Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
    27 maart:
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Smith (Iron Maiden) - 69
  • Dave Atkins (Wolfmother) - 52
  • Emil Augustsson (Wulfgar) - 46
  • Jed Simon (Strapping Young Lad) - 62
  • Johan Oudhuis (Lake Of Tears) - 52
  • Jonathan "Marquis" Thery (Ataraxie) - 45
  • Merel Bechtold (Delain) - 34
  • Nancy Spungen (moordslachtoffer)† - 68
  • Nasty Suicide (Hanoi Rocks) - 63
  • Peter Christopherson (Throbbing Gristle)† - 71
  • Tobias Exxel (Edguy) - 53
Review

Acid King - Middle Of Nowhere, Centre Of Everywhere
Jaar van release: 2015
Label: Svart Records
Acid King - Middle Of Nowhere, Centre Of Everywhere
Ze bestaat net zo lang als Electric Wizard, en daarom behoort Acid King tot de eerste lichting van stonerbands. Het feit dat dit drietal nooit zo productief is geweest, zal de reden zijn dat Acid King vooral (semi-)legendarisch is en slechts in enkele kringen wordt gezien als een goede en invloedrijke band. Jaren werd het geduld van de fans op de proef gesteld en komende maand is het dan eindelijk zover. Tien jaar na III verschijnt de opvolger.

Voor wie vergeten is hoe Acid King klinkt, of zich (net als ik) na 2005 aansloot bij de stonergemeenschap en meer tijd steekt in jonge bands, volgt hier een korte omschrijving. Beeld je Electric Wizard in met een zangeres. Die naam is nu twee keer gevallen, maar Acid King dreunt wat minder hard. Toch nodigt ook deze muziek uit om lekker hard door de speakers te laten schallen. Het is jammer van de valse start die Middle Of Nowhere, Centre Of Anywhere laat horen. Het lijkt wel alsof Silent Pictures symbool staat voor de dwalingen die de band heeft meegemaakt in de afgelopen jaren. Gelukkig herpakt het drietal zich, al had ik wel een handvol luisterbeurten nodig om dat te ontdekken.

Oordeel hoe dan ook niet te snel over Middle Of Nowhere, Center Of Everywhere. Het is lastig om tussen alle fuzz te ontdekken wat de plaat precies wil zeggen. Uiteraard hoef je geen pakkende riffs te verwachten, maar zet Acid King een sterke sfeer neer. Deze wordt niet in de laatste plaats gecreëerd door de galmende zang van Lori. Het is erg leuk om te ontdekken hoe simpele uithalen van Laser Headlights een prachtnummer maken. Centre Of Everywhere doet daar met de echoënde gitaarklanken nog een schepje bovenop. Het is dus de semi-titeltrack die het hoogtepunt is van de plaat.

Zo schuift Middle Of Nowhere, Center Of Everywhere in ongeveer vijftien luisterbeurten van teleurstellend naar behoorlijk goed en daarmee is het een klassieke groeiplaat. Acid King keert terug aan het front met een heel toffe stonerplaat en hopelijk blijft het zo.

Tracklist:
1. Intro
2. Silent Pictures
3. Coming Down From Outer Space
4. Laser Headlights
5. Red River
6. Infinite Skies
7. Center Of Everywhere
8. Outro

Score: 80 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 26 maart 2015

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.