Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
  • 29 juni:
  • Iron Maiden, Epica, Testament, Doro en Fleddy Melculy
Geen concerten bekend voor 23-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Holmes (W.A.S.P.) - 68
  • Chuck Billy (Testament) - 64
  • Esben Willems (Monolord) - 53
  • Frédéric Leclercq (Dragonforce) - 48
  • Glenn Danzig (Misfits) - 71
  • Heiko Spaarmann (Povertys No Crime) - 50
  • Joey Allen (Warrant) - 62
  • Paul "Bonehead" Arthurs (Oasis) - 61
  • Peter Knight (dirigent)† - 109
  • Randy Jackson (Journey) - 70
  • Ryan Clark (Demon Hunter) - 47
  • Steve Shelley (Sonic Youth) - 64

Vandaag overleden:
  • Max "Mad Max" Varnier (Worship) - 2001
  • Mick Ralphs (Bad Company) - 2025
  • Pete Quaife (The Kinks) - 2010
Review

Jelonek - Jelonek
Jaar van release: 2010
Label: Mystic Production

Jelonek - Jelonek

Enigszins pretentieus wordt de maker van het album, Michał Jelonek, in de infosheet gebombardeerd tot beste vioolspeler van Polen. Enig recht van spreken heeft het label echter wel, want het aantal violisten dat op meer dan 20 albums mede-auteur is geweest en op meer dan 30 platen te horen is, is ook op één hand te tellen. In dat opzicht werd het eigenlijk wel eens een keer tijd voor hem om een solo-album op te nemen.

Uiteraard is de viool het dominante instrument op zijn eerste langspeler genaamd Jelonek. BaRock is de eerste track van dit album en gelijk een goede binnenkomer. Het snelle vioolriedeltje verraadt gelijk Jeloneks kwaliteiten, maar klinkt nergens als technisch geneuzel. Het doet me denken aan Mozarts Requiem maar dan in een modern bombastisch jasje.

Nou kennen we het trucje van strijkinstrumenten met rock/metal natuurlijk al een aantal jaren van Apocalyptica. En hoewel Jelonek ook volledig instrumentaal is, zoals de Finnen ooit begonnen, is dit album een stuk progressiever dan het werk waar Apocalyptica mee voor de dag komt. Verder zijn er naast drums en percussie ook gitaren en basgitaren te ontwaren. Dit geeft het een geheel een wat meer metalen randje, maar echt rossen wordt het niet. Dat is in het geheel ook niet nodig, want Jelonek neemt je mee naar zijn wereld en laat je regelmatig zweven op een wolk van dromerige klanken.

Mocht je overigens denken dat dit saaie suffe restaurantmuziek is dan heb je het mis, want de genretoertocht brengt je van jazz naar industrialsfeertje om vervolgens in vogelvlucht via wat experimentele klanken in een funky ritme te belanden. Jelonek is in elk genre goed thuis en weet regelmatig de spreekwoordelijke gevoelige snaar te raken. Nee, aan diversiteit duidelijk geen gebrek.

Gebrek is er wel enigszins in de productie. De drums hadden best wat voller mogen klinken. Uiteraard begrijp ik dat de viool het meest prominent in de mix moet liggen, maar de andere instrumenten worden duidelijk ook niet door Jan met de pet gespeeld en zouden daarom ook best wat meer aandacht mogen krijgen. Desalniettemin is dit een mooi werkje geworden. Van mij mag deze meneer best doorgaan met dit soort schijfjes de markt op slingeren.

Tracklist:
1. BaRock
2. B.East
3. Vendome 1212
4. Akka
5. Steppe
6. A Funeral Of A Provincial Vampire
7. Lorr
8. Beech Forest
9. War In The Kids Room
10. Miserere Mei Deus
11. Mosquito Flight
12. Machinehat
13. Elephant’s Ballet
14. Pizzicato- Asceticism

Score: 87 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 22 maart 2010

Jelonek - Jelonek
Reactie van Anjaaah op 22-03-2010 om 22:22u

Maar deze is toch al van 2007?

Jelonek - Jelonek
Reactie van Een Metalfan op 23-03-2010 om 09:59u

dan komt deze nu pas in de rest van Europa uit, Anjaaah

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.