Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Geen concerten bekend voor 06-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cristina Scabbia (Lacuna Coil) - 54
  • Dallas Toler-Wade (Nile) - 52
  • James "Munky" Shaffer (Korn) - 56
  • Katherine "Kat" Thomas (The Great Kat) - 60
  • Robin Miller (King Crimson)† - 84
  • Salvador Payá Crespo (Phantom Mask) - 51
  • Sean Yseult (White Zombie) - 60
  • Stéphane Thuriot (Syrens Call) - 57
  • Steve Vai - 66
  • Tom Araya (Slayer) - 65
  • Tony Levin (King Crimson) - 80

Vandaag overleden:
  • Billy Preston (The Rolling Stones) - 2006
  • Jim Seals (Seals And Crofts) - 2022
  • Ralph Santolla (Obituary) - 2018
  • Robbin Crosby (Ratt) - 2002
Review

Honeymoon Disease - The Transcendence
Jaar van release: 2015
Label: Napalm Records

Honeymoon Disease - The Transcendence

Hoe retro kun je zijn als band? Het Zweedse Honeymoon Disease haalt in ieder geval alles uit de kast om een jarenzeventig-gevoel te creëren. Werp maar eens een blik op de albumhoes van The Transcendence en de kleding van deze twee dames en twee heren. Veel meer retro dan dat wordt het niet. Gelukkig gaat het uiteindelijk om de muziek. In dat geval is het debuut The Transcendence een onderhoudend plaatje, waarop de luisteraar pretentieloze female fronted jarenzeventig-(hard)rock voorgeschoteld krijgt.

Ook op muzikaal gebied doet dit viertal uit Gotenburg er alles aan om een seventies-geluid na te bootsen en dat lukt ze aardig. Er is echter een grote kans dat deze plaat bij de eerste paar luisterbeurten weinig indruk zal maken en dat het allemaal wat op elkaar lijkt. Ben je echter een paar luisterbeurten verder, dan kan het maar zo zijn dat de songs zich ondertussen stevig genesteld hebben in je hoofd.

Persoonlijk heb ik weinig met female fronted-rock. Al heb ik wel een zwak voor de eerste paar platen van Heart en met name voor Ann Wilsons prachtige stem. En laat dat nou net de zangeres zijn waar Jenna Disease erg aan doet denken. Denk hierbij aan nummers als Barracuda en Crazy On You en voeg er wat uptempo Thin Lizzy-achtig gitaarwerk en een rebelse The Runaways-houding aan toe en je hebt een goed beeld van hoe Honeymoon Disease klinkt. Of het nu Higher, You’re Too Late, Gotta Move of Bellevue Groove is. Het is allemaal erg vermakelijk, catchy en het rockt ook nog best stevig.

Dat Honeymoon Disease qua songwriting nog wel wat verbeterpuntjes heeft, is niet zo gek bij een dermate jonge groep. Keep Me Spinning laat in ieder geval al wat meer potentie horen en biedt hoop voor de toekomst. Honeymoon Disease levert hier alvast een verzameling simpele, maar o zo verslavende songs af. Een guilty pleasure? Misschien, maar ook die moeten er zo af en toe zijn.

Tracklist:
1. Higher
2. Stargazer
3. Imperial Mind
4. Gotta Move
5. You’re Too Late
6. Breakup
7. Bellevue Groove
8. Fast Love
9. Rock ’N Roll Shock
10. Brand New Ending
11. Keep Me Spinning

Score: 78 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 19 november 2015

Honeymoon Disease - The Transcendence
Reactie van appie op 19-11-2015 om 22:44u
Score: 75 / 100

Ze weten hoe ze lekker in het gehoor liggende nummers moeten schrijven en uitvoeren en dat is zeker een kunst

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.