Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
  • 28 januari:
  • Onslaught
  • Paleface Swiss
  • 29 januari:
  • Artificial en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Daniel González (Darksun) - 45
  • Heikki Pöyhiä (Twilightning) - 45
  • Huddie "Lead Belly" Ledbetter† - 138
  • Jacky Vincent (Falling In Reverse) - 37
  • Jarpen (Elvenking) - 48
  • Kirk Arrington (Metal Church)† - 64
  • Kita (Lordi) - 52
  • Louie Clemente (Testament) - 61
  • Melissa Bonny (Ad Infinitum) - 33
  • Phil Giordana (Fairyland)† - 48
  • Ragne Wahlquist (Heavy Load)† - 71

Vandaag overleden:
  • Jimmy Bain (Dio) - 2016
  • Mykola Leontovytsj (componist) - 1921
Review

Acid King - Middle Of Nowhere, Centre Of Everywhere
Jaar van release: 2015
Label: Svart Records
Acid King - Middle Of Nowhere, Centre Of Everywhere
Ze bestaat net zo lang als Electric Wizard, en daarom behoort Acid King tot de eerste lichting van stonerbands. Het feit dat dit drietal nooit zo productief is geweest, zal de reden zijn dat Acid King vooral (semi-)legendarisch is en slechts in enkele kringen wordt gezien als een goede en invloedrijke band. Jaren werd het geduld van de fans op de proef gesteld en komende maand is het dan eindelijk zover. Tien jaar na III verschijnt de opvolger.

Voor wie vergeten is hoe Acid King klinkt, of zich (net als ik) na 2005 aansloot bij de stonergemeenschap en meer tijd steekt in jonge bands, volgt hier een korte omschrijving. Beeld je Electric Wizard in met een zangeres. Die naam is nu twee keer gevallen, maar Acid King dreunt wat minder hard. Toch nodigt ook deze muziek uit om lekker hard door de speakers te laten schallen. Het is jammer van de valse start die Middle Of Nowhere, Centre Of Anywhere laat horen. Het lijkt wel alsof Silent Pictures symbool staat voor de dwalingen die de band heeft meegemaakt in de afgelopen jaren. Gelukkig herpakt het drietal zich, al had ik wel een handvol luisterbeurten nodig om dat te ontdekken.

Oordeel hoe dan ook niet te snel over Middle Of Nowhere, Center Of Everywhere. Het is lastig om tussen alle fuzz te ontdekken wat de plaat precies wil zeggen. Uiteraard hoef je geen pakkende riffs te verwachten, maar zet Acid King een sterke sfeer neer. Deze wordt niet in de laatste plaats gecreëerd door de galmende zang van Lori. Het is erg leuk om te ontdekken hoe simpele uithalen van Laser Headlights een prachtnummer maken. Centre Of Everywhere doet daar met de echoënde gitaarklanken nog een schepje bovenop. Het is dus de semi-titeltrack die het hoogtepunt is van de plaat.

Zo schuift Middle Of Nowhere, Center Of Everywhere in ongeveer vijftien luisterbeurten van teleurstellend naar behoorlijk goed en daarmee is het een klassieke groeiplaat. Acid King keert terug aan het front met een heel toffe stonerplaat en hopelijk blijft het zo.

Tracklist:
1. Intro
2. Silent Pictures
3. Coming Down From Outer Space
4. Laser Headlights
5. Red River
6. Infinite Skies
7. Center Of Everywhere
8. Outro

Score: 80 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 26 maart 2015

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.