Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Teglund (Cult Of Luna) - 43
  • Emil Dragutinovic (Devian) - 46
  • Lars Wehner (Suidakra) - 48
  • Mississippi Fred McDowell† - 122
  • Rob Zombie (White Zombie) - 61
  • Wendell "DJ Hurricane" Fite (Beastie Boys) - 61
  • Zack de la Rocha (Rage Against The Machine) - 56
Review

Marche Funèbre - To Drown
Jaar van release: 2011
Label: Shiver Records
Marche Funèbre - To Drown
Nu de blaadjes van de bomen vallen, de donkere uurtjes al voor etenstijd zijn ingetreden en de buitjes steeds guurder worden, doet deprimerende, druilerige muziek het altijd extra lekker, vooral als de kamer verlicht wordt door een eenzame kaars en het de rode wijn is die de slokdarm verwarmt. Een deemstere plaat maakt de avond dan helemaal af.

De Belgen van Marche Funèbre hebben afgelopen zomer al zo’n herfstplaat uitgebracht. Met het debuut To Drown probeert de band de laatste zonnestralen uit uw ziel te bannen en uw hart vol weemoed te pompen. Candlemass is voor de muziek van onze zuiderburen van groot belang, dat de bandnaam naar een gelijknamig nummer van Candlemass verwijst, bekrachtigt dit gegeven nog eens. Naast Candlemass hoor ik overigens ook behoorlijk wat My Dying Bride en het eveneens Belgische Manic Movement in de muziek terug.

Hoewel ik aanvankelijk aardig onder de indruk was van To Drown, weet dit album mij al met al geen herfstdepressie aan te smeren en dat is eigenlijk wel het minste wat ik van zulke muziek verwacht. Omdat ik vooral in de stem van Arne Vandenhoeck te veel My Dying Bride hoor, krijg ik veel meer zin om een album van die band op te zetten, omdat My Dying Bride wel tot suïcide weet aan te zetten. De lijdzame nummers van To Drown doen een aardige gooi naar de melancholie, maar zijn gewoon echt niet deprimerend genoeg.

Marche Funèbre schommelt nog te veel tussen doom en doom-light/death, waardoor de sfeer niet bepaald en vastgehouden wordt. De snellere passages met ferme grunt zijn vrij sterk, maar worden te weinig ingezet om leidend te zijn. De slepende riffs en huilerige stem doen een aardig kunstje, maar er is simpelweg genoeg betere doommuziek dan deze. Dit gaat niet door merg en been en dat zou goede doom wel moeten doen. De doom van Marche Funèbre is nog te tam, evenals de death. Overigens zou ik ook zelf niet voor nummers van ruim tien en soms bijna twintig minuten kiezen, tenzij de nummers te geniaal zijn om ze in te korten en op To Drown is dat voorlopig niet het geval.

Op de productie valt niets aan te merken, deze is meer dan behoorlijk. Alleen de muziek…ja…op een cd als deze hoor ik erg veel potentie, maar mis ik het lef die de oren doet klapperen. To Drown gaat voor safe, een klassieke valkuil waar veel bands met open ogen in tuimen.

Tracklist:
1. Into Deadly Marshes
2. Valley Of Tears
3. The Well That Drowns Me
4. Regiment Of The Hopeless
5. Of Dreams And Vanity
6. The Dark Corner
7. Lethe

Score: 66 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 14 november 2011

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.