Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
Geen concerten bekend voor 15-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Shaw (Uriah Heep) - 70
  • Bif Naked - 55
  • Brad Gillis (Night Ranger) - 69
  • Craig Gruber (Rainbow)† - 75
  • Dan Mullins (My Dying Bride) - 48
  • Edvard Grieg (componist)† - 183
  • Erik Wallén (Astral Kingdom) - 39
  • Hank von Hell (Turbonegro)† - 54
  • Ivan Izotoff (Mechanical Poet) - 43
  • Jeff Neal (Boston) - 57
  • Mark Weiss (fotograaf) - 67
  • Max Samosvat (Mechanical Poet) - 45
  • Noddy Holder (Slade) - 80
  • Rory Clewlow (Enter Shikari) - 40
  • Scott Rockenfield (Queensrÿche) - 63
  • Steve Richards (manager)† - 59
  • Steve Walsh (Kansas) - 75
Review

Glyder - Backroads To Byzantium
Jaar van release: 2011
Label: SPV / Steamhammer Records

Glyder - Backroads To Byzantium

Het Ierse Glyder is met Backroads To Byzantium toe aan haar vierde langspeler. Met een nieuwe zanger, bassist en drummer maken zij een frisse start na het vertrek van wat oudgedienden midden 2010. De muzikale richting is er niet door veranderd, want het is nog altijd classic rock die de heren onder leiding van gitarist Bat Kinane serveren. Als verantwoordelijke voor tekst en muziek omschrijft hij het album als een heuse roadtrip met ellende in Noord-Ierland, dakloosheid en tot slot een flinke dosis zelfreflectie.

Net als op voorgaande albums krijgen we op Backroads To Byzantium weer tien solide, doch redelijk standaard, songs in de classic rock traditie te horen met daarbij een flinke referentie naar bijvoorbeeld Thin Lizzy. Nieuw zijn echter de Americana-invloeden, die de nummers voorzien van een extra laagje broodnodige spanning. Een flinke verbetering ten opzichte van eerdere platen is ook nieuwe vocalist Jackie Robinson die wel wat weg heeft van Phill Mogg. Zijn geweldige strot geeft de muziek een flinke dosis flair en maakt daarmee een nummer als Don’t Make Their Mistakes tot een regelrechte knaller die flink boven de overige songs uitschiet. Aan kunde en vakmanschap ontbreekt het overduidelijk niet, alleen mist het merendeel van het materiaal dat beetje extra wat het echt bijzonder maakt.

Met Backroads To Byzantium heeft Glyder een flinke stap in de juiste richting gezet. Waar zij altijd al garant stonden voor aardige classic rocknummers, hebben ze met zanger Jackie Robinson een prachtige kans om iets unieks en geweldigs neer te zetten. Daar horen we al een glimp van terug in Don’t Make Their Mistakes. Het is dan ook te hopen dat het hier niet om een toevalstreffer gaat. Backroads To Byzantium is in ieder geval een mooi begin van hun herstart.

Tracklist:
1. Chronicled Deceit
2. Long Gone
3. Fade To Dust
4. Even If I Don’t Know Where I’m Gonna Go
5. Don’t Make Their Mistakes
6. Down And Out
7. Something She Knows
8. Two Wrongs
9. End Of The Line
10. Motions Of Time

Score: 80 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 11 november 2011

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.