Je mag tegenwoordig uit behoorlijk wat landen black metal verwachten, maar aan Cuba had ik nog niet zo gauw gedacht. Narbeleth komt daar toch écht vandaan en levert met Through Blackness And Remote Places zijn derde album af. Narbeleth bestaat uit een man die zich Dakkar noemt en alleen live maakt hij gebruik van andere muzikanten.
Wanneer het album uit de speakers knalt, lijkt het even of je met een Noorse band van doen hebt. Vergelijkbare formaties komen gelijk in gedachten naar boven. Je mag hierbij denken aan Burzum, Immortal, Gorgoroth en Darkthrone. Dit komt zeker tijdens Mesmerized by the Pale Ghost Moonlight tot uiting. De productie is zeer goed te noemen en meneer Dakkar wisselt netjes af tussen heftige en rustige passages, zonder het tempo echt schade te berokkenen.
Ondanks dat alles puik in elkaar zit, heeft deze eenmansformatie totaal geen eigen geluid en/of gezicht. Alles wat uit de speakers komt, is door vele Europese collega's al vele malen smeuïger, duisterder en lekkerder gedaan. Potentie zit er zeker in, maar komt helaas in originaliteit niet tot uiting. Wel is de Judas Iscariot-cover, Gaze Upon Heaven In Flames, een zeer fijne verassing.
Ik raad liefhebbers aan dit schijfje wél aan te schaffen, al is het alleen maar omdat er zeer sterke tracks op staan die met weemoed doen terugdenken aan de jaren negentig. Maar meer dan dit nostalgische advies valt er helaas niet te geven.
Tracklist:
1. Sons of the Grand Cosmic Emanation
2. Mesmerized by the Pale Ghost Moonlight
3. An Unholy Gathering
4. Delivering the Very Soul
5. The Lightbringer
6. The Eternal Return
7. Through Black and Remote Places
8. Gaze Upon Heaven in Flames (Judas Iscariot cover)
Reviewer: SanderHoofdmenu
-
4 april:
- Anna KiaRa
- Dirty Sound Magnet
- Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
- Gama Bomb en Lich King
- Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
- Valdrin en Amalekim 5 april:
- Anna KiaRa
- Black Rabbit Fest
Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
6 april: - Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
- Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
- Skynd 7 april:
- Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
- Skynd
- Witch Fever 8 april:
- Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
- Witch Fever 9 april:
- 1914 en Katla
- Carnivore A.D.
- Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
- Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
- Predatory Void en Inferum 10 april:
- Carnivore A.D.
- Novelists, TSS en Vianova
- Year Of The Goat en Firmament
- Zeke
Geen concerten bekend voor 04-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
- Adam Dutkiewicz (Killswitch Engage) - 49
- Gary Moore† - 74
- Jari Kuokkanen (Teräsbetoni) - 49
- Joakim "Jocke" Malmborg (Crimson Moonlight) - 41
- Jorge Salán (Mägo De Oz) - 44
- Jürgen Wannenwetsch (Stormwitch) - 62
- Karel Repecký (Salamandra) - 54
- Lars Eric Si (Age Of Silence) - 52
- Maco H (Tarot) - 58
- Marco Angioni (Chaoswave) - 53
- Marco Sfogli (James LaBrie) - 46
- Mike Starr (Alice In Chains)† - 60
- Muddy Waters† - 113
- Nigel Preston (The Cult)† - 63
- Peter Baltes (Accept) - 68
Vandaag overleden:
- Carlo Mastrangelo (Pulse) - 2016
- Scott Columbus (Manowar) - 2011
Review
Narbeleth - Through Blackness And Remote Places

Toegevoegd: 29 september 2015
Meer Narbeleth:
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
3 april:
- Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
- Nervosa - Slave Machine
- Toxic Shock - Future Is Calling 9 april:
- Voidchaser - Interstellar I 10 april:
- Battlegrave - Enslavement
- Chronicler Of Ardul - Sounds Of Ardul
- Immolation - Descent
- Metal Church - Dead To Rights
- Resurrected - Perpetual
- Uada - Interwoven
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.




