Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Angra - Aqua
Jaar van release: 2010
Label: SPV / Steamhammer Records
Angra - Aqua
Nadat in 2006 Aurora Consurgens was verschenen, volgden er enkele jaren van radiostilte. Angra bleek verwikkeld in een juridische strijd met hun oude management om de rechten van de naam. Dat was het nieuws dat een jaar geleden naar buiten kwam. Maar in een recent interview vertelt zanger Edu Falaschi dat de bandleden even op elkaar waren uitgekeken en dat de pauze van een aantal jaar was bedoeld om de batterijen op te laden. Een heel andere reden dus. Nou ja, dat is allemaal achter ons en de band is weer op volle sterkte, klaar om Aqua los te laten op de wereld.

Angra is altijd een power metalband geweest die makkelijk boven de middenmoot uitstak. En dat zal met Aqua niet veranderen. Toch zijn er dit keer helaas wat minpunten aan te wijzen. Zo is het totaalgeluid niet helemaal zoals het hoort te zijn. Met name de gitaren klinken kaal en komen de drums niet goed uit de verf. De band heeft de cd zelf geproduceerd, dus misschien was dat niet zo'n goed idee.

Ook is er wat op de songkeuze aan te merken. Aan de ene kant staan er snelle rakkers op, aan de andere kant veel ingetogen nummers. Daartussen zit helemaal niks. Dit komt jammer genoeg de variatie niet ten goede. Gelukkig zijn de nummers afzonderlijk wel boeiend genoeg en met name de progressieve elementen zorgen voor diverse spannende momenten. Toch is het spijtig dat het album eindigt met maar liefst drie rustige nummers, wat maakt dat Aqua als een nachtkaars uitgaat.

Genoeg gezeurd, want nummers als het overweldigende Arising Thunder (met een keur aan razende gitaarsalvo's) en het breekbare Lease Of Life geven het album zeker bestaansrecht. De bekende Braziliaanse passie wordt vol overgaaf gebracht, wat van Aqua een typische Angra-plaat maakt. Fans kunnen gerust tot aanschaf overgaan.

Tracklist:
1. Viderunt Te Aquae
2. Arising Thunder
3. Awake From Darkness
4. Lease Of Life
5. The Rage Of The Waters
6. Spirit Of The Air
7. Hollow
8. A Monster In Her Eyes
9. Weakness Of A Man
10. Ashes

Score: 78 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 6 oktober 2010

Meer Angra:

Angra - Aqua
Reactie van Erwin op 06-10-2010 om 17:20u
Score: 75 / 100

Ik vind het album erg tegenvallen, maar misschien komt dat doordat ik hun werk vanaf nu altijd zal vergelijken met het briljante Temple of shadows. Er blijft na afloop van het album geen nummer in m'n hoofd hangen. Lease of life vind ik zelf ook nog het meest aangename nummer. Goede opmerking over de productie trouwens, die viel mij ook als vrij zwak op.

Angra - Aqua
Reactie van Wob op 07-10-2010 om 19:18u

zjahaa, Temple of Shadows, wat n goeie plaat was dat, zeg!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.