Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit het jaar 2001?

After Forever - Monolith Of Doubt
Arch Enemy - Ravenous
Avantasia - Farewell
Blind Guardian - And Then There Was Silence
Dimmu Borgir - Kings Of The Carnival Creation
Drowning Pool - Bodies
Fear Factory - Linchpin
Iced Earth - Dracula
Kamelot - Forever
Kreator - Violent Revolution
Machine Head - Bulldozer
Nickelback - How You Remind Me
Opeth - The Drapery Falls
Ozzy Osbourne - Dreamer
P.O.D. - Youth Of The Nation
Pain - Shut Your Mouth
Rammstein - Sonne
Slayer - Disciple
Slipknot - People = Shit
System Of A Down - Chop Suey!
Savatage - Morphine Child
Tenacious D - Tribute
Tool - Schism
Windir - Journey To The End
een andere klassieker uit 2001, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 oktober:
  • Doodseskader en TERRA
  • Kadavar, Slomosa en Orb
  • Ronnie Romero & Gus G en Last Temptation
  • Up The Irons
  • 1 november:
  • Misanthropia, Gogmagore, Helhekser en Razernij
  • 2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
  • 3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
  • 6 november:
  • Aviana, The Gloom In The Corner, Diamond Construct en Atena
  • Conjurer en Radeloos///Ziedend
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Ad-Rock" Horovitz (Beastie Boys) - 59
  • Bob Siebenberg (Supertramp) - 76
  • Jay "The Ripper" Ménard (Icewind) - 43
  • Larry Mullen (U2) - 64
  • Mikkey Dee (Motörhead) - 62
  • Russ Ballard (Argent) - 80
  • Russ Tippins (Satan) - 62
  • Teddy Möller (Manticora) - 55
Review

Kadavar - Kadavar
Jaar van release: 2012
Label: This Charming Man Records
Kadavar - Kadavar
Nog even en Kadavar’s derde album Berlin ligt in de schappen. Het is een mooi moment om eens terug te blikken naar waar het allemaal mee begon voor dit Duitse gezelschap. In de tussentijd heeft bassist van het eerste uur, Philipp "Mammut" Lippitz de band verlaten, maar ook muzikaal is het een en ander veranderd. Leg over een maand Berlin eens langs Kadavar en probeer je te beseffen dat het leeftijdsverschil slechts drie jaar is.

Het debuut van Kadavar is in elk geval een plaat dat direct veel voor de band betekent heeft. Het leverde ze een contract op bij Nuclear Blast, een uitnodiging voor Roadburn en nog voor de tweede album verscheen, was een tour door Europa en de Verenigde Staten in kannen en kruiken. Wat heeft dit allemaal mogelijk gemaakt? Een handvol puike songs die rommelig klinken, maar vol overgave uitgevoerd zijn. Laten we eerlijk wezen; je hoort hier (nog) geen topmuzikanten. De productie is mager. Echter, zet Black Sun op en durf maar te ontkennen dat dit een prachtnummer is. Zoals je elders op dit album zult horen, zijn de bluesklanken warm en verwelkomend. Black Sun heeft daarbij ook de ijzersterke zanglijnen.

Wat je dan hoort is typische hardrock uit de jaren zeventig, waarbij de raakvlakken met een band als Pentagram misschien nog wel het grootst zijn. Des te leuker is het dan wanneer Purple Sage ingezet wordt en blijkt dat dit powertrio ook graag naar Hawkwind en Pink Floyd luistert. De voorgaande songs lijken wat krakkemikkig te zijn opgenomen, maar dat is hier plots niet het geval. Purple Sage is een wereldtrack! Het klinkt als een klokje en beide zojuist genoemde bands zouden zich niet hoeven schamen, mocht dit nummer tot hun repertoire behoren. Mijn gedachten dwalen eveneens af naar de legendarische animatiefilm Heavy Metal uit 1981. Dan ben je pas echt retro!

Tracklist:
1. All Our Thoughts
2. Black Sun
3. Forgotten Past
4. Goddess Of Dawn
5. Creature Of The Demon
6. Purple Sage

Score: 84 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 7 augustus 2015

Meer Kadavar:

Kadavar - Kadavar
Reactie van Een Metalfan op 08-08-2015 om 14:34u

gezien in Venlo.
best wel goed.

Kadavar - Kadavar
Reactie van Een Metalfan op 08-08-2015 om 23:11u

waarom geen reacties??????????????????????

Kadavar - Kadavar
Reactie van Een Metalfan op 09-08-2015 om 22:54u

niet meer normaal!

Kadavar - Kadavar
Reactie van Een Metalfan op 10-08-2015 om 21:35u

kijk mensen naar de nieuwste releases!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KADAVAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kadavar - Kadavar
Reactie van Een Metalfan op 12-08-2015 om 22:55u

nou waar blijven de reacties!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kadavar - Kadavar
Reactie van Metalfan.nl op 12-08-2015 om 23:39u

beste hierboven die blijft zeuren op een nieuwe. Hou aub daarmee op.

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.