Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
  • 29 juni:
  • Iron Maiden, Epica, Testament, Doro en Fleddy Melculy
Geen concerten bekend voor 23-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Holmes (W.A.S.P.) - 68
  • Chuck Billy (Testament) - 64
  • Esben Willems (Monolord) - 53
  • Frédéric Leclercq (Dragonforce) - 48
  • Glenn Danzig (Misfits) - 71
  • Heiko Spaarmann (Povertys No Crime) - 50
  • Joey Allen (Warrant) - 62
  • Paul "Bonehead" Arthurs (Oasis) - 61
  • Peter Knight (dirigent)† - 109
  • Randy Jackson (Journey) - 70
  • Ryan Clark (Demon Hunter) - 47
  • Steve Shelley (Sonic Youth) - 64

Vandaag overleden:
  • Max "Mad Max" Varnier (Worship) - 2001
  • Mick Ralphs (Bad Company) - 2025
  • Pete Quaife (The Kinks) - 2010
Review

Napalm Storm - Harmless Cruelty
Jaar van release: 2014
Label: WormHoleDeath

Napalm Storm - Harmless Cruelty

Het is lastig om inventief te zijn als thrashmetalband. Dat hoor je goed terug op het debuut Harmless Cruelty van de Spanjaarden van Napalm Storm. Ze hebben goed geluisterd naar hun helden uit de jaren tachtig; Slayer, Death Angel en ga zo maar door met die lijst van grootheden.

Het is snel, hard, voorzien van gorgelzang waar af en toe wat duidelijke woorden uit te halen zijn, maar ze moeten het vooral hebben van strakke, snelle riffs en compacte, energieke metalsongs. Op het futloze introductiedeuntje na werkt het allemaal fantastisch en is het flink opzwepend. Tekstueel wellicht niet bijster interessant, want na zoveel jaren van boze-mannen-muziek, kun je niet meer aan komen zetten met geneuzel als 'fuck the system', dat we inmiddels al zo vaak hebben gehoord. Maar dankzij de sterke songs, doet het er niet toe met wat voor teksten de mannen aan komen zetten. Vrijwel elk nummer is een puik staaltje degelijke thrash dat er wel in gaat.

Echter klinkt de muziek zo generiek, dat het maar niet wil blijven hangen. Wanneer je de tien nummers van deze schijf tot je genomen hebt, ben je alweer vergeten hoe de eerste ook weer ging. Het hakt en beukt op een zeer prettige wijze, maar iets echt eigens of unieks is er eigenlijk niet te ontwaren en dat maakt van dit uitstekende debuut geen echte knaller. Wellicht komt dat nog, want als de mannen live net zo strak spelen als op dit debuut, heb je in ieder geval een fantastische avond en zit een tweede plaat er vast wel in.

Tracklist:
1. Flagellum Dei
2. Legions Of Death
3. Bohemian Reunion
4. Betrayer
5. Slaves Of Divinity
6. Fuck The System
7. Fearcracy
8. Dynasty Of Tyrants
9. Napalm Attack
10. Erased Steps
11. Harmless Cruelty

Score: 75 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 20 augustus 2014

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.