Batushka
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
Geen concerten bekend voor 15-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barre Gambling (Daylight Dies) - 47
  • Bob Forrest (Thelonious Monster) - 65
  • Brooks Wackerman (Avenged Sevenfold) - 49
  • Dirk Schlächter (Gamma Ray) - 61
  • Glyn Johns (producent) - 84
  • Hugh Padgham (producent) - 71
  • Jake E. Lee (Ozzy Osbourne) - 69
  • Joel Seque (Dreamlost) - 46
  • John Helliwell (Supertramp) - 81
  • Kimberly Goss (Sinergy) - 48
  • Magnus Winterwild (Axenstar) - 50
  • Malcolm Travis (Sugar) - 73
  • Mick Avory (The Kinks) - 82
  • Milan Loncaric (Brainstorm) - 55
  • Mr. Lordi (Lordi) - 52
  • Paul Adrian Villarreal (Sun Caged) - 49

Vandaag overleden:
  • Ivan Colon (Confessor) - 2002
Review

Officium Triste - Mors Viri
Jaar van release: 2013
Label: Hammerheart Records
Officium Triste - Mors Viri
Als het gaat om Nederlandse doom metal is Officium Triste één van onze boegbeelden. Mors Viri is het vijfde hoofdstuk in de levensloop van dit Rotterdamse sextet. Een niet onverdienstelijke loopbaan sinds de oprichting in 1994, maar internationaal zouden deze treurnisambtenaren meer aandacht kunnen gebruiken. Zou Mors Viri daar verandering in kunnen brengen?

Officium Triste kan gezien worden als de tegenhanger van Britse bands als My Dying Bride, Paradise Lost en Anathema. Sombere doom uit de jaren negentig, met grunts en een zweverig gotisch randje. Op Mors Viri wijken de Rotterdammers niet veel van dit concept af, maar ontwikkelen het verder. Ook dit album is weer een zeer geschikte soundtrack voor momenten van introspectie.

De nummers hebben een relatief lange duur. Ze glijden voorbij, terwijl de luisteraar in een dromerige staat geraakt. Dat is te danken aan de sfeervolle keyboardstukken, majestueuze gitaarlijnen en hier en daar de normale, lichte zangstem van vocalist Pim Blankenstein. Deze elementen waren al eerder geïncorporeerd in het geluid van Officium Triste, maar hebben nu een nadrukkelijkere rol. Het resultaat is een epische atmosfeer die sterk doet denken aan de oudere albums van de Amerikaanse doomformatie While Heaven Wept.

Invloeden uit de epische hoek van doom metal maken Mors Viri ook interessant voor liefhebbers van dit subgenre. Die hoeven niet bang te zijn voor de grunts; ze zijn erg acceptabel en vormen vaak een mooie symbiose met zang, zoals op het nummer To The Gallows. Deze combinatie van lichte en zware aspecten, in samenhang met de etherische keyboardstukken, geeft fans van typische Nederlandse bands als Ayreon, The Gathering en After Forever ook luistervoer.

Een aantal nummers op Mors Viri weten de aandacht van de luisteraar niet vast te houden. Ze dienen echter prima als achtergrondmuziek. Over de gehele tijdsduur blijft de luisteraar in de dromerige sfeer ondergedompeld. Ideaal voor eenzame avonden met rode wijn, een goed boek en kaarslicht. Niet alleen voor liefhebbers van death-doom, maar ook voor fans van epische- en gotisch- aandoende metal. Deze nieuwe loot heeft duidelijk de potentie om Officium Triste’s fanbase internationaal uit te breiden.

Tracklist:
1. Your Fall From Grace
2. Burning All Boats And Bridges
3. Your Heaven, My Underworld
4. Interludium
5. To The Gallows
6. The Wounded And The Dying
7. One With The Sea (Part II)
8. Like Atlas

Score: 77 / 100

Reviewer: Kees
Toegevoegd: 17 maart 2013

Meer Officium Triste:

Officium Triste - Mors Viri
Reactie van Santtu op 21-03-2013 om 10:51u
Score: 87 / 100

Erg goed album met heerlijk gitaarwerk! Your Heaven, My Underworld is heel erg mooi. 77 vind ik wat aan de magere kant.

Officium Triste - Mors Viri
Reactie van Erik op 01-09-2013 om 13:07u
Score: 90 / 100

Geweldig doom album van een band die wel wat meer aandacht verdient!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.