Je mag tegenwoordig uit behoorlijk wat landen black metal verwachten, maar aan Cuba had ik nog niet zo gauw gedacht. Narbeleth komt daar toch écht vandaan en levert met Through Blackness And Remote Places zijn derde album af. Narbeleth bestaat uit een man die zich Dakkar noemt en alleen live maakt hij gebruik van andere muzikanten.
Wanneer het album uit de speakers knalt, lijkt het even of je met een Noorse band van doen hebt. Vergelijkbare formaties komen gelijk in gedachten naar boven. Je mag hierbij denken aan Burzum, Immortal, Gorgoroth en Darkthrone. Dit komt zeker tijdens Mesmerized by the Pale Ghost Moonlight tot uiting. De productie is zeer goed te noemen en meneer Dakkar wisselt netjes af tussen heftige en rustige passages, zonder het tempo echt schade te berokkenen.
Ondanks dat alles puik in elkaar zit, heeft deze eenmansformatie totaal geen eigen geluid en/of gezicht. Alles wat uit de speakers komt, is door vele Europese collega's al vele malen smeuïger, duisterder en lekkerder gedaan. Potentie zit er zeker in, maar komt helaas in originaliteit niet tot uiting. Wel is de Judas Iscariot-cover, Gaze Upon Heaven In Flames, een zeer fijne verassing.
Ik raad liefhebbers aan dit schijfje wél aan te schaffen, al is het alleen maar omdat er zeer sterke tracks op staan die met weemoed doen terugdenken aan de jaren negentig. Maar meer dan dit nostalgische advies valt er helaas niet te geven.
Tracklist:
1. Sons of the Grand Cosmic Emanation
2. Mesmerized by the Pale Ghost Moonlight
3. An Unholy Gathering
4. Delivering the Very Soul
5. The Lightbringer
6. The Eternal Return
7. Through Black and Remote Places
8. Gaze Upon Heaven in Flames (Judas Iscariot cover)
Reviewer: SanderHoofdmenu
-
18 april:
- Ancient Fragments
- Dynamo Metalfest Bandbattle
- Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
- Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
- Roadburn festival 19 april:
- Dogma
- Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
- Roadburn festival 23 april:
- Masterplan
- Parkour, Vidarr en Waxing Crescent 24 april:
- Blaze Bayley
- Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
- Iotunn, In Vain en Nephylim
- Joe Bonamassa
- Karnivool en Intervals
- Masterplan
- Monkey3 en Mars Red Sky
- Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
- Suicidal Angels en Warsenal
- Undergang en Corpus Offal
Geen concerten bekend voor 18-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
- Clyde Stubblefield (James Brown)† - 83
- José Aguiar (Tarantula) - 72
- Kristian Andersen (Where Angels Fall) - 52
- Mark Tremonti (Alter Bridge) - 52
- Mike Mangini (Dream Theater) - 63
Vandaag overleden:
- Storm Thorgerson (illustrator) - 2013
Review
Narbeleth - Through Blackness And Remote Places

Toegevoegd: 29 september 2015
Meer Narbeleth:
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
17 april:
- Doodswens - Doodswens
- Draken - Here Be Draken
- LungBurner - Dogma
- Master Dy - Milf Queen
- Mylingar - Út
- Skindred - You Got This
- The Last Ten Seconds Of Life - The Dead Ones
- Vargrav - Dimension: Daemonium
- Victorious - World War Dinosaur 24 april:
- At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
- Battleroar - Petrichor
- Elegant Weapons - Evolution
- Foo Fighters - Your Favorite Toy
- Sepultura - The Cloud Of Unknowing
- Since The Death - Entangled
- Six Feet Under - Next To Die
- Terror - Still Suffer
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.



