Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
Geen concerten bekend voor 08-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Perialas (producent) - 70
  • Alexander Vasilopoulos (Airged L'amh) - 54
  • Alexei Olegovich Andrushenko (Holy Blood) - 42
  • Jens Kidman (Meshuggah) - 60
  • Nick DiSalvo (Elder) - 37
  • Pär Sundström (Sabaton) - 45
  • Per Wiberg (Opeth) - 58
  • Peter Stålfors (Dream Evil) - 56
  • Steve White (KMFDM) - 61

Vandaag overleden:
  • André Matos (Angra) - 2019
  • Frostmourn (Dark Domination) - 2004
Review

Jaysynth - Until We Meet Again
Jaar van release: 2013
Label: Eigen Beheer
Jaysynth - Until We Meet Again
Zuid-Afrika is een hartstikke muzikaal land, maar de muziek die hier gemaakt wordt, vertoont meestal geen enkel raakvlak met de muzieksoorten die op deze website de revue passeren. Er zijn echter uitzonderingen, zo bewijst het uit Johannesburg afkomstige Jaysynth. Want hoewel dit gezelschap geen metal maakt, komt de verrassend eigenzinnig klinkende smeltkroes van ambient en cineastische post-rock voldoende in de buurt om een bespreking te rechtvaardigen. Het helpt natuurlijk ook dat Until We Meet Again een behoorlijk interessant plaatje is geworden.

Jaysynth weet bovenal een eigen sound te creëren en dat is op zichzelf al bijzonder knap in het postrockgenre. Wie op Until We Meet Again dan ook enerverende geluidsuitbarstingen en zinderende climaxen verwacht (zoals bands als Mono en Explosions In The Sky dat in hun oudere werk laten horen), komt bedrogen uit. De toon op dit album is namelijk vele malen kalmer, met rustig voortkabbelend akoestisch gitaarwerk en een bij vlagen minimalistische sfeer.

De sound wordt echter verrijkt door warme klassieke invloeden (keyboard, cello, viool) en subtiele, maar sprankelende elektronica. Vooral op het zeer fraaie Heart pakt de combinatie van zoete, kalme postrock, glitch-achige effecten en invloeden uit de triphop erg goed uit. Hetzelfde geldt voor nummers als Feline en Incandescence, die er door de subtiele elektronica echt uitspringen. Hoewel het album op het eerste gehoor ietwat saai kan aanvoelen, maken deze nummers duidelijk dat er onder de oppervlakte van alles gebeurt.

Until We Meet Again is dan ook een fijn, lieflijk plaatje geworden, dat het niet moet hebben van overdadige bombast of extatische pracht en praal, maar juist schoonheid in de kleine details probeert te zoeken. Daar slaagt deze band heel aardig in. Het eindresultaat is een onderhoudend en charmant ‘klein’ album. Ik ben benieuwd hoe deze band zich verder gaat ontwikkelen. Overigens is Until We Meet Again gratis te downloaden van de Bandcamp van Jaysynth. Dat is dan ook weer mooi meegenomen.

Tracklist:
1. Yearning
2. Heart
3. Eclipse
4. Cerulean
5. Feline
6. Incandescence
7. Tiny
8. Natural Affinity

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 3 april 2014

Jaysynth - Until We Meet Again
Reactie van appie op 05-04-2014 om 12:09u

het wordt tijd dat je muziek gaat bespreken bij de wereld draait door, daar kunnen ze deze excentrieke kutzooi wel waarderen denk ik

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.