Into The Grave
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
  • 30 november:
  • Aephanemer, Valhalore en Dark Oath
  • Hemelbestormer, Ontaard en Gavran
  • 1 december:
  • Sabaton
Geen concerten bekend voor 25-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bev Bevan (Black Sabbath) - 79
  • Mark Lanegan (Screaming Trees)† - 61
  • Mark Morton (Lamb Of God) - 53
  • Nick Kuhn (Apothys) - 40
  • Steve Rothery (Marillion) - 66
  • Tim Armstrong (Rancid) - 60

Vandaag overleden:
  • Mishima Yukio (auteur) - 1970
  • Peter Christopherson (Throbbing Gristle) - 2010
  • Sam Lemmens (Up The Irons) - 2024
Review

Valkyrie - Man Of Two Visions (re-release)
Jaar van release: 2010
Label: Meteor City
Valkyrie - Man Of Two Visions (re-release)
Terwijl Pete Adams met Baroness de wereld aan het veroveren is, blijft zijn andere kindje achter. Het is logisch dat je op den duur prioriteiten moet stellen, maar toch is het zonde als Valkyrie onopgemerkt naar de achtergrond zou verdwijnen. Niet dat deze twee bands veel op elkaar lijken overigens, want Baroness is vrij progressief ingesteld, terwijl Valkyrie met Man Of Two Visions volledig teruggrijpt op de fantastische jaren ’70.

Man Of Two Visions is overigens geen nieuw album. Het stamt uit 2008, maar zoals gebruikelijk heeft Meteor City zoals gebruikelijk een neusje voor goede doom, stoner en archaïsche heavy metal. Valkyrie gebruikt zelf de term vintage heavy metal en daar kan ik volledig mee instemmen. Het is niet eens onwaarschijnlijk dat er bijna veertig jaar oud opnamemateriaal in de studio is gebruikt. Het geluid is heerlijk authentiek en warm. Dat alleen al is een waar genot om te horen.

De zeven songs die dit album vullen zijn allemaal van hoge klasse. Wat ik persoonlijk jammer vind, is dat twee daarvan volledig instrumentaal zijn. De beste songs zijn Running Out en Apocalypse Unsealed. Beide hebben een sterke opbouw en bevatten een energie die aan het vroege werk van Iron Maiden doet denken. Andere duidelijke invloeden op dit album zijn afkomstig van onder andere Pentagram en Witchcraft (met name het zangwerk).

Liefhebbers van vintage metal zullen Valkyrie absoluut kunnen waarderen. Man Of Two Visions is een album met een heerlijk warm geluid en bevat sterke songs. Zo succesvol als Baroness zal het niet worden, maar ik hoop dat Pete Adams ook met Valkyrie actief zal blijven. Een leuke verrassing!

Tracklist:
1. Running Out
2. Dawntide's Breeze
3. Green Highlander
4. Apocalypse Unsealed
5. False Dreams
6. The Gorge
7. Man Of Two Visions

Score: 85 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 11 juli 2010

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.