Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • 22 september:
  • Evanescence, Poppy en Nova Twins
  • Jiluka
    16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
Kalender
Vandaag jarig:
  • Apostolos "Laki" Zaios (Human Fortress) - 55
  • B.B. King† - 101
  • Dave Sabo (Skid Row) - 62
  • Dianne Melichar (Crimsonfire) - 48
  • Mikko Heikkilä (Sinamore) - 48
  • Muhannad "Phexataan" Bursheh (Tyrant Throne) - 41
  • Phil Sgrosso (As I Lay Dying) - 41
  • Raul (Ecthalion) - 47

Vandaag overleden:
  • Andrew Howard (Twisted Method) - 2005
  • Marc Bolan (T. Rex) - 1977
  • Tomas Lindberg (At The Gates) - 2025
Review

Allen - Lande - The Great Divide
Jaar van release: 2014
Label: Frontiers Records
Allen - Lande - The Great Divide
De tweede plaat dit jaar met de titel The Great Divide. Niet dat Allen - Lande ook maar iets gemeen heeft met de progrockers van Enchant. Bij het samenwerkingsproject van twee van 's werelds beste hardrockzangers draait het immers meer om robuuste akkoorden en stevige uithalen. Zo ook op deze vierde cd. Het grootste verschil is dat Magnus Karlsson (Primal Fear tegenwoordig) ditmaal niet tekende voor de songs. Die taak nam de Finse snarenplukker Timo Tolkki voor zijn rekening.

Vooraf zette ik wat vraagtekens bij die keuze. We weten immers wel dat Tolkki best een song kan pennen, maar dat was in bandverband zoals ooit bij Stratovarius. Met zijn talloze projecten is de geplaagde muzikant er nog niet in geslaagd om echt memorabel plaatwerk neer te zetten. Des te verrassender dat er bijna alleen sterke nummers op The Great Divide staan. Nu klinkt een liedje al gauw dubbel zo goed met zangers als Russel Allen en Jorn Lande, maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat het puur muzikaal prima in elkaar steekt.

Hoe dan ook, de smaakmakers zijn opnieuw Lande en Allen. Met name de Noor klinkt ongekend krachtig. Mijns inziens zal hij nooit zo goed worden als zijn Amerikaanse vriend, maar hij klinkt wat minder geforceerd dan een paar jaar geleden. En 'Sir' Russel Allen hoeft eigenlijk geen moeite te doen om de show te stelen. De man kan immers alles. Stevig en agressief uithalen zoals bij Symphony X, goed in het gehoor liggende rockzang (Adrenaline Mob) en gevoelig melodieus. Hij beheerst ieder aspect, zo lijkt het. Ik zou het argument van stal kunnen halen dat we hem de laatste jaren wel erg vaak op cd's horen, maar dat doet eigenlijk niet ter zake. Zijn prestatie is er elke keer domweg te goed voor.

Luister voor de aardigheid eens naar een prachtsong als Hymn To The Fallen. Een heerlijk zware hardrocker met een lekker jaren tachtig sfeertje. Of wat te denken van het zeer heavy titelnummer dat door de vette productie behoorlijk doomy klinkt. De enige track waarvan ik minder warm word, is uitgerekend opener Come And Dream With Me, dat met name gedurende het refrein een beetje te 'gemaakt' klinkt. In die zin blijft Tolkki een kind van de melodieuze power metal, maar buiten dat moment valt er weinig te klagen.

The Great Divide is namelijk opnieuw een prima showcase voor twee van de beste zangers die momenteel actief zijn in het rock- en metalgenre. De mannen doen weinig voor elkaar onder, dus van een strijd is geen sprake. Deze plaat levert de liefhebber van goedgeschreven en briljant gezongen rocknummers ongetwijfeld heel wat luisterplezier op. En dat is toch waar het om gaat.

Tracklist:
1. Come And Dream With Me
2. Down From The Mountain
3. In The Hands Of Time
4. Solid Ground
5. Lady Of Winter
6. Dream About Tomorrow
7. Hymn To The Fallen
8. The Great Divide
9. Reaching For The Stars
10. Bittersweet

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 26 november 2014

Allen - Lande - The Great Divide
Reactie van Andre Smoor op 26-11-2014 om 13:01u

Jorn Lande is een Noor, geen Zweed

Allen - Lande - The Great Divide
Reactie van Bastiaan op 26-11-2014 om 16:36u
Score: 72 / 100

Prima plaat, maar nergens bijzonder. Grootste kritiek die ik heb - met dit concept eigenlijk - is dat de stemmen te veel op elkaar lijken.

Allen - Lande - The Great Divide
Reactie van Een Metalfan op 26-11-2014 om 18:13u

@Andre, gelijk heb je. Bedankt.

Allen - Lande - The Great Divide
Reactie van Een Metalfan op 28-11-2014 om 12:48u

Jorn lande is een zweedse noor

Allen - Lande - The Great Divide
Reactie van Een Metalfan op 28-11-2014 om 12:48u

of een noorse zweed?

Allen - Lande - The Great Divide
Reactie van VaDeR op 28-11-2014 om 16:42u
Score: 65 / 100

Saai plaatje. Vind het allemaal wel gesneden. De eerste met deze twee heren was wel aardig....nu wordt het toch wel een beetje teveel van hetzelfde en vooral erg saai.

Alen is gewoon een topper. Vind zijn werk bij Symphony X toch wel het beste. De rest is gewoon niet mijn smaak.

Lande - goede zanger - zeer slechte songwriter. Helaas denkt hij daar zelf anders over ;) - beste man presteerde alleen perfect toen hij onderdeel was van een band.

Allen - Lande - The Great Divide
Reactie van appie op 29-11-2014 om 08:34u
Score: 65 / 100

Paar hele behoorlijke nummers de rest is middelmaat.
Het drukke geluid van zowel de Jorn als ook de Allen/Lande platen staat me totaal niet aan, evenals die constante echo op de stem van Jorn Lande.
Allen met symphony X is top en Lande vind ik geweldig bij Beyond Twilight, Mundanus Imperium, Millenium en nog een paar andere bands en projecten maar bakt er als solo artiest helemaal niks van , deze combi plaatjes van de 2 vallen me ook telkens weer tegen

Zoeken
    14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.