Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 27-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Rörland (Sabaton) - 39
  • Floortje Donia (Cardamon) - 45
  • Martin Birch (producent)† - 77
  • Mick Jones (Foreigner) - 81
  • Mike Pinder (The Moody Blues)† - 84
  • Niclas Engelin (In Flames) - 53
  • Peter Sinfield (King Crimson)† - 82
  • Sabina Classen (Holy Moses) - 62
  • Terji Skibenæs (Tyr) - 43
Review

Devilyn - The Past Against the Future
Jaar van release: 2003
Label: Metal Mind Productions
Devilyn - The Past Against the Future
Dit is geen nieuwe cd van deze brute Poolse Death metal band. De band brengt met dit The Past Against the Future wel een speciaal cd'tje uit, want de cd bevat de opgepoetste versie van de The Rule demo uit 1994, 3 songs van een promo cd uit 2000 en nog een cover van de Carcass klassieker Heartwork.

De demo is al wel ongeveer te vergelijken met het latere materiaal van Devilyn, al speelt men hier nog wat logger en minder snel, maar zeker niet minder hard als bijvoorbeeld een plaat als Reborn in Pain. Het geluid is zoals gezegd ge-remastered en door deze oppoetsbeurt klinkt alles best aardig en hebben de songs nog wel steeds dat ware ouderwetse death metal gevoel van begin jaren '90.
Door de ziel snijdende razendsnelle riffs, drums die voldoende van tempo verwisselen om de afwisseling te behouden, diep gebrul en ijzingwekkende krijsen plus daarover heen nog een lading flitsende gitaarsolo's. Zeker moet gezegd worden dat Devilyn door de jaren heen heel wat progressie heeft gemaakt, maar uniek zal de band nooit klinken. Het is gewoon lekkere en goedgespeelde brute death metal met slepende doomy passages.
Het mooie melancholisch klinkende Illusions is toch wel even noemenswaardig, vanwege het opmerkelijke basswerk en de laaggestemde gitaar. Een buitengewoon aangenaam tussendoortje tussen al het death metal geweld wat nummers als Into Centuries en An Astral Dream (steengoed nummer) ons brengen. Het is dus geen onverstandige beslissing geweest van de band om deze uitstekende demo die in sommige kringen als cult word gezien opnieuw uit te brengen.

De drie nummers van de Promo uit 2000 zijn weer meer in de vertrouwde nieuwere Devilyn stijl. Het maakt wel duidelijk dat Devilyn niet echt een unieke band is , maar wel het vak verstaat en uitstekende lompe death metal speelt, en toch wel één van de betere bands in de Poolse death metal scene is, waar Vader en Behemoth nog immer aan de top staan.

Deze drie nummers van de promo zijn een stuk sneller en bevatten meer invloeden uit de black en thrash metal. Met name in Testimony is het razernij en agressie wat de klok slaat en speelt men grotendeels up-tempo. Persoonlijk kan ik me toch beter vinden in de oude stijl van de band, al blijft deze death metal ook verdomd lekker. Productioneel goed afgestemd op de wat meer snerpende sound, en dus kun je je opmaken voor een hoop bruut geweld en agressie.

De coverversie van Carcass' Hatework is een live versie en hier moet gezegd worden dat het een uitstekende versie is, al had de band wel wat meer een eigen draai aan het geheel mogen geven. Desondanks een goede poging en zeker niet zinloos. Krijsende zang en het melodieuze gitaarspel laten dit nummer zeer natuurgetrouw klinken wat voor de Carcass fans natuurlijk best interessant is.

Voor de bezitters van een pc (iedereen wel denk ik) staat er ook nog een redelijke videoclip op de cd van het nummer Reborn in Pain van het gelijknamige album.

Al met al dus best een aardig plaatje met een aantal goede nummers, niet echt vergelijkbaar met de grote bands van vandaag, maar gewoon verdomd aardig om zo nu en dan eens op te zetten en wat agressie kwijt te raken. Echt een cijfer voor het geheel geven kan niet, maar dit is ongeveer het gemiddelde van alles bij elkaar en het is het eerlijkste wat ik in de aanbieding heb.

Tracklist
The Rule - demo 1994
1. Intro
2. The Rule
3. A Shadows of Acheron
4. Into Centuries
5. My Own Creation
6. Illusions
7. An Astral Dream

Promo 2000
8. Deceived Consience
9. Testimony
10. The Past Against the Future
11. Hatework (Carcass Cover)
**12. Reborn in Pain (Videoclip)

Score: 72 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 17 september 2003

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.