Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
  • 28 januari:
  • Onslaught
  • Paleface Swiss
  • 29 januari:
  • Artificial en 3 Eyed Kids
  • 30 januari:
  • Dead Head en Burning
  • Guano Apes
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew "Mudrock" Murdock (producent) - 64
  • Daniel Brennare (Lake Of Tears) - 54
  • Hans Åge Holmen (Gaia Epicus) - 57
  • John Myung (Dream Theater) - 59
  • Michael Kiske (Helloween) - 58
  • Nigel Glockler (Saxon) - 73
  • Tanya Candler (Kittie) - 43
  • Witold "Vitek" Kieltyka (Decapitated)† - 42

Vandaag overleden:
  • Joe Payne (Divine Heresy) - 2020
  • Sean Reinert (Cynic) - 2020
  • Winston Churchill (auteur) - 1965
Review

Grand Magus - Triumph And Power
Jaar van release: 2014
Label: Nuclear Blast Records

Grand Magus - Triumph And Power

Er zijn bands die simpelweg geen introductie nodig hebben. Zo ook bij Grand Magus. De Zweden zijn inmiddels een gevestigde naam in de metalwereld en hebben reeds zeven albums op hun naam staan. Grand Magus is zo’n typische band die nooit echt zal verrassen als je een nieuw album opzet. Je weet wat je krijgt. Toch heeft de band haar sound wel iets gewijzigd in de loop der jaren. De stoner en doom invloeden uit de beginjaren zijn op de laatste albums nauwelijks terug te horen. Op het nieuwe album,Triumph And Power, gaat de band verder waar het op het vorige album The Hunt gebleven was.

Het album opent met twee simpele, maar erg makkelijk in het gehoor liggende nummers On Hooves Of Gold en Steel Versus Steel. De nummers zijn al na twee luisterbeurten eenvoudig mee te zingen en steunen op simpele riffs. Geen bonuspunten voor originaliteit vooralsnog maar wel voor de entertainmentwaarde. Op tracks als Fight en Holmgång gaat het tempo iets omhoog en wordt er wat meer gemikt op de sound van het album Wolf’s Return. De epische titeltrack is één van de sterkere nummers en kan zo uitgroeien tot een live klassieker, onder andere vanwege het sterke refrein.

Op Dominator zijn de invloeden van Judas Priest goed hoorbaar. Met name de riffs en zang lijken een regelrechte ode aan Priest. Het album wordt afgesloten met het epische The Hammer Will Bite, het langste en misschien wel beste nummer van het album. Het bevat alle ingrediënten die Grand Magus tot een goede band maakt. Een pakkend refrein met prima zang, een lekkere riff als basis, een mooie solo, een boeiende bridge en een mooie afsluitende outro.

Woorden als pakkend en vermakelijk zijn wel illustratief voor Triumph And Power. Grand Magus gaat met dit album overduidelijk niet de originaliteitprijs winnen. Dat neemt niet weg dat het een prima album is geworden. De nummers steken gewoon goed in elkaar en vragen eigenlijk om maar één ding. Vuist omhoog en meezingen!

Tracklist:
1. On Hooves Of Gold
2. Steel Versus Steel
3. Fight
4. Triumph And Power
5. Dominator
6. Arv
7. Holmgång
8. The Naked And The Dead
9. Ymir
10. The Hammer Will Bite

Score: 81 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 30 januari 2014

Meer Grand Magus:

Grand Magus - Triumph And Power
Reactie van Een Metalfan op 30-01-2014 om 13:19u

vette band. ben benieuwd.

Grand Magus - Triumph And Power
Reactie van VaDeR op 30-01-2014 om 14:26u
Score: 65 / 100

Vond de huidige koers behoorlijk saai.....kwestie van smaak....

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.