Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 februari:
  • Lorna Shore, Whitechapel, Shadow of Intent en Humanity's Last Breath
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
    12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Robertson (Thin Lizzy) - 70
  • Byron Stroud (Strapping Young Lad) - 57
  • Dave Anderton (Chaos Divine) - 41
  • Michael McDonald (The Doobie Brothers) - 74
  • Ola Halén (Insania) - 49
  • Ray Manzarek (The Doors) - 87
  • Warne Livesey (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • Julio Cortázar (auteur) - 1984
  • Roger Patterson (Atheist) - 1991
  • Sauli "Karkkunen" Lehtisaari (Twilight Ophera) - 2004
Review

Hybrid Nightmares - The Third Age
Jaar van release: 2015
Label: eigen beheer

Hybrid Nightmares - The Third Age

Hoe de Australische metalscene is beïnvloed door Zweedse melodeath en Noorse black, kun je goed terughoren in de muziek van Hybrid Nightmares. Deze Aussies zijn actief sinds 2008, maar hebben nog geen enkele full-length uitgebracht. Ook nu niet, want The Third Age is de derde ep van een vierdelige serie die dit jaar uitkomt.

The Ages verhaalt over de opkomst, ontwikkeling, ondergang en het uitsterven van de mensheid over vier eeuwen. Een thema dat goed past bij progressieve black en Hybrid Nightmares combineert die stijl met death, groove, folk en heavy metal. Het resultaat lijkt soms wat chaotisch, maar zeker wanneer je er even voor gaat zitten, blijken het uiterst melodieuze en goed uitgedachte composities te zijn, met invloeden van Dimmu Borgir, Arch Enemy, Satyricon en Enslaved.

In tegenstelling tot de voorgaande delen begint The Third Age niet met een instrumentaal voorafje, maar gaat deze vrijwel direct stevig van start met Ash And Bone, een uitstekende opener en een goede voorbode van wat volgt. De sound is voller, de riffs zijn steviger en het slagwerk is agressiever. Dat zal een bewuste keuze zijn, want met The Third Age zijn we aanbeland in een destructieve fase van het verhaal, namelijk de strijd tussen goed en kwaad. Een rustmoment, het instrumentale Revere, is de interlude voor afsluiter The Obelisk, naast The Purge een waar juweeltje. Het bijna tien minuten durende Our Star May Fade had wat ingekort mogen worden, maar wel met behoud van de schitterende korte solo richting het einde, waar ook bassist Jonny even lekker losgaat.

Eerder dit jaar schreef ik in mijn review I Of Everything van Implode, dat ik niet begrijp waarom een album in vier delen wordt uitgebracht. Je mist de opbouw in het geheel wanneer je een deel niet kent. Bij Implode volgde na de vierde ep ook de full-length, maar bij Hybrid Nightmares lijkt daar geen sprake van te zijn. Dat is jammer, maar hoe het ook zij, ik kijk wel uit naar het vierde en laatste deel in deze serie. Het kan alleen nog maar beter worden in de finale.

Tracklist:
1. Ash And Bone
2. The Purge
3. Our Star May Fade
4. Revere
5. The Obelisk

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 21 september 2015

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.