Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
    13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • RVH Project
  • The Motherz
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Torretta (Daedalus) - 46
  • Andreas "Gerre" Geremia (Tankard) - 59
  • Andrey (II) (Psilocybe Larvae) - 45
  • Carl Albert (Vicious Rumors)† - 64
  • Charlotte Wessels (Delain) - 39
  • Chris Maitland (Porcupine Tree) - 62
  • Chuck Schuldiner (Death)† - 59
  • Fernando Caveira (Ramp) - 49
  • Hervé Marquis (ADX)† - 65
  • Ivo "Namtar" Wijers (Carach Angren) - 40
  • Kasper Gram (Evil Masquerade) - 46
  • Kim McAuliffe (Girlschool) - 67
  • Kristian Ranta (Norther) - 45
  • Lars "Lazare" Nedland (Borknagar) - 50
  • Lars Rettkowitz (Freedom Call) - 47
  • Lee Altus (Exodus) - 60
  • Owen Morris (producent) - 58
  • Per-Joar "Dolk" Spydevold (Kampfar) - 53
  • Sameli Köykkä (Colosseum) - 46
  • Thomas Hedlund (Cult Of Luna) - 46
  • Will Carroll (Death Angel) - 53

Vandaag overleden:
  • Dan Blocker (acteur) - 1972
  • Derek Lawrence (producent) - 2020
  • Glenn Branca - 2018
  • Jack Richardson (producent) - 2011
  • Tom Rabstenek (technicus) - 2005
Review

Deathwish - Demon Preacher (re-release)
Jaar van release: 2012
Label: Divebomb Records
Deathwish - Demon Preacher (re-release)
In navolging van Stormspell, Arkeyn Steel en High Roller Records is het Amerikaanse label Divebomb Records ook al enige tijd bezig met het opwarmen van oude prak. Zo verscheen onlangs My Friend Lonely van Cyclone Temple in een gepimpte versie en ook Stranger Than Fiction van Forté kreeg een nieuw likje verf. Beslist leuke cd's, maar de eerste echte oude knaller is Demon Preacher van het Britse Deathwish.

Gek genoeg dus niet eerst het debuut At The Gates Damnation. Ook al zo'n plaat die hard aan een heruitgave toe is, want in tegenstelling tot deze tweede schijf verscheen de eersteling nooit officieel op cd. Ik klaag echter niet, want de originele cd-versie van Demon Preacher is al jaren een collector's item. Terecht, want de muziek op het schijfje is niet te versmaden. De Britten brengen een spijkerharde mix van Amerikaans aandoende thrash metal, speed metal à la Exciter en rauwe NWoBHM. Een beetje zoals Satan (en later Pariah) dat op Suspended Sentence deed. De impact van het gebodene is hier echter een stuk groter, daar de muziek een hoog nodige remix en remaster kreeg.

Het resultaat mag er zijn. De briljante riffs van het titelnummer en songs als Carrion en Fatal Attraction knallen volvet de speakers uit. Deze riffs doen het ene moment denken aan Exodus en het volgende moment walsen logge doomriffs die Black Sabbath vergat te gebruiken de kamer door. Door de wilde speelstijl krijgt de muziek toch een eigenzinnige vibe, zoals die ook aanwezig was bij de talloze NWoBHM-bands uit het begin van de jaren tachtig. Ondanks de rauwheid herbergen de gitaarpartijen een karrenvracht aan details en coole wendingen. Zo is het technisch sterke Visions Of Insanity een prima kapstok voor gitarist David Brunt om lekker ritmisch tekeer te gaan en een uitstekende solo af te leveren.

Opvallend is ook de rauwe strot van Jon van Doorn. Wellicht geen uitblinker op het melodieuze vlak, maar wel agressief zoals Cronos in zijn beste dagen. Met een randje Michael Jackson (die van Satan en Pariah) en Sy Keeler (Onslaught) overigens. Hij mag dan enigszins naast de pot pissen in de aardige coverversie van Symptom Of The Universe (Black Sabbath), hij voldoet verder prima met zijn gure vocalen.

Demon Preacher is een schijf die vandaag de dag nog prima mee kan. Rauwe energie, technisch gitaarwerk en furieuze zang gevangen in duistere composities. Helaas geen extra track, maar 24 jaar na dato luistert Deathwish prima weg. Nu nog een keer een mooie re-release van het debuut en we kunnen opnieuw genieten van al het moois dat deze Britten ons te bieden hadden.

Tracklist:
1. Death Procession
2. Demon Preacher
3. Carrion
4. Visions Of Insanity
5. Symptom Of The Universe
6. Wall Of Lies
7. Prey To The Lord
8. Fatal Attraction
9. Past Life

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 30 mei 2012

Deathwish - Demon Preacher (re-release)
Reactie van Metalrockx op 30-05-2012 om 22:18u
Score: 85 / 100

Schitterend, echt een juweeltje!
Denk ook aan Slayer ten tijde van Angel of death

Deathwish - Demon Preacher (re-release)
Reactie van Een Metalfan op 01-06-2012 om 19:58u

waar haal jij in godsnaam slayer vandaan.

maat toch wel een interessante schijf.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.