Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex (VI) (Dark Embrace) - 48
  • Ali Khalil (Slumpark Correctional) - 45
  • Arnold Looga (Celestial Crown) - 52
  • Balázs Tóth (Casketgarden) - 48
  • Chris Broderick (Megadeth) - 56
  • Daniele "Ironman Tunno" Ferru (Holy Martyr) - 48
  • David Gilmour (Pink Floyd) - 80
  • Joey DeMaio (Manowar) - 72
  • Johan Blomqvist (Backyard Babies) - 53
  • Michael Romeo (Symphony X) - 58
  • Miika Tenkula (Sentenced)† - 52
  • Peter Lindgren (Opeth) - 53
  • Red Simpson† - 92
  • Rob Reiner (regisseur)† - 79
  • Walter Giardino (Rata Blanca) - 66
  • Yves Blaschette (Le Grand Guignol) - 46
Review

Myrkr - Black Illumination
Jaar van release: 2009
Label: Debemur Morti Productions

Myrkr - Black Illumination

In de black metal “scene” is het niet ongewoon dat een klein groepje mensen samen meerdere bands heeft. Zo ook in Ierland. Gast van Slidhr vormt samen met Wann van Rebirth Of Nefast Myrkr. Deze twee heren zitten ook nog eens in Haud Mundus, een nieuwe band die een split uitgebracht heeft met Wormlust, waarin Wann ook zingt…
Het is altijd maar de vraag of zo’n grote hoeveelheid bands ook voor eenzelfde aantal kwalitatief goede releases zorgt, of dat men het maar beter bij één band had kunnen houden. Rebirth Of Nefast bevalt me goed, Slidhr kan me niet zo boeien, de Haud Mundus/Wormlust split heb ik nog niet gehoord. Dan Myrkr, de band waar het in deze recensie om draait. Hun EP Offspring Of Gathered Foulness is niet onaardig, maar beslist geen onmisbare release. Sterker nog, als je hem niet kent, is er geen man over boord.

Je hoopt dan dat een nieuwe release interessanter is. Helaas, Black Ilumination is opnieuw niet een stuk black metal dat iedere liefhebber meteen in huis moet halen.
De muziek klinkt oké, duister sfeertje, productie niet te slecht, maar ook niet te gelikt, de zang van Wann is dik in orde. Maar zoals zoveel bands mist Myrkr net dat beetje extra wat hun releases zou onderscheiden van de massa.
Het geheel is niet sprankelend genoeg. Dit is echt zo’n album dat je een paar keer met redelijk plezier luistert, maar daarna vergeet en nooit weer opzet.

De stijl die Myrkr hanteert draagt ook niet bij aan de uniekheid van hun muziek. Black Ilumination past aardig bij de zogenaamde orthodoxe black metal zoals die het laatste decennium gemaakt wordt door voornamelijk Franse en Zweedse bands. Myrkr sluit aan in een lange rij bands die wel een soortgelijk geluid als de toppers in die stroming kunnen creëren, maar lang niet zulke interessante songs kunnen schrijven.

Mocht je je graag willen verdiepen in Ierse black metal, dan raad ik je Only Death van Rebirth Of Nefast aan, dat is nog eens een duistere en spannende release!
Myrkr mag je wat mij betreft gauw weer vergeten, tenzij je natuurlijk fan bent van tamelijk oninteressante black metal…

Tracklist:
1. A Grail Of Smouldering Ash
2. Flesh
3. Enlightenment
4. The Unseen Light
5. Black Blood Of The Wolf
6. Bound By The Forgotten
7. Black Illumination

Score: 66 / 100

Reviewer: Nynke
Toegevoegd: 18 december 2009

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.