Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    8 oktober:
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Silva (Shadowsphere) - 45
  • Benjamin Orr (The Cars)† - 79
  • Chuck Plotkin (producent) - 84
  • Heikki Saari (Norther) - 42
  • Ingar Amlien (Conception) - 63
  • Jacek Hiro (Decapitated) - 46
  • Jay Weinberg (Slipknot) - 36
  • Jeff (Carnal Lust) - 54
  • Jokke (Jokke Og Valentinerne)† - 62
  • Kobi Farhi (Orphaned Land) - 51
  • Marcus Siepen (Blind Guardian) - 58
  • Michael Lardie (Great White) - 68
  • Mick Brown (Dokken) - 70
  • Rafael "Rafa" Yugueros (Darksun) - 49
  • Rainbow (The Birthday Massacre) - 48
  • Troy Sanders (Mastodon) - 53
Review

Marche Funèbre - To Drown
Jaar van release: 2011
Label: Shiver Records
Marche Funèbre - To Drown
Nu de blaadjes van de bomen vallen, de donkere uurtjes al voor etenstijd zijn ingetreden en de buitjes steeds guurder worden, doet deprimerende, druilerige muziek het altijd extra lekker, vooral als de kamer verlicht wordt door een eenzame kaars en het de rode wijn is die de slokdarm verwarmt. Een deemstere plaat maakt de avond dan helemaal af.

De Belgen van Marche Funèbre hebben afgelopen zomer al zo’n herfstplaat uitgebracht. Met het debuut To Drown probeert de band de laatste zonnestralen uit uw ziel te bannen en uw hart vol weemoed te pompen. Candlemass is voor de muziek van onze zuiderburen van groot belang, dat de bandnaam naar een gelijknamig nummer van Candlemass verwijst, bekrachtigt dit gegeven nog eens. Naast Candlemass hoor ik overigens ook behoorlijk wat My Dying Bride en het eveneens Belgische Manic Movement in de muziek terug.

Hoewel ik aanvankelijk aardig onder de indruk was van To Drown, weet dit album mij al met al geen herfstdepressie aan te smeren en dat is eigenlijk wel het minste wat ik van zulke muziek verwacht. Omdat ik vooral in de stem van Arne Vandenhoeck te veel My Dying Bride hoor, krijg ik veel meer zin om een album van die band op te zetten, omdat My Dying Bride wel tot suïcide weet aan te zetten. De lijdzame nummers van To Drown doen een aardige gooi naar de melancholie, maar zijn gewoon echt niet deprimerend genoeg.

Marche Funèbre schommelt nog te veel tussen doom en doom-light/death, waardoor de sfeer niet bepaald en vastgehouden wordt. De snellere passages met ferme grunt zijn vrij sterk, maar worden te weinig ingezet om leidend te zijn. De slepende riffs en huilerige stem doen een aardig kunstje, maar er is simpelweg genoeg betere doommuziek dan deze. Dit gaat niet door merg en been en dat zou goede doom wel moeten doen. De doom van Marche Funèbre is nog te tam, evenals de death. Overigens zou ik ook zelf niet voor nummers van ruim tien en soms bijna twintig minuten kiezen, tenzij de nummers te geniaal zijn om ze in te korten en op To Drown is dat voorlopig niet het geval.

Op de productie valt niets aan te merken, deze is meer dan behoorlijk. Alleen de muziek…ja…op een cd als deze hoor ik erg veel potentie, maar mis ik het lef die de oren doet klapperen. To Drown gaat voor safe, een klassieke valkuil waar veel bands met open ogen in tuimen.

Tracklist:
1. Into Deadly Marshes
2. Valley Of Tears
3. The Well That Drowns Me
4. Regiment Of The Hopeless
5. Of Dreams And Vanity
6. The Dark Corner
7. Lethe

Score: 66 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 14 november 2011

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.