Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2025 werd uitgebracht?

Aephanemer - Utopie
An Abstract Illusion - The Sleeping City
Avatar - Don’t Go In The Forest
Battle Beast - Steelbound
Biohazard - Divided We Fall
Coroner - Dissonance Theory
Despised Icon - Shadow Work
Dirkschneider And The Old Gang - Babylon
Evoken - Mendacium
Grailknights - Forever
Hooded Menace - Lachrymose Monuments Of Obscuration
Kirk Windstein - Ethereal Waves
Mammoth - The End
Michael Schenker Group - Don’t Sell Your Soul
Orbit Culture - Death Above Life
Psychonaut - World Maker
Sabaton - Legends
Sanguisugabogg - Hideous Aftermath
Soulfly - Chama
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Testament - Para Bellum
Tombs - Feral Darkness
Wings Of Steel - Winds Of Time
Wolvennest - Procession
een ander album uit oktober 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 november:
  • Brainstorm festival
  • Insurrection, Bloid en Stagewar
  • Pro-Pain en Inherited
  • 9 november:
  • Inner Wish en Within Silence
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
  • 11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
    8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Niclas Etelävuori (Amorphis) - 54

Vandaag overleden:
  • Bogdan Lavinius (Goodbye To Gravity) - 2015
  • Dan McCafferty (Nazareth) - 2022
  • Essie Zagers (Emerald) - 2016
  • Guy Speranza (Riot) - 2003
Review

Myrkr - Black Illumination
Jaar van release: 2009
Label: Debemur Morti Productions

Myrkr - Black Illumination

In de black metal “scene” is het niet ongewoon dat een klein groepje mensen samen meerdere bands heeft. Zo ook in Ierland. Gast van Slidhr vormt samen met Wann van Rebirth Of Nefast Myrkr. Deze twee heren zitten ook nog eens in Haud Mundus, een nieuwe band die een split uitgebracht heeft met Wormlust, waarin Wann ook zingt…
Het is altijd maar de vraag of zo’n grote hoeveelheid bands ook voor eenzelfde aantal kwalitatief goede releases zorgt, of dat men het maar beter bij één band had kunnen houden. Rebirth Of Nefast bevalt me goed, Slidhr kan me niet zo boeien, de Haud Mundus/Wormlust split heb ik nog niet gehoord. Dan Myrkr, de band waar het in deze recensie om draait. Hun EP Offspring Of Gathered Foulness is niet onaardig, maar beslist geen onmisbare release. Sterker nog, als je hem niet kent, is er geen man over boord.

Je hoopt dan dat een nieuwe release interessanter is. Helaas, Black Ilumination is opnieuw niet een stuk black metal dat iedere liefhebber meteen in huis moet halen.
De muziek klinkt oké, duister sfeertje, productie niet te slecht, maar ook niet te gelikt, de zang van Wann is dik in orde. Maar zoals zoveel bands mist Myrkr net dat beetje extra wat hun releases zou onderscheiden van de massa.
Het geheel is niet sprankelend genoeg. Dit is echt zo’n album dat je een paar keer met redelijk plezier luistert, maar daarna vergeet en nooit weer opzet.

De stijl die Myrkr hanteert draagt ook niet bij aan de uniekheid van hun muziek. Black Ilumination past aardig bij de zogenaamde orthodoxe black metal zoals die het laatste decennium gemaakt wordt door voornamelijk Franse en Zweedse bands. Myrkr sluit aan in een lange rij bands die wel een soortgelijk geluid als de toppers in die stroming kunnen creëren, maar lang niet zulke interessante songs kunnen schrijven.

Mocht je je graag willen verdiepen in Ierse black metal, dan raad ik je Only Death van Rebirth Of Nefast aan, dat is nog eens een duistere en spannende release!
Myrkr mag je wat mij betreft gauw weer vergeten, tenzij je natuurlijk fan bent van tamelijk oninteressante black metal…

Tracklist:
1. A Grail Of Smouldering Ash
2. Flesh
3. Enlightenment
4. The Unseen Light
5. Black Blood Of The Wolf
6. Bound By The Forgotten
7. Black Illumination

Score: 66 / 100

Reviewer: Nynke
Toegevoegd: 18 december 2009

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.