Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gilbert (Metalfan.nl) - 54
  • Henrik Johansson (Apostasy)† - 49
  • Jere Luokkamäki (Celesty) - 47
  • John Bonham (Led Zeppelin)† - 78
  • Jørn Lande (Masterplan) - 58
  • Ludo (I) (Carnal Lust) - 53
  • Mark Wakefield (Linkin Park) - 52
  • Monte Conner (Nuclear Blast Records) - 62
  • Nico Sallach (Electric Callboy) - 36
  • Scotti Hill (Skid Row) - 62
  • Steve White (The Style Council) - 61
Review

Vexillum - Unum
Jaar van release: 2015
Label: Limb Music Products

Vexillum - Unum

Dat frivole folk metal nog steeds niet aan het uitsterven is, daar weet men in het Middellandse Zeegebied genoeg van. Buiten Mägo De Oz en Elvenking zijn daar ook opkomende acts als Vexillum die snelle power metal combineren met opzwepende, blaas en strijkinstrumenten. Tijd voor adempauzes geeft deze band absoluut niet, aangezien het allemaal behoorlijk rap gespeeld en gezongen moet worden en Unum zodoende ook in een ademtocht voorbij lijkt te gaan. Onderdeel van de cholerische cultuur?

Zanger Dario Vallesi is een perfect voorbeeld van een frontman die vol overtuiging zingt, maar af en toe zichzelf hierin te ver laat meevoeren en hierdoor wat beknepen klinkt. Dit betekent dat hij technisch gezien nog wel eens wat laat steekjes vallen, maar het zorgt wel voor een gepassioneerde performance die voor het gros van de tijd goed werkt. Dit komt tevens door het feit dat op dit album een flinke portie gastzangers aanwezig is (onder andere Hansi Kürsch van Blind Guardian en Chris Bay van Freedom Call), wier stemmen een mooi contrast vormen met het geluid van Valessi zelf.

Muzikaal gezien kan het niet anders dan dat de liefhebbers van Elvenking en Mägo De Oz hun oren goed zullen spitsen bij deze blije power/folk metal die opgeleukt wordt met doedelzak- en vioolpartijen. Ik heb het allemaal wel eens eerder gehoord, maar het moet gezegd worden dat de band een goede middenweg weet te vinden tussen epische sferen, up-tempo passages en blije meezingstukken die bij elkaar zeer goed in het gehoor liggen. Helemaal in The True Beginning: Standing As One is de samenzang van de verschillende vocalisten en de opzwepende instrumentatie erg fijn te noemen en levert de band meteen ook het beste werk van de cd af.

Toch dient gezegd te worden dat het album met een speelduur van slechts 39 minuten eigen materiaal en als extraatje twee covers, erg aan de korte kant is. Op zich is dit geen probleem zolang het materiaal allemaal van hoogstaande kwaliteit is, maar ik blijf toch met een gevoel zitten dat het allemaal ook weer niet dermate spectaculair is, dat de korte speelduur gerechtvaardigd is. Een enkel minpunt dat toch serieus genomen dient te worden. Desalniettemin is Unum zeker de moeite waard voor de liefhebbers van eerder genoemde bands.

Tracklist:
1.The Departure: Blow Away The Ashes
2. The Jester: Over The Clouds
3. The Sentenced: Fire And Blood
4. Lady Thief: What We Are
5. The Hermit: Through The Mirror
6. The Way Back: The Clash Within
7. The True Beginning: Standing As One
8. Spunta La Luna Dal Monte (Tazenda cover)
9. Run Runaway (Slade cover)

Score: 78 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 29 april 2015

Vexillum - Unum
Reactie van Een Metalfan op 29-04-2015 om 12:34u

Run Runaway. Nooit gedacht dat dat nummer ooit es door een metalband gecovert zou worden. Komt van hetzelfde album waar My Oh My opstond. The Amazing Kamikaze Syndrome of zoiets is overigens het enige album van Slade die me echt kon bekoren. Daar staan een paar lekkere veel hardere nummers op. Verder ga ik dit plaatje eerst es beluisteren

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.