Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juli:
  • Pitfest
  • 13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
    12 augustus:
  • Dark Angel en Inherited
  • Hatebreed
  • Obituary
  • Trivium en Defects
Kalender
Vandaag jarig:
  • Eric Adams (Manowar) - 73
  • Eric Carr (Kiss)† - 75
  • John Petrucci (Dream Theater) - 58
  • Samer El Nahhal (Lordi) - 50
  • Sharon Den Adel (Within Temptation) - 51

Vandaag overleden:
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond) - 2006
Review

Isfere - Ebb
Jaar van release: 2010
Label: Eigen beheer
Isfere - Ebb
Ik houd zo op z'n tijd best van instrumentale muziek. Dergelijke klanken zijn natuurlijk bij uitstek geschikt om je eens volledig te richten op de muzikale kant van het verhaal. Een zanger of zangeres vormt immers vaak de dominante factor binnen een band, waardoor de aandacht voornamelijk naar de stem uitgaat.

De drie Nederlandse knapen van Isfere maken ook instrumentale muziek en deze EP is het eerste wapenfeit. Wat deze mannen laten horen mag er best zijn, mits je niet vies bent van langgerekte atmosferische passages en minimalistische stukken waar slechts de bas of gitaar een rol speelt. De muzikanten maken regelmatig gebruik van slechts een paar noten, om daar vervolgens enige tijd mee te variëren. Zo doet de muziek op bepaalde momenten denken aan post-rock, maar er duiken ook af en toe zware metalriffs op, zoals in het tamelijk robuuste Sky Burial. Isfere gokt menigmaal met minimale middelen op maximaal effect. Dat blijkt in het sterk opgebouwde The Great Barrier wat mij betreft het beste, vooral vanwege de speelse riff die sterk aan Opeth doet denken.

Het plaatje is op hetzelfde moment door de hele band ingespeeld en dat hoor je. Muzikaal klinkt het vanwege de knarsende gitaartoon en droge drumsound bovendien lekker organisch. De aanpak richt zich sterk op het creëren van dynamiek en sfeer en dat spreekt ongetwijfeld niet iedereen aan. Het is muziek die vooral in een live-situatie uitstekend tot z'n recht komt, omdat veel passages ruimte bieden voor improvisatie en op die manier een aanzwellend geheel kunnen vormen.

Wel moet ik zeggen dat niet de gehele cd de aandacht weet vast te houden. Als de bandleden hun creativiteit nog meer hadden uitgebuit, dan was een nummer als Iditarod ongetwijfeld wat spannender geweest. Misschien dat ze dat voor de shows bewaren, maar aangezien de cd live in de studio werd ingespeeld, had er hier en daar best wat meer vuur in mogen zitten. Voor deze opnames lijken de heren echter te hebben gekozen voor een vrij kale aanpak, zodat het overzichtelijk blijft. Veel instrumentale groepen doen er immers alles aan om hun muzikale kunnen te etaleren en dat geldt zeker niet voor Isfere. Geen egotripperij, maar puur in dienst van het bandgeluid.

Tracklist:
1. Iditarod
2. Sky Burial
3. 2
4. Angest
5. The Great Barrier

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 25 juli 2010

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.