Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë)† - 57
  • David Readman (Pink Cream 69) - 56
  • Demonaz (Immortal) - 56
  • Graham Oliver (Saxon) - 74
  • Robert Heaton (New Model Army)† - 65
Review

UFO - Best Of A Decade
Jaar van release: 2010
Label: SPV / Steamhammer Records
UFO - Best Of A Decade
Best Of A Decade is de nieuwe verzamelaar van de Britse classic rock-act UFO. Nu zijn er al best veel van in omloop, maar dit album concentreert zich op het meest recente werk met Vinnie Moore op gitaar. Het grappige is dat ikzelf eerder dit jaar ook een select aantal nummers van de desbetreffende drie studioalbums met Vinnie op mijn MP3-speler had gezet. Een blik op de tracklist leert dat ik op twee nummers na (Can’t Buy A Thrill en Baby Blue) precies dezelfde smaak heb als de platenbonzen van SPV.

Met Vinnie Moore heeft UFO tot nu toe altijd goed werk afgeleverd. You Are There is een goede rockplaat en de bluesinvloeden op The Monkey Puzzle en The Visitor zijn uitermate geslaagd. De soulvolle, warme stem van Phill Mogg is er met de jaren alleen maar beter op geworden en past uitstekend bij bluesrocknummers als Black And Blue en Saving Me. Met de livetracks van de oude nummers (afkomstig van de livecd Showtime) bewijst Vinnie dat hij niet zomaar oudgediende Michael Schenker vervangt, maar een gitarist is met eigen spel. Niet zo gek, daar de Amerikaanse gitarist voor UFO al lang zijn sporen had verdiend als sologitarist.

De release van Best Of A Decade is dus in principe een goede set, want ik neem aan dat het nieuwere werk aan de meeste mensen voorbij is gegaan. Toch zet ik vraagtekens bij de timing. Drie albums is niet veel om uit te kiezen. Dan had men beter kunnen wachten tot er echt een ‘decade’ voorbij is gegaan sinds Vinnie’s aantreden in 2004. Nu had er technisch gezien ook werk van Covenant (2000) en Sharks (2002) op moeten staan, beiden nog met Schenker op gitaar.

Tracklist:
1. The Wild One
2. Hard Being Me
3. Lights Out (live)
4. Saving Me
5. Daylight Goes To Town
6. Let It Roll (live)
7. This Kids (live)
8. Heavenly Body
9. Helldriver
10. Too Hot To Handle (live)
11. Mr. Freeze
12. Shoot Shoot (live)
13. Black And Blue
14. Can´t Buy A Thrill
15. Baby Blue
16. Doctor Doctor (live)

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 14 oktober 2010

Meer UFO:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.