Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Jellum (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Ana Fernández (Darksun) - 45
  • Björk (The Sugercubes) - 60
  • Bryan Patrick (Manilla Road) - 59
  • Ian Taylor (Adolescents) - 54
  • Jeff Blue (producent) - 58
  • Mick Rock (fotograaf)† - 77
  • Myles Heskett (Wolfmother) - 48
  • Tobias Sammet (Edguy) - 48

Vandaag overleden:
  • Peter Grant (manager) - 1995
  • Willy Quiroga (Vox Dei) - 2024
Review

Jeremy Irons & The Ratgang Malibus - Spirit Knife
Jaar van release: 2014
Label: Small Stone Records
Jeremy Irons & The Ratgang Malibus - Spirit Knife
Je band vernoemen naar een fantastisch (ondergewaardeerd) acteur vergt niet alleen moed, maar ook een goed gevoel voor humor. De Brit met talloze kleine rolletjes heb je ongetwijfeld wel eens gezien of gehoord. Een van zijn bekendste wapenfeiten is het inspreken van Scar in The Lion King, maar ook de serie The Borgia, met Irons in de hoofdrol, is vrij populair. Ik ken hem beter van een aantal (naar pulp neigende) fantasy/actiefilms en dat geldt vast ook voor dit Zweeds retrorockbandje.

Laat ik maar meteen duidelijk zijn: de echte Jeremy Irons heeft hier helemaal niets mee te maken. Geen idee of hij hier ooit toestemming voor gegeven heeft, maar het is zo’n klein bandje dat dit toch geen problemen zal opleveren. Jeremy Irons & The Ratgang Malibus bestaat wel al enige jaren en bracht in 2011 het erg leuke Bloom uit. Dat is een bijzonder rustige en sfeervolle psychedelische rock lijken ze de plaats van Witchcraft te willen overnemen. Op Spirit Knife is dat eigenlijk niet anders.

Er is maar een verandering ten opzicht van het debuut en dat is dat een aantal nummers wat steviger zijn geworden. Opener Fog By The Steep is voor rockbegrippen behoorlijk fel. Het blijft gewaagd om het langste nummer als eerste te laten horen, maar het is gevarieerd en bij vlagen episch. Het gaat alle kanten op en daarom zal de gemiddelde stonerfanaat het ongetwijfeld leuk vinden. Voor de fans van het eerste uur zal het wennen zijn, maar zij horen hun vertrouwde psych bij Sworn Collision,Once Levitated en Deep Hardened Woods. Slecht nieuws voor de vinylfanaten: omdat Spirit Knife te lang is, ontbreekt Once Levitated op de langspeelplaat.

Verder is er alleen maar goed nieuws. Spirit Knife is een heerlijke plaat die niet snel zal vervelen. Karl Apelmo heeft een prachtige stem en legt veel gevoel in zijn zangpartijen. Het is mooi om te zien hoe die Zweden het blijven flikken. Spirit Knife zal te boek gaan als een van de beste retrorockplaten van 2014. Het is erg gevarieerd, dus voor ieder wat wils. Als Jeremy Irons een rechtszaak aanspant tegen deze band, dan heeft hij een bijzonder slechte muzieksmaak.

Tracklist:
1. Fog By The Steep
2. Wind Seized
3. Sworn Collision
4. Once Levitated
5. Clang
6. Deep Hardened Woods
7. Point Growth
8. Spirit Knife

Score: 84 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 10 juni 2014

Jeremy Irons & The Ratgang Malibus - Spirit Knife
Reactie van Een Metalfan op 10-06-2014 om 14:07u

gave bandnaam. dit gaan we eens beluisteren.

Jeremy Irons & The Ratgang Malibus - Spirit Knife
Reactie van appie op 11-06-2014 om 00:07u
Score: 65 / 100

die gasten kunnen zeker wel wat maar het is niet helemaal mijn ding.
het kabbelt me net iets teveel voort met wat te weinig aan toeters en bellen waardoor ik mijn aandacht eigenlijk bij elk nummer halverwege verlies.

Jeremy Irons & The Ratgang Malibus - Spirit Knife
Reactie van Een Metalfan op 13-11-2015 om 10:28u

Jeff Fuckin Buckley

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.