofdstukken en weet de volle speeltijd van veertien minuten te boeien. De meerstemmig gezongen passages bezorgen me ook na meerdere luisterbeurten nog kippenvel.

Seven Heads Ten Horns is een plaat zonder echte uitschieters, maar is over het geheel erg sterk. Vermeldenswaardig is ook het artwork, gemaakt door Seth Siro Anton, de frontman van Septic Flesh en getalenteerd kunstenaar. Wie nog niet bekend is met The Foreshaodowing, maar wel liefhebber is van Anathema, My Dying Bride, Paradise Lost en/of Swallow The Sun, zou deze plaat zeker eens moeten luisteren. Fans van The Foreshadowing worden zeker niet teleurgesteld.

Tracklist:
1. Ishtar
2. Fall Of Heroes
3. Two Horizons
4. New Babylon
5. Lost Soldiers
6. 17
7. Until We Fail
8. Martyrdom
9. Nimrod
I - The Eerie Tower
II - Omelia
III - Collapse
IV - Inno Al Dolore

Score: 85 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 22 april 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.