Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony Schrader (Mortal Decay) - 39
  • Bret Michaels (Poison) - 63
  • Dee Snider (Twisted Sister) - 71
  • Dieter Bernert (Brainstorm) - 57
  • Joe Hahn (Linkin Park) - 49
  • John Tardy (Obituary) - 58
  • Jon Schaffer (Iced Earth) - 58
  • Matti K. (Withering) - 38
  • Nellee Hooper (producent) - 63
  • Phil Lesh (Grateful Dead)† - 86
  • Piotr Grudziński (Riverside)† - 51
  • Ry Cooder - 79
  • Steve Lillywhite (producent) - 71
  • Tatiana Shmailyuk (Jinjer) - 39
  • Timo Kotipelto (Stratovarius) - 57

Vandaag overleden:
  • Les Binks (Judas Priest) - 2025
  • Scott Asheton (The Stooges) - 2014
Review

Jeremy Irons & The Ratgang Malibus - Spirit Knife
Jaar van release: 2014
Label: Small Stone Records
Jeremy Irons & The Ratgang Malibus - Spirit Knife
Je band vernoemen naar een fantastisch (ondergewaardeerd) acteur vergt niet alleen moed, maar ook een goed gevoel voor humor. De Brit met talloze kleine rolletjes heb je ongetwijfeld wel eens gezien of gehoord. Een van zijn bekendste wapenfeiten is het inspreken van Scar in The Lion King, maar ook de serie The Borgia, met Irons in de hoofdrol, is vrij populair. Ik ken hem beter van een aantal (naar pulp neigende) fantasy/actiefilms en dat geldt vast ook voor dit Zweeds retrorockbandje.

Laat ik maar meteen duidelijk zijn: de echte Jeremy Irons heeft hier helemaal niets mee te maken. Geen idee of hij hier ooit toestemming voor gegeven heeft, maar het is zo’n klein bandje dat dit toch geen problemen zal opleveren. Jeremy Irons & The Ratgang Malibus bestaat wel al enige jaren en bracht in 2011 het erg leuke Bloom uit. Dat is een bijzonder rustige en sfeervolle psychedelische rock lijken ze de plaats van Witchcraft te willen overnemen. Op Spirit Knife is dat eigenlijk niet anders.

Er is maar een verandering ten opzicht van het debuut en dat is dat een aantal nummers wat steviger zijn geworden. Opener Fog By The Steep is voor rockbegrippen behoorlijk fel. Het blijft gewaagd om het langste nummer als eerste te laten horen, maar het is gevarieerd en bij vlagen episch. Het gaat alle kanten op en daarom zal de gemiddelde stonerfanaat het ongetwijfeld leuk vinden. Voor de fans van het eerste uur zal het wennen zijn, maar zij horen hun vertrouwde psych bij Sworn Collision,Once Levitated en Deep Hardened Woods. Slecht nieuws voor de vinylfanaten: omdat Spirit Knife te lang is, ontbreekt Once Levitated op de langspeelplaat.

Verder is er alleen maar goed nieuws. Spirit Knife is een heerlijke plaat die niet snel zal vervelen. Karl Apelmo heeft een prachtige stem en legt veel gevoel in zijn zangpartijen. Het is mooi om te zien hoe die Zweden het blijven flikken. Spirit Knife zal te boek gaan als een van de beste retrorockplaten van 2014. Het is erg gevarieerd, dus voor ieder wat wils. Als Jeremy Irons een rechtszaak aanspant tegen deze band, dan heeft hij een bijzonder slechte muzieksmaak.

Tracklist:
1. Fog By The Steep
2. Wind Seized
3. Sworn Collision
4. Once Levitated
5. Clang
6. Deep Hardened Woods
7. Point Growth
8. Spirit Knife

Score: 84 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 10 juni 2014

Jeremy Irons & The Ratgang Malibus - Spirit Knife
Reactie van Een Metalfan op 10-06-2014 om 14:07u

gave bandnaam. dit gaan we eens beluisteren.

Jeremy Irons & The Ratgang Malibus - Spirit Knife
Reactie van appie op 11-06-2014 om 00:07u
Score: 65 / 100

die gasten kunnen zeker wel wat maar het is niet helemaal mijn ding.
het kabbelt me net iets teveel voort met wat te weinig aan toeters en bellen waardoor ik mijn aandacht eigenlijk bij elk nummer halverwege verlies.

Jeremy Irons & The Ratgang Malibus - Spirit Knife
Reactie van Een Metalfan op 13-11-2015 om 10:28u

Jeff Fuckin Buckley

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.