Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arnis (Infected) - 41
  • Billy Gould (Faith No More) - 63
  • Eric Wagner (Trouble)† - 67
  • Glenn Cornick (Jethro Tull) - 79
  • Joey Vera (Armored Saint) - 63
  • Shannon Larkin (Godsmack) - 59
  • Thorfried (Negator) - 50
  • Wolfgang Rothbauer (Thirdmoon) - 48

Vandaag overleden:
  • Mike Pinder (The Moody Blues) - 2024
Review

Iron Savior - The Landing
Jaar van release: 2011
Label: AFM Records
Iron Savior - The Landing
De afgelopen tien jaar zijn de releases van Iron Savior minder frequent geworden dan daarvoor. Het voorgaande album Megatropolis stamt alweer uit 2007. We hebben dus vier jaar op een vervolg moeten wachten van deze Duitsers. Onder leiding van gitarist en zanger Piet Sielck, die ook nog eens verantwoordelijk is voor het schrijven is van het materiaal, brent Iron Savior ons elf nieuwe tracks onder de noemer The Landing. Aan de formule is weinig veranderd; het is nog altijd stevige heavy en powermetal wat de klok slaat. Futuristische teksten vergezellen de snelle prettig in het gehoor liggende songs en wanneer het tempo iets minder snel is, brengt deze groep ballades over metal.

Iron Savior geeft de luisteraar die bekend is met deze groep dan ook precies wat hij zal verwachten. Voor diegenen die wonderlijkerwijs nog nooit van Iron Savior gehoord hebben, is het een groep die te vergelijken valt met het eveneens Duitse Gamma Ray of Helloween. Wellicht dat Iron Savior de songs wat simpeler houdt dan die andere twee bands uit de Duitse powermetalscene, het luistergenot is er niet minder om. Piet Sielck is nog altijd niet de beste zanger ooit. Toch weet hij voldoende variatie in zijn stem aan te brengen om de enigszins clichématige teksten van genoeg kracht te voorzien om ze interessant te houden. In de wat flauwe powerballad Heavy Metal Never Dies krijgt hij het zelfs voor elkaar om een beetje als W.A.S.P.’s Blackie Lawless te klinken. Ondanks de matige tekst werkt het wel en wil je uit volle borst meezingen.

Met The Landing zal Iron Savior wellicht geen hoge ogen gaan gooien. Het is dan ook precies wat je van deze band kunt verwachten. Degelijke songs zonder al teveel poespas. Dit is dan ook het soort muziek dat Piet Sielck maken wil, zo blijkt uit diverse interviews, te vinden op dit e-zine. Wanneer je van Duitse heavy metal houdt, zit je met deze nieuwste creatie van Iron Savior goed.

Tracklist:
1. Descending
2. The Savior
3. Starlight
4. March Of Doom
5. Heavy Metal Never Dies
6. Moment In Time
7. Hall Of The Heroes
8. R.U. Ready
9. Faster Than All
10. Before The Pain
11. No Guts No Glory

Score: 80 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 13 december 2011

Meer Iron Savior:

Iron Savior - The Landing
Reactie van Kiske op 13-12-2011 om 10:42u
Score: 80 / 100

De reden waarom dat Iron Savior klinkt als Gamma Ray en HellOweeN is heel logisch.

Hij heeft samen met Kai Hansen Gentry opgericht. De naam Gentry is later verandert in HellOweeN!

Iron Savior - The Landing
Reactie van Jeroen op 14-12-2011 om 14:28u
Score: 80 / 100

Altijd goed, altijd lekker en waar voor je geld. Wat mij betreft een stuk beter dan wat Gamma Ray en Helloween op hun laatste albums deden (al was daar ook weinig mis mee)

Iron Savior - The Landing
Reactie van Kiske op 15-12-2011 om 17:12u
Score: 80 / 100

@ Jeroen: Zoek voor de gein de nieuwe single van Unisonic es op! Zoals HellOweeN vroeger klonk klinkt Unisonic nu! XD

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.