Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ignacio Ruiz (Arwen) - 47
  • Robert Vigna (Immolation) - 56

Vandaag overleden:
  • Cynthia Weil (songwriter) - 2023
  • Victor Agnello (Lȧȧz Rockit) - 2014
Review

Die Apokalyptischen Reiter - Moral & Wahnsinn
Jaar van release: 2011
Label: Nuclear Blast Records
Die Apokalyptischen Reiter - Moral & Wahnsinn
In 2005 verscheen het boek 1001 Albums You Must Hear Before You Die. Mocht er ooit een vervolg komen met de titel 1001 Bands You Must See Before You Die, dan hoort Die Apokalyptischen Reiter daar zeker een plaatsje in te krijgen. Vooral een optreden van deze groep op een groot Duits (metal)festival is een waar spektakelstuk. Uit mijn kennissenkring is eenieder die de Reiter op zo’n festival aan het werk heeft gezien, op slag fan geworden.

Wat maakt een concert van Die Apokalyptischen Reiter nou zo bijzonder? Welnu, net als bij Rammstein is het niet alleen de visuele krachtpatserij die de formatie (althans in eigen land) tot zo’n succes maakt, maar evenzeer de aard en kwaliteit van de muziek. Weliswaar kan urenlang vruchteloos worden gedebatteerd over de vraag, tot welk rock- of metalgenre hun albums behoren, maar over één ding zal iedereen het eens zijn: De oorwurmfactor is extreem hoog.

Zo ook bij het nieuwste werkstuk Moral & Wahnsinn. Hoewel de composities bij de eerste luisterbeurt wel degelijk onbekend en spannend in de oren klinken, nestelen ze zich in recordtempo in je hersencellen. Reeds na drie keer luisteren had ik het idee dat ik deze elf songs al jarenlang bij hun concerten uit volle borst placht mee te zingen en neuriën. Moral & Wahnsinn is dan ook weer net zo’n klapper als hun laatste paar (gruntloze) albums, propvol swingende riffs, mooie melodieën en pakkende zanglijnen.

Daarbij vallen de Reiter zelden of nooit in herhaling. Elk nummer krijgt een eigen gezicht. De arrangementen zijn wederom weergaloos, met onweerstaanbare stukjes wereldmuziek en andere leuke vondsten, zoals het gefluit in Gib Dich Hin. Mijn persoonlijke favoriet is de ode aan hun toetsenist Dr. Pest, waarin het gezelschap een sfeer oproept die aan de beste oude griezelfilms doet denken. Met deze symfonische horrorballade steekt Die Apokalyptischen Reiter op magistrale wijze het eerder genoemde Rammstein naar de kroon. De tweede grote uitschieter is het ouderwets harde en met een briljante tekst gezegende Hört Auf.

Voor een band als Die Apokalyptischen Reiter is het eeuwig zonde dat we in Nederland geen groot metalfestival meer hebben. Met een optreden op een Dynamo Open Air als in zijn hoogtijdagen zouden de Reiter hier in één klap op grote schaal kunnen doorbreken. De weinige Nederlanders en Vlamingen die de formatie al wel ontdekt hebben, kunnen echter gerust zijn: Moral & Wahnsinn staat weer boordevol met heerlijke meezingers die, zelfs als ze de Benelux op hun aanstaande tournee zouden overslaan, een tripje naar Duitsland alleen voor deze act al de moeite waard maken.

Tracklist:
1. Die Boten
2. Gib Dich Hin
3. Hammer Oder Amboß
4. Dir Gehört Nichts
5. Dr. Pest
6. Moral & Wahnsinn
7. Erwache
8. Heimkehr
9. Wir Reiten
10. Hört Auf
11. Ein Liebes Lied

Score: 90 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 22 februari 2011

Meer Die Apokalyptischen Reiter:

Die Apokalyptischen Reiter - Moral & Wahnsinn
Reactie van Rav3n op 22-02-2011 om 18:25u

Binnenkort maar aanschaffen dus, topband!

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.