Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Stahlmann - Adamant
Jaar van release: 2013
Label: AFM Records

Stahlmann - Adamant

Adamant is het derde album van de Duitse stampers van Stahlmann, die muziek maken in het straatje van de Neue Deutsche Härte. Zeer dansbare heavy metal met een vleugje gothic met vaak donkere mannelijke zang, in het straatje van bijvoorbeeld Oomph!, maar ook Rammstein. Er zijn tal van dit soort bands actief bij onze oosterburen en gelukkig hebben de heren van Stahlmann er op deze plaat voor gekozen hun muziek iets te verrijken dan slechts te leunen op keiharde ritmes zoals dat het geval was bij de successingle Tanzmaschine van de vorige plaat.

Het is lastig om na twintig jaar van NDH nog te komen met iets origineels, en dat is op dit Adamant dan ook niet het geval. Gelukkig klinkt het wel uiterst fris en zijn de elf songs die deze schijf telt mooi in balans wat betreft melodie en dansbaarheid, waardoor het niet bij louter stamp- en beukwerk blijft, maar er wat betreft muziek ook nog iets te ontdekken valt. De ingrediënten die een band als Oomph! groot hebben gemaakt, zijn in de muziek van Stahlmann ook rijkelijk aanwezig. Daardoor klinkt het af en toe inwisselbaar voor een willekeurige andere band in het genre, maar dat is welhaast inherent aan het soort muziek. Knallers zijn er in de vorm van Adrenalin, de opener Die Welt Verbrennt, maar ook het trage Leuchtfeuer.

Meer variatie tussen de songs zou geen kwaad hebben gekund, want sommige songs lijken wel heel erg op elkaar waarbij je dan ook goed naar tekst moet luisteren om echt verschil te horen, maar verder valt er weinig aan dit album op te merken. Fijne harde Duitse dansbare metal om eens lekker op los te gaan in donkere danszalen die het daglicht niet kunnen verdragen.

Tracklist:
1. Die Welt Verbrennt
2. Süchtig
3. Wenn Der Regen Kommt
4. Schwarz
5. Leuchtfeuer
6. Adrenalin
7. Der Schmied
8. Paradies
9. Nackt
10. Temple Der Lust
11. Dämonin

Score: 78 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 9 juli 2013

Stahlmann - Adamant
Reactie van callahan op 11-07-2013 om 17:51u
Score: 85 / 100

Daar kan Rammstein een puntje aan zuigen....
Erg goed!!

Stahlmann - Adamant
Reactie van callahan op 11-07-2013 om 17:52u
Score: 85 / 100

Daar kan Rammstein een puntje aan zuigen....
Erg goed!!

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.